בטון בעיצוב הבית

הבטון נחשב חומר מודרני, עדכני ונכון, אך איך משלבים אותו בבית? כל מה שצריך לדעת על בטון בעיצוב הבית – בכתבה שלפניכם

כתב לוקאל 20/05/2019
בטון בעיצוב הבית
עיצוב: ענבר ותמר עיצוב פנים, צילום: שירן כרמל

הבטון עבר דרך ארוכה מבנייה של מוסדות בשנות ה-50 כחלק מתנועת הברוטליזם באדריכלות (béton brut=בטון גולמי) עד שנכנס כמעט לכל בית. תחילה כבש את לבבות האדריכלים ומעצבי הפנים ובשנים האחרונות נכנס בסערה לבתים ולדירות, בין אם במבנה שלם או בנגיעות, גולמי ומחוספס או מעודן ומרומז. לבטון יש תדמית קרה ונוקשה אבל במינון מאוזן ובשלל עיבודים וטקסטורות רכות יותר הוא הופך לחומר גלם מודרני, גמיש ורב-גוני. ל-BG Bond יש אפקטים שיעניקו לבטון גימורים שונים, למשל מחוספס, מבריק, תלת מימדי ועוד.

בגדול החלוקה היא לבטון חדש ולבטון שכבר קיים ויש לתחזקו כי מדובר בחומר חי ופעיל שמתבלה ונשחק עם הזמן. אם מדובר ביישום חדש, תוכלו לשלב בטון בשלל מקומות בבית ובחוץ: חיפוי רצפה בבטון מוחלק / מיקרוטופינג; השראת עמוד או קיר בטון חשוף וגולמי; חיפוי באריחי בטון או בבטון דקורטיבי קל ומעוצב; שילוב שלל אביזרי עיצוב עשויים בטון כמו עציצים, שולחנות, הדומים, ספסלים, שידות, קופסאות ועוד. בזכות טכניקות עיבוד חדשניות אפשר לשלב בטון ולצקת אותו לכל סגנון עיצוב ובכל מינון.

היתרונות של הבטון רבים: הוא נתפס חומר מודרני, נקי, עכשווי ונוח. אחד היתרונות המשמעותיים שלו הוא היכולת לשדרג חלל בקלות והשילוב הפשוט שלו לשורה ארוכה של חומרים אחרים כמו עץ, אבן, ברזל, פליז, זכוכית, גבס ועוד. גם מבחינה צבעונית אפשר לבחור באפור הטבעי והנטרלי או לגוון את הבטון עם עשרות צבעים וגוונים, טקסטורות ואפקטים (מבריק, מט, מנצנץ וכך הלאה).

אם אתם נמנים על האסכולה השנייה – בעלי אלמנטים קיימים של בטון בבית או בחוץ, אתם כבר בטח יודעים שיש צורך לתחזק אותו מידי כמה שנים, שכן הבטון נוטה להישחק, להיסדק או להתפורר כשהוא בצורתו הטבעית. אגב, רבים אוהבים את ההתיישנות של הבטון המוסיפה אופי לבית, בדומה לברזל שמתחמצן ומחליד או בריקים שמתיישנים. אבל אם רוצים להעניק לו זריקת מרץ מחודשת – לחברת בי ג'י בונד יש שורה של פתרונות חכמים ומתקדמים לטיפול יעיל ומקצועי בבטון.

בין שלל החומרים המתקדמים שמציעהBG Bondאפשר למצוא את בי ג'י ריפרקריט 305 - טיט צמנטי טיקסוטרופי לשיקום ולתיקון בטון, מדובר בחומרנוח ליישום ומתקשה במהירות; בי ג'י בטון רוק 330 - טיט צמנטי טיקסוטרופי מהיר התקשות, ייחודי לשיקום בטון, לא מתכווץ, עמיד בפני חדירת מים ובפני נזק מכימיקלים; בי ג'י רדיגראוט 420 - גראוט צמנטי חזק, קל לפילוס ובלתי מתכווץ, בעל כושר הידבקות גבוה לפלדה ולבטון, מיועד למילוי, חיזוק, עיגון וביסוס; בי ג'י רוק קריט 441 - גראוט צמנטי לחוזק גבוה במהירות, מיועד לשיקום בטון ביציקה, ביסוס; לאיטום הבטון יש את המוצרים החדשיםkim- מוסף איטום קריסטלי לבטון ו-hard-cem- מוסף לעמידות בטון בשחיקה. כאן תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של הפתרונות לשיקום טון: www.b-gtech.com/שיקום

ל-BG Bond יש גם שורה של חומרים חזקים ומתקדמים הנועדו לקשר בין הבטון לבין מה שעתיד לבוא מעל, למקרה שתרצו לאטום אותו או לחפות בשכבה נוספת. את כל המידע על מה מיישמים על הבטון לפני השכבה העליונה והנראית לעין תוכלו למצוא בקישור: www.b-gtech.com/טייחים

אם יש לכם בטון ישן שתרצו לחדש בעזרת שכבת בטון חדשה ורעננה תוכלו להשתמשבבי ג'י 17 -פריימר סינטטי נוזלי שמיועד לחיבור בטון חדש לישן.הפריימר נשאר פעיל על השטח במשך יומיים ובכך מאפשר גמישות במהלך ביצוע העבודה.

אהבתם את המראה של הבטון ופחות את החומר עצמו? אין בעיה, תוכלו להשיג את המראה הנחשק עם שורה של חומרים המדמים בטון ומעניקים לחלל את אותה תחושה מודרנית מעוצבת. בי ג'י בונד פיתחה סדרת מוצרים לצביעת ולחיפוי קירות פנים וחוץ בעלי מראה בטוני בשלל טקסטורות (במראה בטון מוחלק, מחוספס, מבריק, מט וכדומה) בהם בי ג'י שליכט גמישלציפוי דקורטיבי.

גם בגזרת הצבעים יש לבטון מקום של כבוד: במניפה של BG Paint תוכלו למצוא עשרות גוונים של אפור בסגנון אפור בטון כך שהקיר או התקרה יוכלו להיראות בול כמו הדבר האמיתי. בקישור תוכלו למצוא גוון שקולע לטעמכם האישי: www.bg-paint.co.il/מניפת-הצבעים-של-bg-paint

בטון אמיתי גולמי או בטון מעודן ומרומז – קשת האפשרויות רחבה ומגוונת, אנחנו צופים שהבטון ילווה אותנו עוד שנים ארוכות.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
סייבר לגיל הרך
סייבר לגיל הרך
11 שנים למותו של עוזי כהן
פצוע דקירה באיזור התעשייה צריפין
הוד"ש: במקום 26 בהיפגעות הולכי רגל באונות
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור
צניחה של 13% בהיתרי הבנייה
דוד שלנו יהיה אבא מדהים
'דוד שלנו יהיה אבא מדהים'
הכנסות שיא מהספורט לטוטו
הכנסות שיא מספורט לטוטו: 3 מיליארד ש"ח