נעצר חשוד בהברחת כ-23 ק"ג תכשיטי זהב

החשוד "לא למד" – בעבר התנהלה נגדו חקירה בשל הברחת זהב וביולי האחרון אף נערך לו שימוע לפני הגשת כתב אישום, שווי התכשיטים כ-1,300,000 דולר

כתב לוקאל 01/09/2019
ניסיון הברחת תכשיטי זהב, צילום באדיבות דוברות רשות המסים

בית משפט השלום בירושלים האריך אמש את מעצרו של חנוך שאול פרוינד (48) מפרדס חנה בשל ניסיון להבריח כ-23 ק"ג תכשיטי זהב. מעצרו של פרוינד הוארך עד ליום רביעי 4.9.2019. אין זו הפעם הראשונה בה פרוינד נחקר בחשד להברחת תכשיטי זהב, הוא נחקר במסגרת פרשת "דג הזהב".

כמצוין בבקשה להארכת מעצר שהוגשה ע"י מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים, החשוד חזר ארצה מטורקיה ב-30.8.19 ועבר במסלול הירוק בנתב"ג. בודק מכס נתב"ג ביקש מהחשוד להניח את מזוודותיו במכשיר השיקוף והתברר כי באחת המזוודות יש 22.8 ק"ג תכשיטי זהב 21 קרט, שלא הוצהר לגביהם. עוד נמצאו במזוודות מסמכים אודות מקור הזהב – בדובאי. החשוד מסר לבודקי המכס כי שווי התכשיטים שנתפסו הוא 800,000 דולר, ללא עבודה ו-1,300,000 דולר כולל עבודה.

החשוד נחקר, לא שיתף פעולה ושמר על זכות השתיקה. בסיום חקירתו הוא נעצר ל-24 שעות ע"י קצין משטרה. החוקרים מציינים בבקשת המעצר כי מהחומר שנאסף הצטברו ראיות הקושרות את החשוד לעבירות המיוחסות לו.

פרוינד נחקר בפרשת "דג הזהב", שעסקה בהברחת תכשיטי זהב בסכומים של מאות מיליוני שקלים. חקירת הפרשה, שהשלב הגלוי שלה החלה בנובמבר האחרון, נוהלה ע"י ימ"ר ש"י במשטרת ישראל, מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים. בהתבסס על חומרי החקירה, נערך לפרוינד שימוע בחודש יולי האחרון.

כאמור, כב' השופטת הבכירה שרון לארי בבלי, מבית משפט השלום בירושלים הורתה אמש על הארכת מעצרו של פרוינד עד ליום רביעי 4.9.2019 בשעה 12:00. 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
איסור דיג בים התיכון של דקרים
איסור דיג בים התיכון של דקרים
יצאו מהרשימות
מה אתם רוצים מהילד?
מה אתם רוצים מהילד?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
טרגדיה: פעוט טבע למוות ברעננה
"הילדים שלנו מופקרים ברחובות"
החלו עבודות הנגשת בית מוזה
החלו עבודות הנגשת בית מוזה
חשד: תקף את מנהלו באתר בנייה