הסתיים הקורס הראשון של מד"א בטייבה

עשרים תושבי טייבה סיימו את קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א, הראשון אי פעם בטייבה, בין מסיימי הקורס אחים בבתי חולים ואנשי עסקים, מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר בתוספת משמעותית לקיצור זמני התגובה וההגעה למטופלים בעיר טייבה"

כתב לוקאל 27/08/2019
טקס סיום קורס חובשים של מדא בטייבה, צילום באדיבות דוברות מד"א

בטקס חגיגי בהשתתפות ראש עיריית טייבה שועאע מסארווה מנצור, מנהל מרחב ירקון במד"א חיים דורי, ובכירים נוספים במגן דוד אדום, חולקו תעודות סיום ודרגות כתף לעשרים מתנדבים ומתנדבות חדשים, שסיימו את קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס, הראשון של מד"א בטייבה. במהלך הקורס, שארך כחצי שנה, נפגשו החניכים פעמיים בשבוע ללימוד תיאורטי ומעשי.

"בסיום קורס חובשי רפואת חירום מקיף ומעניין, מצטרפים אלינו עשרים מתנדבים חדשים, שיפעלו בעיר טייבה באמבולנסים של מד"א וככונני תגובה מידית",אמר סאבר אזברגה, אחראי המתנדבים של מד"א בטייבה, "חשוב לנו שכל אחד מעשרות אלפי התושבים בטייבה ירגישו בטוחים, וידעו שבכל זמן נתון נמצאים בסביבתם חובשי רפואת חירום במד"א, שמוכנים 24/7 להעניק טיפול רפואי מקצועי ולהציל חיים".

"מאז שאני ילדה קטנה חלמתי להתנדב כחובשת באמבולנסים של מד"א. אני חולמת להגיע רחוק בהתנדבות במגן דוד אדום, ומקווה להצליח לסייע לאנשים ולהציל חיים", סיפרה אחת משבע הנשים שסיימו את הקורס בטייבה, סנאא חסדייה, "כשהבת שלי הייתה בת ארבעה ימים, היא עברה ניתוח לב פתוח, בגלל מום בלב שממנו סבלה. אני זוכרת את חוסר האונים שהרגשתי כשהבנתי שאני לא אדע לתת לה מענה אם חס וחלילה יקרה לה משהו כשאנחנו בבית. היום היא בת 6, בריאה לגמרי, ואני יודעת שבכל מקרה חירום רפואי שיקרה למישהו בסביבתי, אדע לסייע, ולהעניק טיפול רפואי ראשוני מציל חיים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר בתוספת משמעותית לקיצור זמני התגובה וההגעה למטופלים בעיר טייבה, שבה חיים יותר מארבעים אלף תושבים. בכל פעם שאנו רואים אנשים עם רצון כנה להתנדב, לסייע לאחר ולהציל חיים, הדבר משמח ומרגש מאוד. אני מברך את עשרים המתנדבים החדשים מטייבה על הצטרפותם למשפחת מד"א, ומאחל להם הצלחה רבה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונה קשה בכפר סבא
מי שרוצה ומאמין יכול להתפתח בתחום
מתנדבים להציל חיים
פועל נפצע ממוט ברזל שנפל עליו
פועל נפצע ממוט ברזל שנפל עליו
פצוע דקירה בהרצליה
"אני בוחרת לוותר מפאת האחריות הציבורית"
תלש שרשרות מקשישים
אישום: תושב השטחים שדד שרשראות מקשישים
מחאת הארנונה ברעננה יצאה לדרך
מחאת הארנונה ברעננה יצאה לדרך
חשד: רצח את בת זוגתו לשעבר ונמלט