תיקון ותחזוקת מכשירי כושר – מה חשוב לדעת?

בטיחות היא חלק חשוב בעניין , אך לא רק - מה באמת כדאי לדעת על תחזוקת מכשירי כושר?

כתב לוקאל 13/05/2019
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר
צילום: shutterstock

בניגוד לימים עברו, כיום מכשירי כושר כבר מזמן אינם נחלתם הבלעדית של מכוני כושר למיניהם, וניתן למצוא מכשירים אלו בבתים רבים (דוגמת הליכון או מכשירים לחיזוק שרירי הבטן וכד'), כמו גם באינספור מקומות אחרים דוגמת בנייני מגורים, בתי אבות ואפילו בתי ספר ומוסדות חינוך שונים. המודעות של רובנו לחשיבות הרבה של שמירה על כושר, חיזוק והגמשת חלקיו השונים של הגוף היא כיום גבוהה יותר מאי פעם בעבר, ואנשים רבים מגיעים למסקנה כי משתלם מבחינתם להחזיק מכשיר כושר זה או אחר בבית או אפילו במקום העבודה. עבור כל מי שמחזיק במכשיר כושר זה או אחר, בין אם מדובר במכשיר הממוקם בבית פרטי ובין אם במקום ציבורי יותר או בחדר כושר – מה חשוב לדעת בנוגע לתיקון מכשירי כושר, כמו גם בנוגע לתחזוקה השוטפת שלהם? כפי שנראה מיד, חשוב ביותר להתעכב על סוגיות אלו שכן לפני הכל, מדובר בעניין של בטיחות אישית.

תיקון מכשירי כושר אך ורק על ידי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה

בעוד רובנו איננו מודעים לכך יותר מדי, החשיבות שבתחזוקה ותיקון מכשירי כושר על ידי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה בתחום זה היא עצומה, בראש ובראשונה מכיוון שמדובר במכשירים אשר עלולים לסכן את בטיחותם האישית של המשתמשים בהם, במידה ואינם פועלים כראוי. לכולנו ברור כי כאשר משהו מתקלקל ברכב שלנו אנחנו לוקחים אותו לתיקון במוסך, אצל אנשי המקצוע הרלבנטיים. אותו עיקרון חל גם על מכשירי כושר – לרוב מדובר במכשירים בעלי מנגנונים מורכבים אשר תיקונם אינו עניין של מה בכך (בלשון המעטה...), אך הנקודה החשובה היא כי הליכון (או כל מכשיר כושר) אשר אינו פועל בצורה טובה ואינו מתוקן באופן מקצועי, עלול לסכן את בטיחותם של המשתמשים בו, בעוד תיקון מקצועי יבטיח המשך שימוש תקין ובטיחותי.

כאשר מחפשים אחר בעל מקצוע לתיקון מכשירי כושר, חשוב לזכור כי מדובר בתחום בו קיימים אינספור מכשירים מסוגים שונים, יצרנים שונים וכו', ותיקון איכותי ומקצועי באמת יגיע רק מידיו של בעל מקצוע הפעיל בתחום ספציפי זה, ורכש ניסיון בתיקון מכשירי כושר שונים.

לחסוך הרבה כסף וכאב ראש באמצעות תחזוקה נכונה

כמובן שנושא הבטיחות הוא הנושא המרכזי והחשוב ביותר בכל הנוגע לתחזוקה ותיקון של מכשירי כושר, אך מעבר לכך קיימות סיבות מצוינות נוספות לחפש אחר בעל מקצוע המתמחה ספציפית בתחום זה, ואחת הסיבות המרכזיות הללו היא כמובן – כסף.

כפי שציינו לעיל, מכשיר כושר הוא לרוב פריט המכיל מנגנונים מורכבים רבים, ועשוי לעלות לא מעט כסף. על מנת שימשיך לעשות את עבודתו ולשרת אותנו נאמנה לאורך תקופה ארוכה, יש לתחזק אותו באופן שוטף, כמו גם לתקן אותו אצל אנשי מקצוע מנוסים בלבד.

תחזוקה שוטפת של מכשירי כושר עשויה להיות דבר פשוט ביותר ומהיר יחסית, במידה ומדובר בתחזוקה שבועית או חודשית שוטפת. במקרים מסוימים ייתכן ויידרש טיפול תקופתי, במסגרתו יעבור המכשיר ניקוי יסודי ותחזוקה תקופתית שוטפת, בדיוק כמו שאנחנו עושים עם הרכבים שלנו.

נקודה שחשוב להפנים כאן היא כי תחזוקה שוטפת וטיפולים מדי תקופה (הנקבעת בהתאם לסוג הספציפי של מכשיר הכושר שברשותכם) הם לא רק הדרך לשמור על בטיחות מקסימאלית ולוודא כי מכשיר הכושר לעולם לא יסכן אותנו בעת שימושנו בו, אלא גם הדרך הברורה והמתבקשת לשמור על רמת הוצאות מינימאלית. כאשר מטפלים ומתחזקים מכשיר כמו שצריך, הוא מחזיק מעמד לאורך שנים רבות ואינו דורש החלפה או תיקונים יקרים.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
ועדי הגנים התכנסו לאסיפה כללית
שמלת פוקסיה
חדש ב "מקימי": קולקציית "פלאס סייז" בחנויות
ראש העיר, רפי סער, בכנס עתיד החקלאות והשטחים הפתוחים
סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
מגן דוד אדום בשיתוף חב' PassportCard משגרים סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
הפגנת מחאה של הורי ילדים בגני יול"א
מיזם גרים קרוב
ואהבת לרעך כמוך
אלימות בגן ילדים בכפר סבא
שרה כהן. יש לי מה לתרום
"יש לי עוד מה לתרום לעולם"