כיצד מאמן עסקי יעזור לכם בשינוי קריירה?

מרגישים תקועים? קבלו מספר טיפים כיצד מאמן עסקי יעזור לכם בשינוי קריירה?

כתב לוקאל 19/05/2019
כיצד מאמן עסקי יעזור לכם בשינוי קריירה?
pixabay

תקיעות יכולה להיגרם מסיבות שונות. אבחון והבחנה נכונים שלהן היא תנאי הכרחי להיחלצות ממנה ולהתקדמות. כאשר מדובר בעסק עלולות להיות סיבות שונות כגון: מצב השוק, העדר ניהול נכון, אי הקצאת משאבים מספיקים, בזבוז כסף, כוח אדם לא מנוצל ועוד. אבל אנשים נתקעים לא רק בעסקים, אלא גם בשלבים שונים בחיים. מאמן עסקי עשוי לנתח את מצבם ולשקף להם אותו.

אנשים עלולים להיתקע כאשר משאבי האנרגיה, הרצון והמוטיבציה שלהם מתרוקנים, כאשר הם ניצבים בצומת דרכים המחייב אותם לקבל החלטה וההכרח הזה משתק אותם, כאשר הבחירה שלהם מתבררת כשגויה, כאשר הם מנסים לרצות אחרים ולא מקשיבים לקול הלב, ועוד.

 עצם ההכרה בנחיצותו של אדם שסייע לכם להיחלץ מהתקיעות היא השלב הראשון, הנדרש וההכרחי, להילחצות. מאמן עסקי אמון ומנוסה בחילוץ אנשים ממצבים של תקיעות. הוא מסייע להם במבחר שיטות לזהות את הצרכים ואת הרצונות (ואף להבחין בינהם), לחזק את החוזקות ולהחליש את החולשות, לשנות את תפיסת המציאות שלהם ובעיקר- להניע אותם למעשה. שינוי מתחולל רק באמצעות מעשה, וקל יותר לעשות כאשר מודעים לצורך לחולל אותו.

מאמן עסקי מסייע לאנשים להתוודע אל עצמם בממדים שונים, לרבות, אל שורשי הסיבות המעכבים אותם. הוא מאפיין ומגדיר את מצבם, מזהה דפוסי התנהגות רוטיניים, כגון הימנעות כרונית מבחירה אם בשל ריבוי אפשרויות, אם בשל פחד כי בחירה בכיוון מסוים חוסמת בהכרח כיוון חלופי, המחיר שנדרש מהבחירה ועוד.

מאמן עסקי מחזק את האדם, מלווה אותו, משקף לו מצבים ואפשרויות, מספק כלים, תובנות, ובעיקר- נוטע בו תחושה ותקווה כי השינוי אפשרי וכי הוא ייטיב עמו. כי השינוי הוא תוצאה של בחירה מודעת, מושכלת, וכי ביסודו הצורך במעשה, בתנועה, בהתקדמות.

עמידה על המקום עלולה לדכדך כל אדם ולהחליש את כוח הרצון שלו ובתוך כך את האמונה, את הדימוי העצמי ואת הביטחון העצמי, בעוד לעצם התנועה יש דינמיקה של הליכה קדימה, של פתיחת שערים.

על מנת למקסם את התועלת מאימון עסקי חשוב לברר ולוודא כי למאמן העסקי יש ניסיון באימון אנשים שהיו שרויים במצבים דומים למצב שבו אתם נמצאים ועמדו בפני קבלת החלטות חשובות לחיים בכלל ולקריירה בפרט.

ייתכן כי שינוי קריירה מחייב מהפך תפיסתי, הסבה מקצועית של 180 מעלות, וייתכן כי השינוי אינו מצריך אלא כיוון מיתרים, כוונון דק. כך או אחרת, אם אתם חשים עצמכם תקועים ומבזבזים את משאבי האנרגיה הפנימית המוגבלים שלכם, חשים רפיון, חוסר חשק ושיתוק- אין ספק כי מאמן עסקי יכול לסייע לכם בסלילת דרך חדשה שתוביל אתכם להצלחה ותגרום לכם שמחת חיים- אתם ממצים את עצמכם, עושים את הדבר שנכון לכם, שמתאים לכם, שמספק אתכם, וגם מועיל ומתגמל. לאחר האימון העסקי אתם תודו לעצמכם על בחירה בתהליך שבחרתם לעבור עם מאמן עסקי.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מהפכת התחבורה הציבורית בפת
מהפכת התחבורה הציבורית בפ"ת
מודיעין: העיר הכי חופשית
מודיעין: העיר הכי "חופשית"
פצוע מדקירות בשלומי
פצוע קשה בשריפה בבניין ברמת גן
פצוע קשה בשריפה בבניין ברמת גן
פנסיה חובה – מה חשוב לדעת היום?
תערוכה אחרת
לראשונה יחולקו השנה 98 מלגות בסך 10 אלף ₪ כל אחת, בתמורה לשעות התנדבות בקהילה
סטודנטים מכפר סבא נהנים יותר
תלמידי הנגיד בחולצות שחורות אתמול בחזית בית הספר
נמשכת מחאת הורי חטיבת הנגיד