השקעת נדל"ן של משרדים בשווקים משניים

היתרונות בהשקעה בשווקים משניים בנדל"ן

כתב לוקאל 21/07/2019
השקעת נדל
pixabay

השקעות נדל"ן משתנות לאורך השנים, אך הערים הגדולות והצפופות יחסית זכו תמיד לביקוש גבוה מצד שוכרי המשרדים. הביקוש, בכוחות השוק הטבעיים, הפחית את ההיצע וגרם לעליית מחירים. לכן, התשואה שמקבלים היום המשקיעים בנכסים מסחריים באזורים אלה יורדת אף היא. למרבה המזל קיים שוק נוסף של ערים מבוקשות פחות, בפרברים, שעדיין מושכות אליהם מעסיקים ועובדים – שוק השווקים המשניים. ערים אלה נהנות ממגוון רחב של יתרונות – נעמוד עליהן בקצרה.

תשואה גבוהה

המספרים מדברים בעד עצמם. אם נבחן את הנתונים שפרסמה חברת היעוץ קוסטאר נגלה כי המחיר הממוצע ל Sqft בארה"ב עומד על 222 דולרים בשווקים המשניים בעוד בשווקים הראשיים הוא עומד על 439 דולרים. השכירות לעומת זאת באזורים אלה היא 30 דולרים לSqft בממוצע מול 46 דולרים בממוצע לשווקים אלה. כלומר, אם משקיעים בשווקים הראשיים סכום כפול לכל Sqft מקבלים רק 150% יותר מהתשואה. לכן, עדיף כבר להשקיע בשני משרדים בפריפריות האמריקאיות במקום במשרד אחד באזורי הביקוש הגבוהים.

שוכרים חזקים ויציבים

יתרון נוסף שיש לשווקים המשניים הוא עבודה עם שוכרים חזקים ויציבים לאורך זמן. בעוד השווקים הראשיים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה יותר של דיירים, ניתן למצוא דיירים יציבים כמו סניפי בנקים (המשקיעים הון רב בהשבחת הנכס עצמו) ואפילו בתי משפט מקומיים השוכרים נכסים בעיר. קהל נוסף הוא רשתות השיווק הגדולות בארה"ב המעדיפות להשקיע בנכסים מושכרים לטווח ארוך במקום ברכישה של הנכס.

מיקום המשרד במרכזי תעשייה

מרכזי התעשייה בארה"ב הם גרסה עצומה למרכזים שאנו מכירים בארץ. דמיינו את אזור התעשייה של הרצליה פיתוח, רחובות או רמת גן בגודל של פי עשר ויותר מאזורי התעשייה המוכרים לנו. החברות מעדיפות לבחור באזורים אליהם העובדים רגילים להתנייד, הממוקמים בערים בהם התנועה זורמת באופן חלק יותר, השכירות נמוכה וישנן אפשרויות תעבורה מגוונות לצד מתחמי חנייה גדולים ומושקעים.

השקעה באזורים בעלי שיעור תעסוקה גבוה

למרות שמדובר בשווקים משניים אל תתנו לשם להטעות אתכם. עדיין מדובר באזורים בעלי שיעור תעסוקה גבוה שמושכים אליהם מאות מעסיקים. חברות אלה מחפשות מבני תעשייה, מסחר או לוגיסטיקה במחירים אטרקטיביים יותר מהערים הראשיות ואף זוכות לעתים להטבות מיסוי מהערים בהן הן ממוקמות, בתמורה להרחבה של היצע המשרות האיכותיות באזור לעובדים כלליים ומקצועיים.

אילו ערים ניתן לציין היום כשווקים משניים?

רשימת הערים משתנה כל העת משום שהגירה חיובית לאזור מסוים הופכת את השוק למבוקש יותר. אם לדוגמה נבחן השקעות נדל"ן באירופה נזהה למשל את סאנדרלנד אנגליה המהווה תחליף לערים הראשיות כמו לונדון. בארה"ב יש מגוון רחב של ערים כמו פלימות', מיניסוטה, סנט לואיס, מיזורי וערים נוספות ברחבי ארה"ב שהופכות את ההשקעה לכדאית ומשתלמת אם בוחרים בחברה מקצועית המזהה את הנכס הנכון, משביחה אותו ומאתרת שוכר איכותי לטווח רחוק.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
התאושש משבץ מוחי והגיע לחתונת בתו
התאושש משבץ מוחי והגיע לחתונת בתו
שין שין באושילנד
אירועי השבוע השני של החופש הגדול באושילנד
הוצגה רשימת הירוקים בהוד השרון למועצת העיר
הוצגה רשימת 'הירוקים בהוד השרון' למועצת העיר
ליווי פיננסי  מקצועי לעסק
ליווי פיננסי מקצועי לעסק
גני הילדים החדשים והאנטנות הסמוכות. ההורים זועמים
להסיר את האנטנות הסלולאריות
קרע בלתי ניתן לאיחוי (טור פרשנות)
נלחמים על החיים
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
מבצע הקש בדלת יצא לדרך