כבוד לד"ר רוברט כהן

ד"ר רוברט כהן, ממייסדי תחום הרפואה האסתטית בישראל ובצרפת, נבחר ליועץ בכיר בצוות בינלאומי לרפואה אסתטית של ממשל סין במחוז צ'נגדו

כתב לוקאל 23/07/2019
ד
צילום: פרטי

מזה כמה שנים שממשלת סין החליטה להשקיע בפיתוח מסיבי של הרפואה האסתטית, כולל הכשרת רופאים ופיתוח תעשייתי הנוגע לרפואה אסתטית. לשם כך הם הקדישו משאבים רבים לגיבוש צוות מומחים מכל העולם. השנה הם בחרו בשישה יועצים בינלאומיים, ביניהם אמריקנים, יפנים ואחד - מישראל. דר' רוברט כהן, מי שהקים ופיתח את תחום הרפואה האסתטית בישראל, מספר על מה קורה בקידמת הבמה וקצת מאחורי הקלעים.

שאלה: איך הם הגיעו דווקא אליך, מכל המומחים בעולם?

בהיותי הנשיא של האגודה הישראלית לרפואה אסתטית, אירגנתי כנס בינלאומי בתל אביב במלון הילטון לפני כמה שנים. באותו הזמן הגיעה לארץ משלחת של משקיעים הסינים, אחד מהם התעניין במיוחד בתחום הרפואה האסתטית וכאשר שמע שמתקיים הכנס הזה - ביקש מהמלווה שלו להגיע לכנס. מכאן הסיפור באמת מתפתח כסיפורם של נסים באגדות. הוא שמע על הרקע שלי כמנהל אקדמי של הרפואה  האסתטית באונ' בר-אילן ובמידסקול וכיועץ מקצועי וטכני בקופות החולים בישראל ובחברות בינלאומיות ואמר - את האיש הזה אני רוצה איתנו. ביקש שנישאר בקשר וכך היה במשך כמעט חמש שנים,

לא ידעתי לאן זה מוביל, אך התחלתי להבין את המחסור בסין של רופאים ושל תעשיית הרפואה האסתטית.

שאלה: מתי היתה פריצת הדרך והאגדה הפכה למציאות?

ככל שהם ניסו להיכנס לתחום בשנים האחרונות - הסתבר להם כמה גדול הפער ממה שקורה במערב וכמה ניסיון עליהם לרכוש. בתחילת 2018 החליט והכריז הממשל הסיני במחוז צ'נגדו (Chengdu) על העמקה בכניסתם לתחום הרפואה האסתטית. לשם כך הם ארגנו כנס מאוד מפואר וביקשו שאהיה היועץ שלהם לארגון הכנס. הגעתי למקום זר ומוזר. הנקיון והאסתטיקה האסייתית הרשימו אותי. גישה שלהם לתרבות בכלל ולרפואה אסתטית בפרט סיקרנה אותי.

הבינלאומיות בלטה, הן ברופאים ותעשיינים שהגיעו, הן במרצים וביועצים. האוירה היתה פנטסטית, מלאת כבוד לאנשים ולתחום. הכנס היה מאוד רציני, הגדירו את המטרות, דובר על קוסמטולוגיה - לימודים גבוהים לרופאים, על אבטחת איכות נגד חלחול חומרים מסוכנים, על קוסמטיקה קלה ועל החידושים האחרונים בתחום הרפואה האסתטית בעולם ובסין. שם הכריזו עלי כיועץ בכיר לרפואה אסתטית בממשל מחוז צ'נגדו. בלחיצות ידיים ותעודה רשמית וצילומים כמו שהסינים נוהגים - הצטרפתי לאחד מששת היועצים בצוות הבילאומי להקמת התעשייה הזו.

שאלה: מה היו תוצאות הכנס, לאן כל זה הוביל?

בתחילת  2019 הוזמנתי  לסידרת מפגשים, כדי להכין מפורטת יותר, ממוקדת יותר. עבדנו על תוכניות לימודי קוסמוטולוגיה לאנשי הרפואה ותוכניות הכשרה לאנשי התעשייה. הסתכלנו גם על נקודות המבט של הרופאים עצמם וכיצד ישתלבו בתחום, הפרטי והציבורי. עבדנו על גיבוש סטנדרטים גבוהים לאיכות חומרים ואיכות טיפולים. כמו כן, הייתי אורח של כבוד בחברת שסייז (SheSays) שהיא החברה  הסינית לתעשיות קוסמטיקה היחידה שנסחרת בבורסה האמריקאית ומובילה בכל המובנים.

בתחילת 2018 הושק הסניף הראשון לאנטיאייג'ינג ברשת של קופ"ח המאוחדת, ברמת אביב. דר' כהן ליווה את  צוות ההקמה מתחילת דרכם, בהתלבטויות הראשונות ועד לשותפות ביישום הפרויקט, רכישת ציוד

ופיקוח על חומרי הטיפולים ולבסוף - שילוב הרופאים המומחים בסניפים השונים. דר' כהן: "זה לקח כמה שנים, הכל היה הדרגתי, לא ויתרנו על איכות ומומחיות. התוצאות כבר מדברות בעד

עצמם, הרשת מתרחבת ומתפתחת. הלקוחות מרוצים, כך נבנה שם טוב, זה אפילו יותר חשוב משיווק. אופציה מעולה לכל מי שנחשף לסיפורים על הנזקים שעלולים להיגרם ממטפלים לא מנוסים או חומרים שלא בפיקוח וחושש – בצדק – להיכנס לתחום הפרוץ הזה".

מרפאות האנטי-אייג'ינג של מאוחדת מציעת מגוון גדול של טיפולים אסתטיים בפיקוח רפואי מלא. מתבצעים  בה טיפולים, כגון: בוטוקס, טיפולים למילוי נפח ולהצערת עור הפנים, פילינג להאטת הזדקנות העור וטיפולים  חדשניים אחרים. יש גם שירותי רפואה משלימה להאטת תהליכי ההזדקנות ונזקי הזמן בדגש על נטורופתיה ורפואה סינית אסתטית.

הטיפולים ניתנים במחירים מסובסדים לחברי מאוחדת ובמקביל פתוחים גם לחברי קופות אחרות.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שרים ורוקדים בשמחת התורה
חתימה טובה
ההתחדשות העירונית תופסת תאוצה
יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל מקבל פרס מפעל חיים
ארבעה פצועים בתאונה סמוך למחלף גנות
ארבעה פצועים בתאונה סמוך למחלף גנות
מוניות השירות מגיעות לעכו, לכרמיאל ולנהירה
מס' הכיתות בשז"ר ויוחנני לא יצומצם
נער קפץ לנהר, פגע בחברו וטבע למוות