מחליפים במהירות את הנייר – טאבלטים בבית ובמקומות עבודה

עידן הטכנולוגיה נותן את אותותיו והמכשירים החכמים מחליפים את הניירת במהירות הבזק

כתב לוקאל 10/07/2019
טאבלטים בבית ובמקומות עבודה
pixabay

המהפכה הטכנולוגית הגדולה ביותר של העשור האחרון היא ללא ספק זו של המכשירים הניידים, ובראשם הסמארטפונים וטאבלטים. בעוד טלפונים חכמים הפכו לסוג של מכשיר בסיסי אותו יש לכל אדם בוגר בעולם המערבי, נראה כי הטאבלטים זכו למעמד מעט שונה בהתחלה, אך במהרה סוגרים את הפער – ביותר ויותר פוזיציות, מקומות עבודה, בתי עסק ובחיים הפרטיים הטאבלטים הופכים לכלי עבודה שימושי ובסיסי, עד כדי כך כי השימוש בנייר הולך ופוחת בהקשרים רבים. מה הופך את הטאבלטים לתחליף אטרקטיבי כל כך, בעל מעמד כמעט זהה לזה של סמארטפונים?

האייפד שהתחיל את הכל והתחרות בשוק שהביאה להאצה בפיתוח

לפני שנפנה להבין מה בדיוק בטאבלטים הופך אותם למכשירים שימושיים ואולטימטיביים מבחינות רבות, כדאי להיזכר כיצד הכל התחיל. בדומה למהפכת הסמארטפונים, גם את מהפכת הטאבלטים החל מכשיר הדגל של חברת אפל – האייפד. השקתו של האייפד לעולם לפני מספר שנים לא גדול במיוחד הכריזה במובנים רבים על תחילתו של עידן חדש, ועל קצו הקרב של עידן הנייר והכתב הידני. אין בכך כוונה לטעון כי הנייר או הכתיבה בעט ועיפרון עתידים להיעלם כליל מן העולם, רק לכך שהכמות בה אנו משתמשים בפתרונות הישנים וה"אנלוגיים" האלו הולכת ופוחתת בקצב מסחרר, עד כי אנשים רבים מעידים כי הם כותבים בפועל רק אחת לכמה ימים או שבועות, לרוב כתלות בתחום עיסוקם.

האייפד של אפל היווה את המכשיר הראשון אשר תיפקד בפועל ובצורה חלקה ויעילה כגיליון דיגיטלי, כזה המשמש הן כמחברת לכל דבר ועניין והן כמכשיר טלוויזיה או מחשב קטן. מאז ועד הום יצאו מספר גרסאות משוכללות יותר ויותר של אייפדים, והתחרות בשוק הטאבלטים מצד חברות כמו סמסונג, לנובו ועוד הביאה לפיתוח מואץ ומהיר של טאבלטים משוכללים יותר ויותר.

תחלופה נוחה ורב שימושית למגוון סיטואציות

כפי שכבר ציינו לעיל, סוד קסמו והצלחתו של הטאבלט הוא רב שימושיותו – טאבלט ממוצע מחליף מבחינות רבות את דף הנייר הישן והטוב, הן כמחברת בה ניתן לרשום הכל והן כפלטפורמה להצגת מידע מכל זוג (גם כזה שלא ניתן להציג על נייר דוגמת סרטונים). בנוסף, משמש האייפד גם כמכשיר מדיה לכל דבר ועניין על גביו ניתן להקרין סרטים וסדרות, לנגן באמצעותו מוזיקה ועוד. בנוסף לכל אלו, ניתן כיום לבצע על טאבלטים יישומים רבים שהיו שמורים בעבר למחשבים בלבד, כך שמדובר בסוג של סמארטפון גדול ומשוכלל יותר או לחילופין בלפטופ קטן וקומפקטי.

וכאן נאו מגיעים ליתרון המהותי הנוסף לרכישתטאבלטים – הגודל והצורה הקומפקטית שלהם, משקלם הנמוך וכד' – כל אלו מאפשרים לקחת את הטאבלט לכל מקום בלי להרגיש בכך, וליהנות מהמחשב הקטן והמשוכלל הזה בכל סיטואציה ובכל מקום אליו אנו מגיעים.

נראה, אם כן, שעידן הטאבלטים רק החל, והוא צפוי להמשיך להיות רלבנטי במקביל להתקדמות המואצת בפיתוחם של מכשירים מופלאים אלו.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אפליקציה ייחודית בכפר סבא
עיריית כפר סבא משיקה אפליקציה ייחודית
אב ובנו חשודים בניסיון תקיפה בנצרת
פצוע קשה בתאונת דרכים בירושלים
פצוע קשה בתאונת דרכים בירושלים
תם עידן הבורקס
תם עידן הבורקס
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה
ראש עיריית הרצליה בקריאה למשרד החינוך
בנודיס , יהנה מניצחון טכני?
ניצחון טכני לכפר סבא?
יום הניקיון הבינלאומי
רעננה מתחברת לישובי עוטף עזה
עוטפים את העוטף