טיולי "חג המים" של החברה להגנת הטבע

אירועי חג השבועות של החברה להגנת הטבע יתקיימו השנה בסימן השבת זרימת המים לנחלים, ביום שני ה-10.6.19 במספר מוקדים ברחבי הארץ, שכולם ללא תשלום. הציבור מוזמן

כתב לוקאל 03/06/2019
נחל תנינים
צילום: יעל לביא אפרת, החברה להגנת הטבע.

לפני החורף האחרון הכנרת היתה מתחת לקו האדום וזרימת המים בנחלי הארץ היתה בשפל חסר תקדים שגרם לפגיעה ולזיהום, אולם חורף 2019 שינה את המצב. אז למה עדיין צריך לשמור על הנחלים ואיך עושים את זה? בטיולי הנחלים של החברה להגנת הטבע לכבוד חג שבועות תקבלו את התשובות.

חורף גשום אחד זה לא מספיק: אחרי חמש שנים רצופות בהן סבלה המדינה מבצורת, החורף האחרון הביא איתו כמות משקעים שעברה את הממוצע הרב שנתי ברוב אזורי הארץ - ובעיקר בצפון, שסבל ממיעוט יחסי בגשמים לעומת אזורי המרכז והדרום. חג השבועות, המכונה גם "חג המים" בעקבות ההמשלה של התורה למים, חל השנה בתזמון מושלם ומתאים במיוחד לטיולים בנחלים הזורמים. במהלך החג, החברה להגנת הטבע ורשויות הניקוז והנחלים - ירדן דרומי, קישון, כרמל, ושורק - מזמינות את הציבור הרחב לחגוג את הזרימה שהתחדשה בעקבות הגשמים הברוכים של החורף האחרון, ולקרוא לשיקום הנחלים ולשמירה עליהם. כל הטיולים - ללא תשלום.

במסגרת הטיולים, בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע, נכיר את חשיבות הנחלים לשמירת הטבע, ונלמד כיצד משקמים אותם. נספר על הפעילות הנעשית בחברה להגנת הטבע וברשויות הניקוז למען הנחלים בישראל, ונבקש מהציבור להצטרף לקריאתנו לממשלה החדשה לשים את הנחלים במרכז ולפעול למען שיקום נחלי ישראל ושמירה עליהם. נקרא ליישם את החלטת הממשלה, שהתקבלה לפני כשנה ובה נקבע כי בשבעה מנחלי החוף של ישראל תשוקם זרימת מי המעיינות, ואף להרחיבה לנחלי המזרח והדרום.
הטיולים יתקיימו ביום שני, 10.6.19, בארבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ: נחל חרוד, נחל ציפורי, נחל תנינים ונחל שורק. שעות הפעילות יקבעו בהמשך בהתאם למזג האויר ויתפרסמו באתר.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים סוכות עם קק"ל
תלמידי בית ספר יד מרדכי בבת ים
"יוצרים שינוי"
קייטרינג ברביקיו גריל אירועים
אכיפה עם רחפנים בכינרת
עונת הקרמבו יצאה לדרך
"נוחתות עלינו מכה אחרי מכה"
מועצת הנשים בהרצליה
מי נבחרה לעמוד בראש מועצת הנשים בהרצליה?
סגווי בִשביל ישראל
מסע חוצה ישראל בסגווי יוצא לדרך