תיקון מכשירי כושר

מה חשוב לדעת בתחזוקה ותפעול מכשירי הכושר שלנו

כתב לוקאל 09/07/2019
תיקון מכשירי כושר
צילום: Depositphotos

מכשירי כושר הפכו להיות אחד הכלים המרכזיים והנפוצים ביותר באמצעותם שומרים אנשים על כושר. בהדרגה עוברים יותר ויותר אנשים, במיוחד באזורים עירוניים, להתאמן על מכשירי כושר וכוח למיניהם, במקום בדרכים אחרות. בנייני מגורים רבים נבנים כיום עם חדר כושר "בילד אין", מכוני הכושר הגדולים בערים פתוחים ושוקקים חיים מסביב לשעון, כמות האנשים המחזיקים מכשיר כושר בביתם עולה באופן תלול מדי שנה ואחוז הולך וגדל מהאוכלוסייה מצהיר כי הוא משתמש במכשירי כושר על בסיס קבוע או היה מעוניין בכך לו הייתה ניתנת לו האפשרות. עבור כל מי שמחזיק מכשיר כושר בביתו, מתאמן על מכשיר שכזה במכון הכושר או בבניין בו הוא גר ובטח שעבור מי שמנהל חדר כושר שכזה, להלן כמה נקודות בסיסיות שחשוב מאוד להכיר בהקשר זה –

תחזוקה ותיקון מקצועיים שווים לשמירה על בטיחות המתאמנים

אולי הנקודה החשובה ביותר שכדאי להכיר בנוגע להחזקה ותחזוקה של מכשירי כושר היא כי שמירה על מכשירים אלו משמעותה שמירה על בטיחותם האישית של המתאמנים. גם כאשר מדובר במכשיר שאתם מחזיקים בבית, תחזוקה שוטפת ותיקון מקצועי במידת הצורך הם עניין של שמירה על בטיחותכם ובטיחות שאר המשתמשים במכשיר – לא פחות מכך. מכשירי כושר למיניהם מכילים לרוב חלקים נעים שונים, מנועים עוצמתיים (דוגמת הליכון), משקולות כבדות ושאר אלמנטים אשר עשויים לסכן את בטיחות המשתתפים במידה ותחזוקת המכשיר אינה נכונה ומספקת.

הפתרון מבחינה זו הוא לעבוד עם טכנאי הליכון ומכשירי כושר מקצועי. טכנאי הליכון מקצועי ומנוסה יתחזק עבורכם את המכשיר באופן שוטף על מנת לוודא שהוא לא יגיע למצב בו הוא מסכן את בטיחות המשתמשים בו, כמו גם על מנת להבטיח אורך חיים ארוך והימנעות מהצורך להחליף את המכשיר לאחר מספר שנים ספורות.

 לדוגמה, חברת "ריפיט" מציעה שירותי תחזוקה ותיקון של הליכונים, מכשירי כוח, אופני כושר וספינינג ושלל מכשירי כושר נוספים באופן שוטף ומקצועי, כך שבעל המכשיר או מנהל חדר הכושר יכולים להיות רגועים, סמוכים ובטוחים כי המכשירים שלהם בידיים טובות ובטיחותם האישית של המתאמנים עליהם נשמרת בצורה הטובה ביותר.

דגש הן על ניסיון והן על מחיר - תיקון טוב אינו חייב להיות יקר

כאשר אנחנו מחפשים אחר טכנאי הליכון ומכשירי כושר לעבוד עימו באופן שוטף וקבוע, רק טבעי שנחפש איש מקצוע אשר יציע לנו מחיר אטרקטיבי יחסית. יחד עם זאת, גם נרצה לוודא שאנחנו עובדים עם בעל מקצוע ברמה מקצועית גבוהה ומניחה את הדעת, במיוחד כאשר מדובר באיש המקצוע אותו נזעיק בכל פעם שההליכון או מכשיר כושר אחר כלשהו יתקלקל. חשוב להבין שניסיון מקצועי של בעל המקצוע בתחום זה אינו חייב לבוא על חשבון המחיר – טכנאי הליכונים מקצועי ומנוסה עובד לרוב עם מספר רב של לקוחות על בסיס שוטף ומכיוון שמדובר בבעל מקצוע מנוסה הזמן שהוא נדרש להקדיש לכל טיפול ותיקון אינו רב בהשוואה לטכנאים פחות מנוסים. כלומר – תוכלו בהחלט למצוא טכנאי הליכון אשר יציע לכם הן ניסיון מקצועי עשיר ורמה מקצועית גבוהה, והן מחיר סביר ואף אטרקטיבי ביותר. גם כאן, כדאי לבחון את ההצעות של חברה המתמחה ספציפית בתחום זה, דוגמת חברת "ריפיט". זה יכול לחסוך לכם כסף וכאבי ראש מצד אחד, ולהבטיח את תקינות ושמישות המכשירים מצד שני.

לסיכום, מה שחשוב במיוחד לדעת בכל הנוגע לתיקון ותחזוקת מכשירי כושר הוא כי מדובר בשירו ששווה להשקיע בו את הסכום הנדרש (אשר לרוב אינו גבוה כלל), על מנת ליהנות ממכשירים תקניים, בטיחותיים ובעלי אורך חיים רב.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוגה צחוק – הטרנד החדש לאירועים
"לא מסתפקים במקום הראשון"
מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום
משנה את פניה
שר הכלכלה נפגש עם מנכ"לית וולפסון
אירוע הספרות הגדול בתל אביב-יפו "רגע אחד"
צעיר נפצע בינוני לאחר שנפל מצוק באיזור וואדי קלט
כתב אישום נגד מעורבים בהעברת נשים מבלארוס לישראל והעסקתן בזנות