שוקלים להמשיך לתואר שני?

אם את/ה מתכוון להמשיך ללימודי תואר שני הכתבה הבאה בשבילך

כתב לוקאל 04/07/2019
שוקלים להמשיך לתואר שני?
pixabay

סיימתם תואר ראשון והתחלתם לעבוד במשרה מתגמלת אך עדיין נשארה בכם התשוקה לידע, אותו רצון להמשיך ולהעשיר את עצמכם. חלק מגיעים ללימודי תואר שני דווקא מתוך רצון להתקדם במקום העבודה ולהציג יכולות אקדמיות לצד ניסיון רב.  חלק מהסטודנטים, במיוחד אלה הלומדים במשרה מלאה ועובדים רק מספר שעות בשבוע, נמצאים בצומת דרכים מעניין. האם להתחיל תואר שני או להתחיל לעבוד? אם אתם שוקלים להמשיך ללימודי תואר שני אספנו עבורכם מספר מסלולים אפשריים שימנפו את הקריירה העתידית שלכם.

תואר שני בלימודי שוק ההון ובנקאות

את התואר הראשון מתחלים בדרך כלל על מנת להיכנס לשוק העבודה. חלק לומדים מקצעות כלליים המעניינים אותם כידע כללי כמו ספרות, היסטוריה ופילוסופיה. אחרים מגיעים לתואר הראשון עם יעד ברור – לימודי ניהול, משפטים או מדעי המחשב. התואר השני מאפשר להם להתמחות בנישה נוספת הפותחת דלתות למשרות משתלמות יותר. אחד מהתארים הללו הוא תואר בלימודי שוק ההון ובנקאות המתאים הן לבוגרי תארים בתחום הכלכלה, הן לבעלי תאריך בתחום הממשל והן למי שרוצה להשתלב במערכת הבנקאית, בחברות פיננסיות מובילות או בחברות המתמחות בחיסכון לפנסיה - ארגונים הדורשים ידע רחב בתחום הכלכלי והכרות עם שוק ההון.

תואר שני ללא משפטנים

בוגרי תואר ראשון במשפטים ממשכים בדרך כלל גם לתארים נוספים על מנת להתקבל כשופטים, עורכי דין ומשפטנים. אך, גם עם תואר ראשון בתחומים אחרים ניתן להעשיר את הידע באמצעות תואר שני במשפטים ללא משפטנים. התואר מאפשר לבחור מתוך מגוון של התמחויות את הרלוונטי לכם ביותר. בין השאר תוכלו לבחור בין משפט מסחרי עסקי המתאים למי שסיים בעבר תארים במנהל עסקים ובחשבונאות, מסלול משפט וחברה המתאים לבוגרי תארים בתחום מדעי הרוח, משפט פלילי המתאים למי שמתעניין או למד קרימינולוגיה.

הידע המועבר בתואר אינו מאפשר להם להיות עורכי דין, אמנם, אך מספק ידע עדכני שיכול להיות לעזר בתחום העבודה הנוכחי שלכם או לפתוח מספר רחב של משרות חדשות בפניכם הדורשות תואר שני בתחום.

תואר שני בפסיכולוגיה

מי שהתמחה בתואר הראשון במדעי הרוח או במעי החברה ומעוניין להמשיך להיות מטפל נדרש בדרך כלל גם לתואר שני בפסיכולוגיה. תחום זה יכול להיות לימודי הרחבה לתואר הראשון, הכוללים גם תזה בסופם או לימודים לתואר נוסף ללא תזה על מנת להרחיב את היצע הכלים כמטפל. בעוד התואר הראשון שם דגש על תיאוריה וכלי מחקר התואר השני כולל מגוון של כלים פרקטיים עדכניים על מנת להתחיל לעסוק בפסיכולוגיה קלינית.

חשוב לציין, עם זאת, כי בניגוד לשני המסלולים הקודמים, תואר שני בפסיכולוגיה מתאים למי שממוקד יותר בתעסוקה עתידית בהיבט הטיפולי ופחות ככלי להשתלב בארגונים פיננסיים, בנקים וחברות אחרות.

לסיכום, אם אתם מתלבטים איזה מסלול לבחור לתואר שני נסו לבחור באפשרות המרתקת במיוחד עבורכם שגם תפתח לכם את מרב הדלתות לכמות גדולה של חברות וארגונים בעתיד. 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונה בצפון
תאונות בדרכים - לא עומדים ביעד
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
החלה התקנת מצלמות במעונות החברה העירונית
פסטיבל קולנוע דרום 2019
פסטיבל קולנוע דרום 2019
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
זיקית פנתרית
חפשו אותי
אות הוקרה לקידום המאבק בנגע העישון