משלחת תלמידים מביה"ס נבון ייצגה את חולון בגרמניה

באמצעות משחקי "מחפשים את המטמון" ו"חבילה עוברת" הכירו הישראלים לגרמנים את ההוויה ואורח החיים של בני הנוער בארץ

כתב לוקאל 20/08/2019
צילום באדיבות דוברות עיריית חולון

שירות טוב לישראל ולדעת הקהל העולמית עליה: הסתיים ביקור מוצלח ומרגש של משלחת בני נוער מבית הספר נבון, שיצאה לייצג את חולון ואת ישראל בעיר התאומה של חולון, האן מונדן שבגרמניה. במשך 10 ימים גדושים בפעילויות וחוויות, בראשות המורות עופרה נתן ורבקה שמואל, נפגשו תלמידי חולון עם תלמידי האן מונדן ויצרו עימם קשרים בלתי אמצעיים, חווייתיים ומהנים.

תרמה להצלחת הביקור האווירה המיוחדת, כשהנערות והנערים מחולון ומהאן מונדן התאכסנו יחדיו בבניין עתיק בעיר, ששינה את ייעודו והפך לאכסניית נוער. בני הנוער משתי הערים בילו ביחד, קיימו פעילויות משותפות והתוודעו אלה לאלה גם ברגעים פחות פורמליים. באזור המשחקים המשותף הכירו הישראלים למקביליהם הגרמנים את ההוויה ואורח החיים של בני הנוער בארץ, בין היתר כשיחקו ביחד ב"מחפשים את המטמון" וב"חבילה עוברת". גם את הארוחות הכינו ביחד במטבח המשותף וכך התוודעו לסגנונות ולטעמים האופייניים.

במהלך שהותם בגרמניה, יצאו הישראלים לסיורים בעיר התאומה והיפה, התרשמו מהחלקים העתיקים ופגשו את ראש העיר הרולד וגנר וגם טיילו בעיירות הסמוכות, קאסל וגוטינגהם, שם סיירו בין היתר ברובע היהודי.

השהות המשותפת והחוויות שחוו יחד קירבו בין הילדים, שלקראת סיום הביקור ערכו מסיבת פרידה והתכנסו לצילום משותף, שיישאר כמזכרת מתוקה ומיוחדת ומי יודע, אולי עוד ייפגשו.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחנת מיחזור הפסולת במחלף הסירה. מה יעלה בגורלה?
מה יעלה בגורלה של תחנת מיחזור הפסולת במחלף הסירה?
חתמו על הסכם עם העובדים
שביל האירוסים
טיולים לשישי בסימן פריחה
לאכוף את נושא השכרת דירות הנופש במרינה
אמנון בן ארצי ראש אגף ההנדסה בדור גז
פסח כשר ובטוח
אישום: תקף נהג מונית וגרם לנזק לרכבו
אישום: תקף נהג מונית וגרם לנזק לרכבו
רצוא ושוב
'רצוא ושוב'
הרוג וחמישה פצועי ירי ליד צומת מגידו