עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים

11 חודשי מאסר בפועל נגזרו על בעל חברות לעבודות בנייה בגין אי הגשת דוחות לאורך שנים , הנאשם פתח לאורך השנים חברות חדשות באופן שיטתי לצורך התחמקות מהגשת דוחות מס הכנסה

כתב לוקאל 05/06/2019
עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים
צילום אילוסטרציה iclip art

דוד דהן, מנהלן של שלוש חברות לעבודות בנייה, הורשע בשבוע שעבר (27 במאי) בהתחמקות מהגשת דו"חות מס הכנסה שנתיים במשך תקופות שונות. על דהן, תושב שדרות, נגזר בין היתר, 11 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בסך 30,000 ₪. התיק נוהל על ידי עורכת הדין הילה זיגלר מהמחלקה המשפטית הפלילית ירושלים, בעקבות חקירה שנוהלה על ידי משרד חקירות מס הכנסה ירושלים-דרום ומשרד חקירות מס הכנסה מרכז.

כתב האישום המקורי הוגש עוד ביוני 2014, אך מאז תוקן פעמיים בעקבות ביצוע עבירות דומות על ידי הנאשם בעת ניהול ההליך המשפטי. כתב האישום הסופי והמתוקן כלל שבע עבירות של אי הגשת דו"חות מס הכנסה במועדים שונים. יתרה מזאת, הדוחות לא הוגשו עד למועד גזר הדין.

על פי גזר הדין, הואשם דהן בחודש יוני 2014, באי הגשת דו"חות מס הכנסה של חברת ע.ד.י.נ הנדסה בע"מ בניהולו לשנים 2008-2009. בעקבות ביצוע עבירות דומות על ידיו, בית המשפט ביטל הכרעת דין זו, על מנת לאפשר הגשת כתב אישום מתוקן שיכלול את העבירות הנוספות שבוצעו.

כתב האישום תוקן לראשונה ביולי 2017, ונוספו אליו אישומים בגין אי הגשת דו"ח עבור חברת נדיב הנדסה בינוי וניהול בע"מ לשנת 2015, ובגין אי הגשת דו"ח אישי לשנת 2015. בחודש מרץ 2018, הוחלט לתקן את כתב האישום בשנית על מנת להוסיף לו אישומים נוספים בגין אי הגשת דוחות  עבור חברת ארטשר פרימיום בע"מ בניהולו, לשנים 2013-2015.

במעשיו, בחר דהן להמשיך ולפתוח חברות חדשות תוך ביצוע עבירות מס נוספות.

כבוד השופט יהודה ליבליין מבית משפט השלום באשדוד, כתב בגזר הדין: "במעשיו פגע הנאשם בערך של נשיאה שוויונית בנטל תשלום המסים, תוך פגיעה בשלטון החוק, וגרם נזק לקופה הציבורית, שאת היקפו המדויק לא ניתן לדעת, שכן הנאשמים לא הגישו דוחות, גם לאחר שהוגש כתב האישום".

במסגרת גזר הדין הוטלו על הנאשם 11 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 30,000 ₪, והתחייבות בגובה 50,000 ₪ שלא לעבור עבירות על חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה במשך שנתיים מיום סיום עונש המאסר.

בנוסף, על שלושת החברות בניהולו, שאינן פעילות, הוטל קנס כספי בסך 100 ₪ לכל אחת.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
יובל לוי. פרשנות בלבד
האם מינויו של יובל לוי לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת תכנון ובניה חוקי?
איתן גינזבורג נכנס לכנסת
החל המאבק על התפקיד של גינזבורג
השחר של איתן
זכו בדירה
זכו בדירה
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
פצוע בתאונה ברעננה
התיכוניים הערכיים באזור השרון
גנב רכב ונעצר בתום מרדף