מהן טעויות העיצוב הנפוצות במטבח?

עיצוב ותכנון נכון של המטבח יובילו לתוצאה שתלווה אותנו לשנים רבות ומטבח שעונה על כל הצרכים והציפיות, לכן אין מקום לטעויות. היכרות עם הטעויות הנפוצות בעיצוב המטבח תעזור לכם להימנע מהן וליהנות ממטבח החלומות

כתב לוקאל 25/08/2019
pixabay

מטבח הוא אחד החללים השימושיים ביותר בכל בית והפופולרי ביותר לשיפוץ. שיפוץ המטבח זו השקעה מצוינת ומשתלמת שמגבירה את התפקוד של המטבח ומשפרת את הערך של הבית. קל להתעטף בחלומות על צבעים ואסתטיקות עיצוביות אך חשוב שלא לשים את העיצוב בראש סדר העדיפויות, בטח שלא לפני הפונקציונליות. ככל שהתכנון שלכם יהיה מחושב היטב כך תוכלו להימנע מהטעויות הנפוצות הבאות וליהנות ממטבח שילווה אתכם לאורך שנים רבות.

מרחקים לא פרופורציונליים

המקרר, הכיריים והתנור הם שלושת האלמנטים המרכזיים של המטבח. כדי שהעבודה במטבח תתנהל בצורה זורמת ונוחה על האלמנטים הללו להיות קרובים זה לזה. המרחק האידיאלי נע בטווח של 120 ל- 270 ס"מ, ויש לציין שכשהמרחק שגוי העבודה במטבח תהיה פחות נוחה ולא מיטבית.

תכנון לא פונקציונלי

רבים האנשים אשר מתמקדים בנראות של המטבח ושוכחים את הפונקציונליות שלו. ישנן המון טעויות שנובעות מתכנון לא פונקציונלי כמו מחסור בשטח אחסון, מחסור בשקעי חשמל במקומות שבהם צריך, היעדר מקום מוגדר לפח האשפה ועוד טעויות שפוגעות באסתטיקה וביעילות של המטבח.

ניצול לא נכון של התקציב

כאשר מגדירים תקציב למטבח יש להיות ריאליים ולחשוב על כל הפרטים, גדולים כקטנים, מבעוד מועד. ההשקעה הגדולה ביותר תהיה עבור ארונות המטבח, מוצרי החשמל והמקרר, השקעה אשר תופסת פלח נכבד מהתקציב. כאשר התקציב לא מנוצל בחוכמה התוצאה תשפיע על מראה המטבח במישה משמעותית.

תכנון לא נכון של שטח העבודה

משטח העבודה הוא חלק משמעותי מהמטבח וכאשר הוא מתוכנן נכון המטבח יראה מסודר, אסתטי ונקי, מה גם שהעבודה בו תהיה נוחה ויעילה יותר. כאשר אין מספיק משטחי עבודה המשתמשים במטבח יתמודדו עם אינספור אתגרים, כך שזו סוגיה שצריך לקחת בחשבון בשלבי התכנון הראשוניים.

פער בין החזון למציאות

לא תמיד מה שנראה טוב בקטלוג או בחזון שלנו, יראה גם טוב בפועל בחלל המטבח. הרבה פעמים בעלי בתים מגלים שחומרי הגלם בהם בחרו לעיצוב המטבח אינם מתאימים כל כך לאופן השימוש. לדוגמה: דלפק לבן אולי יפה אך גם מתלכלך בקלות, ריצוף צפחה מאוד פוטוגני אך מתמלא אבק במהרה וכן הלאה. לכן בחירת חומרי הגלם צריכה להיעשות תוך הבנת צרכי המשתמשים.

מחסור במקומות אחסון

הפער בין מטבח מסודר, אלגנטי, נקי ואסתטי לבין מטבח עמוס, דחוס ומבולגן נוצר בשל תכנון לא נכון של שטח האחסון. כאשר האחסון חכם לכל דבר יש מקום מוגדר ושום אלמנט לא מונח לו כך סתם על השיש ללא מטרה. אם אינכם בונים מזווה, וודאו שיש לכם מספיק ארונות מטבח ושהתכנון שלהם יעיל וחכם.

כדי להימנע מטעויות מומלץ לבחור בחברת מטבחים עם ניסיון שתוכל ללוות אתכם לכל אורך שלבי העיצוב, מהתכנון הראשוני, דרך העיצוב בפועל ועד ההתקנה הסופית.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
טעם גן עדן
איש צוות רפואי הותקף בבית חולים "מאיר"
נתוני עבירות הרכוש נחשפים
צה"ל יצא במבצע "מגן צפוני"
מוזיאון אלקטרוניקה בבית הספר
לנהל עם כל הלב
לנהל עם כל הלב
צפי לעומסי תנועה בבני ברק אחה"צ (שני)
אופנוען נהרג סמוך להרצליה
אופנוען נהרג סמוך להרצליה