חשד: אדריכל מהרצליה ירק על שגריר פולין בישראל

החשוד, איש עסקים ואדריכל, נעצר בחשד כי ירק על השגריר שישב ברכבו. בחקירתו טען כי היה בסערת רגשות

מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
דגל פולין
דגל פולין. צילום אילוסטרציה iclip art

תושב הרצליה, בן 65,  נעצר השבוע בחשד כי תקף את השגריר הפולני.


ביום שלישי התקבל דיווח במשטרת מרחב ירקון משגרירות פולין בישראל, הממוקמת בת"א, על אדם אשר ירק לעבר השגריר הפולני בעת שהאחרון ישב ברכבו. כוחות משטרה של תחנת לב ת"א הגיעו לאירוע וכעבור זמן קצר איתרו את החשוד במעשה.


החשוד, איש עסקים ואדריכל, נעצר והובא לחקירה. בחקירתו הראשונית טען כי קיבל יחס מזלזל לדבריו וכתוצאה מכך היה בסערת רגשות. בדיון הארכת מעצרו של החשוד טען סנגרו כי לפני היריקה המיוחסת למרשו, נהג רכבו של השגריר צפר לו בעת שהחשוד הלך על הכביש מאחר והמדרכה היתה חסומה. לטענת המשטרה, לאחר שהנהג צפר לחשוד, האחרון הכה בעוצמה על גג הרכב וכאשר השגריר הוציא את הטלפון שלו וצילם את החשוד, הוא פתח את דלת הרכב וירק על פניו של השגריר. החשוד טוען כי ירק לכיוון הרצפה.


בתום הדיון, השופט עלאא מסארווה קבע כי קיים חשד סביר כנגד החשוד, וזאת בעולה מעדות השגריר ונהג הרכב וכן תיעוד חזותי של החשוד מתקרב אל הרכב. "מדובר בחשד בעוצמה משמעותית", קבע השופט. "מעשה תקיפה ויריקה כלפי אישיות דיפלומטית, ראויה לכל גנאי והיא מעוררת תחושה של בושה של אזרחי המדינה כלפי אותו אדם שכל חטאו הסתכם בכך שפנה אל החשוד בדרך שלא נראתה לאחרון".


יחד עם זאת, החליט השופט על שחרורו של החשוד למעצר בית עד 16 במאי ובתנאים מגבילים נוספים.


ממשרד החוץ נמסר: " הנושא נמצא בחקירת משטרה . משרד החוץ מביע הזדהות מלאה עם השגריר הפולני וזעזוע לנוכח האירוע". עוד נמסר כי שגרירת ישראל בורשה זומנה לשיחת הבהרה, שבה הדגישה בפני נציגי פולין את חומרת האירוע.עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
בני טבק ואלי חיו חמו
מכבי והפועל הרצליה עם מאמנים חדשים
רכב התהפך במרכז הוד השרון
חשד: ירי לעבר צימרים והשליך רימון
מאות רקטות נורו לעבר דרום הארץ
רואה שש שש
הכל נשאר במשפחה
הכל נשאר במשפחה
מכת בלונים 2 - אירועי פסח בדיזנגוף סנטר
מכת הבלונים שתנחת בדיזנגוף סנטר
הגיעו מים עד נפש