4 דרכים לחסוך בחשמל בקיץ

אם תשתמשו במאוורר במקום במזגן, תקפידו לכבות אורות, תפעילו דוד שמש ותכבסו בגדים ב-40 מעלות תוכלו לחסוך מאות שקלים על חשמל כבר בקיץ הקרוב. לא מאמינים? הנה כל הפרטים

כתב לוקאל 04/07/2019
4 דרכים לחסוך בחשמל בקיץ
pixabay

חיסכון באנרגיה הוא עניין של הרגל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, גם בקיץ הישראלי אפשר להמשיך לחסוך בחשמל ואפילו בלי להתפשר על איכות החיים. יתרה על כך, הורים לילדים צריכים לנצל את התקופה הזו על מנת להראות להם דוגמא אישית ולהסביר על החשיבות של חיסכון באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה.

רוצים דוגמאות לאופן שבו אפשר לעשות את זה? הנה למשל 4 דרכים לחסוך בחשמל בקיץ הקרוב:

1. מאוורר במקום מזגן

דגמים חדשים של מאוורר תקרה נוטים להיות לא פחות יעילים מאשר במזגן. בשעות מסוימות עדיף להדליק מאוורר מאשר מזגן כי הוא מפזר טוב יותר את האוויר והחום, מונע כאבי גב וכמובן חוסך עשרות שקלים בשעה.

מבחינתכם, הדבר החשוב הוא להתאים את הקוטר של המאוורר לצרכים ולגודל החדר. בכל מקרה של התלבטות אפשר גם להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל המלצות ספציפיות על דגמים שמתאימים עבור הקיץ הישראלי.

2. כיבוי אורות מיותרים

תאורה ביתית צורכת המון חשמל ולא תמיד בצדק. בשלב הראשון, מה שעליכם לעשות הוא להקפיד לכבות את האורות כאשר אתם יוצאים מהבית. ודאו שכל האורות מכובים וזכרו שאין צורך בתאורת רקע בחדרים ריקים.

בשלב השני, החליפו נורות ליבון בנורות פלורסנט והשתמשו במנורת שולחן במקום בתאורה כללית. כמו כן, בדקו לאיזה נורות יש תו אנרגיה ותנו להן עדיפות על פני נורות שמבזבזות חשמל ולא מספקות תפוקה.

3. דוד שמש ולא חשמל

מיותר לציין שבמדינה כמו ישראל אין שום סיבה להפעיל בקיץ דוד חשמל. דוד שמש אמור לעשות את העבודה היטב, לספק לכם מים חמים לכל המשפחה וגם לאפשר לכם זרימה של מים כאלה במטבח ובמקלחת.

אם דוד השמש שיש על הגג משום מה לא עומד בציפיות, ייתכן וצריך לנקות את הקולטים או להחליף חלקים תקולים. את הניקיון אתם יכולים לבצע באופן עצמאי, בעוד טיפול מאסיבי יותר יחייב הזמנת איש מקצוע – בהשקעה ששווה כל שקל.

4. כביסה בעד 40 מעלות

לדברים הקטנים יש משמעות גדולה בכל מה שנוגע לחיסכון בחשמל ובאנרגיה. כך למשל כדאי לדעת שבמכונת כביסה, עיקר האנרגיה דרושה לחימום המים. לכן, הדרך לחסוך בחשמל היא להשתמש בחומרי כביסה למים פושרים ולהפעיל מכונה בעד 40 מעלות בלבד.

בנוסף, בדקו את תווית הדירוג האנרגטי של המכונה כבר במעמד הקנייה. העדיפו דירוג גבוה של A או B אפילו אם הדגם עצמו קצת יקר יותר, כי המשמעות המיידית היא חיסכון בהוצאות חשמל. לבסוף, קצרו עד כמה שאפשר את משך הסחיטה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגדלי אילה בבאר יעקב
שני מגדלי משרדים חדשים בבאר יעקב
אישום: תקף וחנק את אשתו
על חגים ונשים בעכו
החברים של קורין
ממשיכה בעבודה
חשד: נכנס לדירת אישה ותקף אותה
אישום: הטריד עובדים בלשכת סגן שר הבריאות
אישום: הטריד עובדים בלשכת סגן שר הבריאות
מדברים אמנות