טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח

יועץ עסקי מוצלח הוא לא עניין של מה בכך , לפניכם מספר טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח

כתב לוקאל 23/06/2019
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
pixabay

מנהלים ובעלי עסקים רבים, במיוחד במקרים של עסקים חדשים יחסית, מבינים במוקדם או במאוחר כי ייעוץ עסקי מקצועי מהווה שירות נחוץ והכרחי מבחינתם, כזה אשר יכול בקלות לעשות את ההבדל בין ההישרדות והמשך הצמיחה של העסק לבין כישלון אשר יבוא לכדי ביטוי בפשיטת רגל וסגירת העסק. רבים מהם פונים למציאת יועץ עסקי מתאים, ומציאת האדם הנכון במצב זה אינה תמיד פשוטה או טריוויאלית. להלן כמה טיפים בסיסיים אשר יסייעו לכם לבחור יועץ עסקי אשר באמת יתאים ויסייע לעסק שלכם –

כמות וסוג הניסיון -  כמעט מובן מאליו כי אחד הדברים החשובים ביותר בייעוץ כלכלי מוצלח לעסק הוא ניסיון עשיר מספיק של היועץ, וגם כזה אשר רלבנטי עבור סוגו הספציפי של העסק שלכם. במילים אחרות – כדאי לבחון יועצים עסקיים בעלי כמה שנים טובות של ניסיון (והמלצות של לקוחות עבר המוכיחות כי מדובר באדם מקצועי ו"בעל תעודות"), וספציפית ניסיון רלבנטי עבורכם – האם הוא ליווה וסייע לעסקים בפועלים בתחום בו אתם פועלים? האם הוא מתמחה בליווי עסקים מאותו סדר גודל כמו העסק שלכם? האם הוא בקיא בענף בו העסק שלכם פועל?

דינאמיקה אישית מוצלחת – יועץ עסקי הוא איש מקצוע עימו אתם צפויים לבלות לא מעט זמן, לפחות בשבועות ובחודשים הראשונים לליווי שהוא מעניק לעסק שלכם, ועליו להיות אדם בו אתם בוטחים ועליו אתם סומכים. לכן, חשוב לוודא כי האינטראקציה האישית שלכם (ושל שאר המנהלים/בעלים של העסק) היא מוצלחת ולכל היותר סבירה. במידה ומדובר ביועץ אשר אינכם מסתדרים עימו מסיבה זו או אחרת, העבודה המשותפת צפויה להיות קשה ומאתגרת הרבה יותר, וסביר להניח שגם הרבה פחות אפקטיבית.

ייעוץ ראשוני לניסיון – כמובן שמומלץ מאוד להיפגש עם היועץ עסקי אשר את שירותיו אתם שוקלים לשכור, וכדאי ממש לנסות ולקבל ייעוץ ראשוני וכללי על מנת לבחון את רמת הבקיאות של היועץ, את האינטראקציה ביניכם ואת הפעולות שהוא ממליץ לכם לבצע בעסק. זו יכולה להיות אינדיקציה טובה להתאמה ביניכם ולרמתו המקצועית. אל תחששו לשאול שאלות מקצועיות מפורטות – מה בדיוק כולל הייעוץ הכלכלי לעסק? אילו נושאים ספציפיים הוא מעוניין ש"נתקוף" יחד? האם מדובר בייעוץ שטחי המסתכם בבניית אקסל תזרים מזומנים ולא הרבה מעבר לכך או שמה היועץ יודע לומר לכם בדיוק עד כמה חשוב לבנות תזרים מזומנים מפורט, אך גם כי מדובר בפרמטר אחד בלבד מבין נושאים רבים בהם הוא מתכוון לעסוק יחד עמכם?

חזון מפורט – בחנו האם אותו איש מקצוע מציע ייעוץ עסקי בעל חזון, כזה אשר צופה ומתכנן לטווח הארוך, ומחזיק בתמונה מסוימת בנוגע למקום בו הוא (ואתם...) מעוניינים לראות את העסק שלכם בעוד שנה, חמש שנים ועשר שנים מהיום. רק יועץ עסקי בעל חזון וראייה לטווח הארוך ראוי לתמוך וללוות פיננסית את העסק שלכם...

היכנסו לכאן וצפו בטיפים מנצחים בתחום של ייעוץ כלכלי עסקי, תזרים מזומנים ועוד.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילות גיבוש של מורי אלון
יש להם פוטנציאל
כיתת עתודאים ראשונה באילת
שירות ההסעות העירוני בהרצליה בשבתות חוזר
קיץ על החוף
"הילדים שלנו מופקרים ברחובות"
טאבלטים בבית ובמקומות עבודה
מחליפים במהירות את הנייר – טאבלטים בבית ובמקומות עבודה
צעיר נדקר בנתניה - מצבו קשה
כמה אחוזים מבני הנוער נהגו ללא רישיון?
דר אלכסנדר קורין , חייו ניצלו
התמוטט במחלקה ועמיתיו הצילו את חייו