4 הרוגים בקריסת מנוף ביבנה

חלקי מנוף שקרסו באתר בניה בעיר יבנה גרמו למותם של ארבעה בני אדם

כתב לוקאל 19/05/2019
3 הרוגים ופצוע אנוש בקריסת מנוף ביבנה
צילום באדיבות דוברות איחוד והצלה

ארבעה הרוגים ושני פצועים בקריסת מנוף ביבנה.

בשעה 10:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על חלקי מנוף שקרסו באתר בניה בשדרות ז'בוטינסקי ביבנה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים מהמקום על 3 פועלים מחוסרי הכרה ללא סימני חיים וקובעים את מותם. במקום פועל לכוד על המנוף בתהליכי חילוץ.

פראמדיק מד"א אלון מלמה סיפר: "מדובר באתר בניה גדול עם 2 בנייני מגורים שבמרכזם עומד מנוף, חלקו האחורי של המנוף התפרק וקרס על הקרקע. 3 פועלים שהיו בסמוך נפגעו באורח קשה מאוד בכל חלקי גופם, תוך כדי פעולות החילוץ שלהם ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם. פועל נוסף, שנלכד על המנוף בגובה של עשרות מטרים מחולץ ברגעים אלו ע"י כוחות הכיבוי שהגיעו למקום."

אורן ששנצקי דובר כבאות והצלה מחוז מרכז אמר:"

"לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים בשיתוף פעולה של לוחמי האש כולל שני מנופי גבהים פועלים במקום , עד כה ניתן לעדכן על שלושה הרוגים כתוצאה מאלמנטים של המנוף שפגעו בהם , בשלב הזה עיקר המאמצים בחילוץ אדם שתלוי באוויר על העגורן , בגובה 30 מטר , צוותי היחידה לחילוצים מיוחדים נמצאים כרגע בטיפוס כדי ליצב מצב ובמקביל לבצע פעולות חילוץ  , כמו כן למקום הוזעק מנוף בגובה 60 מטר ממחוז דן".

*** עדכון - יוני עוזיהו דובר מרחב שפלה של איחוד הצלה מדווח מהזירה: "צוותי הכיבוי פעלו לחילוץ גופתיהם של ארבעה פועלים שנהרגו. למרבה הצער לא נותר אלא להמתין לקביעת מותו של הפצוע האנוש בזירת האירוע".

*** עדכון של דוברות מד"א למקרה - 

 לאחר פעולות חילוץ מורכבות של כוחות הכיבוי, פראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של הפועל שנלכד על המנוף.

סה"כ באירוע 4 הרוגים, בהם 3 פועלים עם פגיעות רב מערכתיות שנפגעו מחלקי מנוף שקרס, ופועל שחולץ מגובה כשהוא מחוסר הכרה.

מדוברות המשטרה נמסר:חקירת תאונת העבודה הקטלנית במהלכה קרסו חלקי מנוף צריח שהתרחשה היום באתר בנייה ברחוב שדרות ז'ובוניסקי ביבנה וגרמה למותם של 4 עובדים, הועברה למפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433 המשותף למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקם ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

אנשי מפלג פלס נמצאים בזירת האירוע וחקירה נפתחה לברור נסיבות המקרה.

המפלג לחקירת תאונות עבודה ימשיך לעסוק בגיבוש ראייה כוללת לטיפול בתופעת תאונות העבודה, בחקירת אירועי תאונות עבודה חמורות ובחשיפת עבירות פליליות נוספות המשיקות לתחום ובגילוי עבירות המשפיעות באופן ישיר על שלומם ובריאותם של האזרחים והעובדים.

עדכון נוסף מדוברות משטרת ישראל:

כאמור חקירת תאונת העבודה הקטלנית במהלכה קרסו חלקי מנוף צריח שהתרחשה היום באתר בנייה ברחוב שדרות ז'ובוניסקי ביבנה וגרמה למותם של 4 עובדים, הועברה למפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433 המשותף למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקם ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

בעקבות האירוע עוכבו כעת 8 בעלי תפקידים שונים באתר העבודה, חלקם יחקרו באזהרה.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוזרים למצילים
עוזרים למצילים
פועל נפצע קשה לאחר שנפל מגובה רב
פועל נפצע קשה לאחר שנפל מגובה רב
יוגה בפארק
יוגה בפארק
נעצר חשוד בביצוע מעשה מגונה בנערה
רמת ישי: מאבטח הותקף וירה
מי ששולח חיילים לקרב צריך גם לדעת להשיבם
"מי ששולח חיילים לקרב צריך גם לדעת להשיבם"
מתחילים את שנה"ל עם חיוך וקלמר מלא
ב(ע)ין השורות פרשת בשלח