מעפולה למדליה אולימפית?

מיכאל אוסטראומוב מעפולה שזכה 6 פעמים באליפות ישראל ומקום שלישי באירופה בשנה שעברה יעזוב בקרוב את הארץ לאוקראינה שם הוא יתאמן לקראת האולימפיאדה בטוקיו 2020. המטרה: מדליה אולימפית ראשונה באגרוף

כתב לוקאל 10/06/2019
מיכאל אוסטראומוב על הפודיום
צילום: פרטי ובאדיבות עיריית עפולה

מיכאל אוסטראומוב מעפולה, חבר סגל נבחרת ישראל באגרוף שזכה שש פעמים בתואר אלוף ישראל ומקום שלישי באלפיות אירופה בשנה שעברה, יעזוב בקרוב את הארץ לטובת אימונים באוקראינה במטרה אחת ברורה ומוצהרת: להעפיל לאולימפיאדה שתתקיים בשנה הבאה בטוקיו, יפן בשנת 2020 ולזכות במדליה אולימפית ישראלית ראשונה בענף האגרוף.

אוסטראומוב בן 21 הוא בן למשפחת מתאגרפים. שלוש אחיות שלו היו מתאגרפות בעברן כאשר האחות הבכורה נטליה הייתה אלופת ישראל ואפילו החזיקה בתואר סגנית אלופת אירופה באגרוף בשנת 2006, שתי אחיות נוספות היו אף אלופות ישראל בעברן.

את תחילת דרכו המקצועית עשה במועדון האגרוף כפפות הזהב בעפולה של המאמן המיתולוגי ולדימיר בבאייב שזיהה את הכישרון של אוסטרואומוב ג'וניור שמיד הפך למתאגרף מוביל והתוצאות לא איחרו לבוא. הוא הצטרף לסגל נבחרת ישראל בשנת 2011 שם הפך אט אט למתאגרף המוביל של הנבחרת שמתחרה כיום במשקל 75 ק"ג וזכה להתאמן אצל פול ריצ'רדס, המאמן הבריטי שעבד בין היתר עם אלוף העולם פלויד מייוות'ר, אחת מאגדות האגרוף של הדור האחרון.

לפני 7 שנים קטף את התואר המשמעותי הראשון שלו כאלוף ישראל לקדטים. מאז, זכה עוד חמש פעמים בתואר באליפות ישראל, פעם נוספת לקדטים, לנוער, ושלוש שנים אחרונות כאלוף ישראל לבוגרים. כמו כן ייצג אוסטראומוב את ישראל בטורנירים ואליפויות רבות בחו"ל כאשר את הישג השיא שלו קטף באליפות אירופה עד גיל 22 שנערכה בשנה שעברה בה סיים במקום השלישי.

רגע לפני שהוא עוזב את הארץ, הוא הוזמן ללשכתו של ראש העיר עפולה אבי אלקבץ שם קיבל ממנו מלגת הצטיינות ואיחולי הצלחה בהמשך. בקרוב יעבור לאוקראינה שם יתאמן במועדון שייצא בעבר אלוף עולם שיספק עבורו את התנאים הנדרשים להגשמת מטרותיו. "אם אני רוצה להגשים את המטרות שלי אני חייב להתאמן ברמות הכי גבוהות והמועדון באוקראינה יספק לי את זה " אמר רגע לפני העזיבה אוסטראומוב והוסיף: "אני לא עוזב בשמחה את המשפחה והמדינה אבל יש לי מטרה להביא מדליה למדינה ואם צריך לסבול בשביל להגשים את החלום הזה – אני אעשה את זה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע קשה בשריפה בהוסטל בקריות
עבודה עברית
הרב דר מיכאל לייטמן
אלפיים שנה של שנאה
קורס מטפלות במעונות יום יצא לדרך
חנית שוורץ. לקדם את כדורגל הנשים
שומרת על הרשת
כפר סבא נערכת לחגי תשרי
חגיגות במסעדת קיוטו בהרצליה
היכן חגגו ציפי רפאלי , ישראל אוגלבו, רומי נסט, רון שובל ועוד ?
חדש: השאלת כסאות גלגלים בביה"ח "מאיר"