מה זה שפת פייתון?

בשנים האחרונות החלו יותר ויותר סטודנטים ללמוד על שפת הפייתון, מה היתרונות שלה?

כתב לוקאל 31/07/2019
מה זה שפת פייתון?
pixabay

שפת פייתון היא שפה ותיקה למרות שרק בשנים האחרונות החלה לעלות יותר לכותרות. במשך השנים האחרונות מתכנתים השתמשו בשפות קלאסיות כמו C#  וג'אווה על מנת לכתוב תוכנות העובדות בסביבת אינטרנט, אתרי אינטרנט ואפליקציות מורכבות יותר המיועדות לסלולר. לאחרונה, בזכות הפופולריות העולה של פעולות אוטומציה מהירות, כריית נתונים וניתוח נתוני ביג דאטה מתכנתים רבים מעדיפים לעבוד בשפה שאותה אפשר לקודד במהירות ולהריץ בקלילות על פני שפות מורכבות יותר שדורשות זמן רב לפיתוח.

תחביר פשוט

במהלך קורס פייתון קצר ניתן להתחיל ולשלוט בשפה. היא נכתבת באמצעות תחביר פשוט המבוסס על "הזחה" – רווח בתחילת השורה. לאחר שמבינים את העקרונות הבסיסיים של שפת פייתון ניתן לפתח באמצעותה תוכנות שונות, אתרי אינטרנט ואף קטעי תוכנה קצרים שנועדו לבדוק אפליקציות מורכבות יותר (Unit Test). המבנה הקליל של השפה עשוי להטעות ורבים אינם מודעים לכך ששפת פייתון עברה שינויים משמעותיים עם השנים, על מנת לאפשר לה להיות כלי נוח בידי המפתחים עם מרבית התכונות שניתן למצוא בשפות אחרות.

מסד הנתונים של פייתון

אחת התכונות הנחשבת "עקב אכילס" של השפה, היא הצורה הבסיסית שלה, יש המכנים פרימיטיבית, שבה בנוי מנוע מסד הנתונים שלה. בעוד בסביבות מייקרוסופט וג'אוה ניתן להתחבר למסדי נתונים מורכבים יותר, פייתון מתאימה לכמות גדולה של נתונים עם מבנה פשוט. הפשטות של מנוע זה, עם זאת, מאפשרת לו לעבוד במהירות גבוהה יחסית ולכן נגלה כי חברות המעוניינות לנתח כמות גדולה של נתונים ישתמשו דווקא בפייתון לביצוע המשימה. בהקשר זה ניתן לציין כי מנוע החיפוש של גוגל נכתב במקורו בשפה זו (בגרסאות הישנות שלו).

מה אפשר לעשות עם פייתון?

הגמישות הרבה שמעניקה השפה והאפשרות להשתמש בה הן לסקריפטים מהירים והן לפיתוח מערכות מורכבות יותר הדורשות שפה התומכת בתכנות מנחה עצמים פותחת בפני הלומדים קורס פייתון מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. כבר בסיום הקורס תצאו עם תיק עבודות באמצעותו תוכלו להפגין את הידע שצברתם ולהתחיל להעמיק בהבנת השפה ובשימוש בה. הקורס מעניק את המקפצה הראשונית לתחום – משם תוכלו להתחיל "לשחות לבד".

כמה אפשר להרוויח כמתכנתי פייתון?

מתכנת פייתון מתחיל מרוויח כיום בין 18,000-22,000 שקלים בתחילה הדרך ושכרו עולה בממוצע בשלושת אלפי שקלים לאחר כל שנתיים של ניסיון בפיתוח. מומחי פייתון היוצרים מערכות מורכבות באמצעות השפה וצברו מעל עשור של ניסיון מגיעים כיום למשכורות של 30,000 עד 35,000 שקלים לחודש. השפה מאפשרת להכנס לחברות הייטק קטנות וגדולות כאחד וליהנות מהתנאים הסוציאליים המפנקים של עולם ההייטק.

לסיכום, שפת פייתון היא שפה פשוטה יחסית ללימוד ומאפשרת לבנות פתרונות תוכנה פשוטים ומורכבים בכמות קטנה יחסית של קוד. במהלך קורס פייתוןניתן להכיר את תחביר השפה ולהתנסות בבנייה של תוכנות שונות על מנת להציג בפני מעסיקים עתידיים תיק עבודות מגוון.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים את הקיץ בכפר סבא
חוגגים את הקיץ בכפר סבא
רעננה במקום ה-20 בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים
רעננה במקום ה-20 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות
פעילויות השבוע בקניון שבעת הכוכבים
11 ילדי גן כרכום בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
11 ילדי "גן כרכום" בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
מבלים בפארק החדש
הקרנה חגיגית בפארק האגם בהוד"ש
'גל ירוק' בציר טשרניחובסקי
 נזקי טרור האש בעוטף עזה בתערוכה באום
נזקי טרור האש בתערוכה באו"ם
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה