המכשיר של "יד שרה" למניעת שכחת ילדים ברכב אזל עד להודעה חדשה

'הטפצפה' - מכשיר למניעת שכחת תינוקות ברכב, שהוצע בסניפי יד שרה, נחטף על ידי הורים רבים. הניסיונות שלנו להשיג את המכשיר בסניפי "יד שרה" בשרון עלו בתהו. בעמותה לא יודעים להגיד מתי המלאי יחודש

קרן שלהבת 21/08/2019
צילום אילוסטרציה

ריבוי האסונות בתקופה האחרונה של שכחת תינוקות ברכבים בחום הלוהט, הביא את עמותת "יד שרה" לפתח מכשיר מיוחד המונע שיכחה של התינוק ברכב. המכשיר שנקרא 'טפצפה' שהוצע תמורת פיקדון של 40 שקל, 'נחטף' על ידי הורים רבים וכרגע לא ניתן להשיג אותו. בעמותה לא יודעים להגיד מתי המלאי יחודש.

'הטפצפה' הוא למעשה מכשיר שמצפצף ברגע שנוצר מרחק גדול מדי בין ההורה לתינוק. המכשיר לא תלוי לא בחיבור לטלפון, לא באינטרנט, פשוט עצמאי. המכשיר מושאל בחינם (פיקדון 40 ש"ח), וניתן לקבלו בסניפי "יד שרה" ברחבי הארץ. המכשיר מורכב משתי יחידות שביניהן קשר אלחוטי - ברגע שההורה יוצא מהמכונית ומתרחק מהתינוק שבאוטו מספר מטרים, המכשיר מתריע באמצעות צפצוף, רטט וחיווי.

העמותה שיצאה בתחילת הקיץ בפרסומים רבים בכל המדיות על המכשיר שיצרה לא ניבאה את ההתנפלות של ההורים על המכשיר. העמותה לא מצליחה כרגע לעמוד בביקוש. הורים רבים שמתקשרים לעמותה מספרים שהם לא מצליחים להשיג את המכשיר.

"אף הורה לא חושב שהוא ישכח את התינוק שלו ברכב. גם אני לא חושבת שזה יקרה לי", מספרת גלית אמו של טל. בנה של גלית רק בן שנה והיא, כמו הורים אחרים, קראה על המכשיר דרך הפייסבוק. "אני גרה בכפר סבא, ניסיתי להשיג את המכשיר בסניף של 'יד שרה' בעיר. מי שענה לי אמר לי שהמכשיר אזל כי ההורים חטפו את המכשירים. כששאלתי מתי יגיעו חדשים, הם לא ידעו לענות לי. פניתי גם לסניפים ברעננה ובהרצליה וגם שם המכשיר היה חסר".

התקשרנו לכל אחד מאותם הסניפים כדי לברר האם ניתן לקבל מכשיר וכך נאמר לנו: "אחרי האסון הגדול ששכחו ילד ברכב כולם רצו אלינו כדי לקבל את המכשיר (סניף כפר סבא).

 "אין לנו כרגע במלאי ואנחנו לא יודעים מתי נקבל אספקה" (סניף רעננה).

  "אנחנו מקבלים אספקה מירושלים וכרגע לא חידשו לנו את המלאי" (סניף הרצליה).

 מהסניף הראשי של יד שרה בירושלים נמסר כי: "לא ניתן להשיג את המכשירים בכל הארץ. אלפי אנשים פנו אלינו וכרגע אנחנו בחופש".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע קשה בתאונת עבודה בהוד השרון
בחזרה לכיתה
בחזרה לכיתה
סוגרת מעגל
גרובר ניצח ב-36 קלפיות מתוך 61
זירת התאונה הקטלנית
צעיר מכפר סבא נהרג בתאונה בדרכו מעבודתו
'הכו בפניו במהלומות אגרוף'
תאונת דרכים בכביש 3
בן 80 נפצע קשה כתוצאה מהתנגשות רכבו בעמוד תאורה
נשיא המדינה באירוע לבוגרי משלחת "Community"