מכון פיזיותרפיה שהוא בית

מרכז פיזיותרפיה צהלה – מכון פיזיותרפיה שהוא בית

כתב לוקאל 29/05/2019
מכון פיזיותרפיה שהוא בית
צילום באדיבות מרכז פיזיותרפיה צהלה

במרכז מסחרי קטן, בליבה של שכונת המגורים צהלה, לצד מסעדה, סופר שכונתי ומספרה,  שוכן מרכז פיזיותרפיה צהלה. שום דבר בשלט הכניסה הצנוע לא מעיד על כך שמאחורי דלתות ההזזה שוכן אחד ממכוני הפזיותרפיה המבוקשים ביותר בארץ, המלווה מזה שני עשורים את מיטב הספורטאים הישראלים ומהווה מקום עלייה לרגל למאות מטופלים המגיעים מדי שבוע, במיוחד, מכל קצוות הארץ.

מרכז פיזיותרפיה צהלה הוקם לפני למעלה מ – 20 שנה, ומנוהל על ידי דודי גולומבוביץ', פיזיותרפיסט מוסמך בעל תואר שני בפיזיותרפיית ספורט, ועודד גבעון, פיזיותרפיסט מוסמך ובוגר מכללת וינגייט לחינוך גופני.
השקפת עולמם, הבאה לידי ביטוי בכל היבטי הטיפול במכון, רואה במטופל מעבר לסך בעיותיו, מתוך ההכרה בכך שלכל אדם הפונה למרכז סיפור אישי ומורכב משלו.
לפי כך, הטיפול המוענק הינו אידיווידואלי, מקיף, ומותאם אישית לכל מטופל. הטיפול ניתן בהתאם לסוג הבעיות מהן סובל המטופל, בהתחשב באורח חייו, נתוניו הגופניים כגון: משקל, גיל וכושר גופני וכמובן גם נטיות ליבו, יכולתיו ומטרותיו.

המטפלים במרכז הינם מוסמכים, מקצועיים ועתירי נסיון במיגוון תחומים: שיקום פציעות ספורט, פזיותרפיה לרצפת האגן, שיקום כף יד, בעיות יציבה ושלד, שיקום פיזיותרפי לאחר ניתוח ועוד. תוסיפו לכך את הציוד המתקדם הקיים במכון: ציוד ביופידבק, טנס, אולטרסאונד, קריו/תרמו-תרפיה, ועוד, ולא יפלא אם כן שלהקת בת שבע, כמו גם להקת וורטיגו, בחרו במרכז פזיותרפיה צהלה ללוות את הרקדנים שלהם כבר מעל ל – 6 שנים.

כמו כן, מרכז פיזיותרפיה צהלה מעניק גם ליווי מלא וייעוץ לקבוצות ספורט העוסקות בתחומים רבים; כדורגל, כדורסל, כדורעף, ואפילו רגבי וטניס, ואף לספורטאים עצמאיים העוסקים בהתעמלות, ריצה וטריאלתון.


אחת מהמטרות המרכזיות בטיפול המוענק במרכז, מעבר להחלמה וחזרה לשיגרת החיים,  הינה מניעת הישנות הבעיה. לשם כך עמלים במרכז פיזיותרפיה צהלה על הקניית אורח חיים בריא למטופלים, ועל הקפדה על שיגרת אימונים מותאמת אישית, תחת השגחת מאמן שיקומי, הניתנת במרכז למטופלים ללא עלות.
הטיפול אינו מסתיים במרכז, אלא ניתן מתוך זווית ראייה כוללת ורחבה הרבה יותר. המטרה היא להעניק למטופל כלים שימושיים שיסייעו לו לא רק בהתמודדות עם הקשיים הנוכחיים, אלא גם בהתמודדות עם קשיים הצפויים בעתיד. לכן, כדי שהמטופל יזכה לפתרון הוליסטי המותאם לכלל צרכיו, לעיתים יפנו אותו המטפלים למומחים נוספים כגון אורטופד, כירופרקט, מומחה ארגונומי ועוד.

הטיפול שמעניק מכון פיזיותרפיה צהלה יסייע לא רק לסובלים מבעיות מורכבות. גם מי שמעוניין לשפר את מרכיבי הכושר הגופני כגון גמישות הגוף, חוזק, סבולת, יציבות מפרקים שמירה על יציבה נכונה ולצמצם פגיעות ספורט ושחיקה, מוזמן לפנות למרכז ולהתרשם מהמטפלים המקצועיים ומתוכניות הטיפול שיאפשרו להחזיר לגוף את החיוניות והגמישות שלו.

במרכז עצמו שוררת אווירה נינוחה וניכר שהמטופלים, כמו גם המטפלים, מרגישים במקום כמו בבית, כאשר לא מעט מטופלים אף בוחרים להאריך את השהות במקום גם לאחר הטיפול לכוס קפה ושיחה נעימה. אכן, מכון פיזיותרפיה שהוא בית הינו מעבר לסתם סלוגן, אלא תיאור מדוייק של המקום המיוחד הזה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הווטרינר  דר גיל שביט
כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ
גנבה ממאושפזים בבית חולים
מצדיעים לחיילי המילואים
מצדיעים לחיילי המילואים
שר האוצר זורה חול בעיני הציבור
"שר האוצר זורה חול בעיני הציבור"
חינוך וקהילה בכפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
רימון הושלך לעבר בית ברמת השרון
סוחבים את כל הליגה על הגב