נמשכת מחאת הורי חטיבת הנגיד

בעקבות החלטת משרד החינוך לדחות את בקשת עיריית הרצליה להמשיך בנוהל של חמישה ימי לימוד בשבוע - התקיימה עצרת מחאה בכניסה לחטיבת הנגיד

שרון יונתן 23/05/2019
תלמידי הנגיד בחולצות שחורות אתמול בחזית בית הספר
צילום: פרטי

הורי חטיבת הביניים הנגיד מחדשים את מאבקם בהחלטת משרד החינוך להאריך את שבוע הלימודים לשישה ימים במקום חמישה ימים כפי שנהוג ב-16 השנים האחרונות.

בהנהגת ההורים טוענים כי משרד החינוך דחה את בקשת ראש העירייה להמשיך בנוהל של חמישה ימי לימוד בשבוע וכי בניגוד להצהרות העירייה משרד החינוך מבהיר שהמעבר לשישה ימי לימודים נעשה בתאום מלא עם אגף החינוך בעירייה.

בהנהגת ההורים גורסים כי מנהלת חט"ב הנגיד הונחתה להגיש בקשה לשימור המבנה המונהג מזה 16 שנה שלא על פי הנהלים, אולם העירייה היא זאת שצריכה להגיש את הבקשה ואליה צריכות להצטרף החלטות ההורים והמורים.

בהנהגת ההורים טוענים עוד כי לאחר שבחוות דעת משפטית שקיבלה העירייה הודגשו הליקויים החוקיים בתהליך, הובטח שיוגש ערר אך הדבר לא קרה. "ממכתב מנהלת המחוז במשרד החינוך עולה שמדובר בדיל סגור עם אגף החינוך העירייה, ולכן פניית המנהלת להארכה היא מצג שווא שנועד מראש להיכשל", נכתב בהודעת הנהגה שהופצה להורי התלמידים.

לפיכך, הנהגת ההורים החליטה לחדש את המאבק ואתמול (רביעי) התקיימה עצרת מחאה בכניסה לבית הספר כאשר עשרות תלמידים הגיעו בחולצות שחורות. מחאה נוספת צפויה מחר (שישי, 10:00) ברחבת בנין העיריה.

בסיום הודעת ההנהגה להורים נכתב: "לא נשתף פעולה עם הפגיעה הקשה בבית הספר ולא עם התנהלות כוחנית ושקרית של הגופים המופקדים על החינוך".

מהעירייה נמסר בתגובה: "האחריות והסמכות להחליט בנושאים אלו היא של משרד החינוך בלבד. במסגרת פנייה שערך ראש העירייה אל מנהלת המחוז של משרד החינוך, הביע ראש העירייה את הרצון לשמור על המצב הקיים כיום. לצערנו, משרד החינוך שלל את בקשת ראש העירייה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעוטה חולצה מרכב
איים בפטיש
אישום: תקף באלימות ואיים עם פטיש
שתי מעבדות סמים בפ"ת ור"ג
מרמלה לכפר סבא
סירה נתקעה מול חופי הרצליה - שלושה חולצו במצב של תשישות
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה
הבית בו פגעה הרקטה במושב משמרת
בעקבות המצב הביטחוני - הצגה חינם לתושבי השרון
"לוקחים את קבלני הפיגומים כשעיר לעזאזל"