הדגל הכחול לשנת 2019

המרינה וחוף אכדיה בהרצליה הם שניים מהחופים שזכו להניף את הדגל הכחול לשנת 2019

כתב לוקאל 14/05/2019
הדגל הכחול לשנת 2019
צילום: ראובן כהן

כ-100 נציגים מרשויות מקומיות, מועצות ומרינות נכחו בטקס הענקת הדגל הכחול ל-46 חופים ומרינות בכל הארץ לשנת 2019 שהתקיים שלשום (ראשון) בחוף דדו בחיפה ואורגן על ידי עמותת אקואושן המפעילה את תוכנית הדגל הכחול בישראל.

שני חופי הרצליה שזכו להניף את הדגל הכחול הם : אכדיה צפון, אכדיה מרכז ומרינת הרצליה.

הדגל הכחול הינו תו איכות בינלאומי הנותן חותמת על כך שהחופים בהם הוא מונף נקיים, נגישים, מי הרחצה איכותיים ושמים בהם דגש על מודעות סביבתית ולקיחת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית בקרב משתמשיהם. השנה זכו להניף את הדגל 46 חופים ומרינות בישראל וכ-100 נציגים של רשויות מקומיות, חופים ומרינות נכחו שלשום (יום ראשון) בטקס הרשמי להענקת הדגלים בחוף דדו בחיפה. האירוע אורגן על ידי עיריית חיפה ועמותת אקואושן המפעילה את הפרויקט בישראל מטעם ארגון FEE- (The Foundation for Environmental Education.

בין 46 החופים שזכו, 2 מהם בהרצליה: אכדיה צפון, אכדיה מרכז וכן מרינת הרצליה.

אריק רוזנבלום מנכ"ל עמותת אקואושן: "זהו יום חג בשביל הרבה מאוד אנשים והציבור הישראלי. מהפכה קטנה שהתחילה לפני 6 שנים, הממשיכה להתפתח לטובת הסביבה ואזרחי ישראל וכיום רשויות רבות דואגות לחופים נקיים וסביבתיים. כל מי שרואה דגל כחול מודע לכך שהחוף בו הוא נמצא מסודר והמים נקיים.  אני רוצה להודות לראשי הערים שתרמו והובילו את המהלך כך שכעת יש מספר רב  של חופים שקיבלו את הדגל הכחול. כמו כן, אני רוצה להודות למנהלי החופים והמרינות בישראל, שיום ולילה עובדים בתנאים מאתגרים ועושים הכל באהבה ובתוצאות מדהימות.

רני עמיר מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה: אנחנו מתכנסים זאת השנה השישית ואי אפשר להמעיט בערך האירוע כי יש לו משמעות אדירה. היכולת של השלטון המקומי לתת שירותים טובים בחופים  לאזרח באה לידי ביטוי בדגל הכחול. עמותת אקואושן עושה עבודה נפלאה בנושא. הדגל הכחול הוא תו איכות. אדם מודע שיש לו מים נקיים, נגישות, שירותים תקינים ונקיים ותיירים שמגיעים לחוף בישראל המניף דגל כחול יודעים שהם מגיעים לחוף בדיוק כמו בניס, ברצלונה וערים רבות אחרות בעולם.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תנועת הרכבות שבה לסדרה בהדרגה
קופת גמל להשקעה
גביזון. בקשר הדוק עם המשפחות השכולות
"כדי להצליח בתפקיד צריך להיות רגיש ואמפטי"
נעצרו גבר ואישה בחשד לתקיפה של אדם אחר
נעצרו גבר ואישה בחשד לתקיפה של אדם אחר
מי הגיש הצהרת הון?(ומי לא?)
הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד החליטה להשבית את הלימודים בימי שישי
בית הכנסת ישורון ברעננה
קהילת "ישורון" מבקשת לבנות בית כנסת חדש
דר חרס במהלך הטיפול בגל תואם ביולוגי ברמבם
חדש ברמב"ם: טיפול חדש מגן על חולי סרטן הערמונית מפגיעה במעי במהלך הקרנות