מהו ביטוח משתלם לרכב עבורנו?

כיצד תדעו לבחור את ביטוח הרכב המשתלם ביותר עבורכם?

כתב לוקאל 03/09/2019
צילום: pipexels - photo

כל משפחה המחזיקה רכב אחד או יותר מבטחת כל אחד מן הרכבים בפוליסת ביטוח רכב. חשוב לדעת כי ישנם מאפיינים אותם אפשר לבחור להוסיף לפוליסה או להוריד ממנה ולפעמים כדאי לשנות את הפוליסה בצורה מסויימת על מנת לחסוך. אספנו עבורכם מספר דרכים להתאים את פוליסת ביטוח הרכב באופן אישי למשפחה שלכם.

נהגים נקובים

כאשר אתם מגדירים את זהות הנוהגים ברכב, חברת הביטוח יכולה לחשב מה הסיכוי הסטטיסטי שרכב זה יהיה מעורב בתאונה. כיום, היות וכמות נמוכה יותר של נשים מעורבות בתאונות, ביטוח הרכב עבורן זול יותר. בנוסף, נהגים מעל גיל שלושים וארבעים נוהגים להיות מעורבים פחות בתאונות מאשר נהגים בגיל 24. לכן, מומלץ לבצע פוליסת נהג נקוב על שם הנהגים הוותיקים בבית.

במידה ויש רק רכב אחד במשפחה ונוהגים בו גם צעירים וגם מבוגרים מומלץ בדרך כלל לבחור דווקא בפוליסה המתאימה לכל נהג. בדקו עם חברת הביטוח שלכם את שתי האפשרויות וגלו איזו אפשרות זולה יותר?

ביטוח שונה לכל רכב בבית

הידעתם כי הנהגים החדשים ואלה שהיו להם תביעות קודמות מייקרים את עלות הפוליסה? לכן, אם יש לכם מספר רכבים בבית, מומלץ להקצות לנהגים הוותיקים בבית רכב אחד או שניים ולהשאיר רק רכב אחד המיועד לנהג החדש. לרכב הזה יש לעשות פוליסה ל"נהג חדש" ולוודא כי הוא אינו נוהג ברכבים האחרים שאינם מבוטחים בכיסוי זה.

ביטוח מיוחד לחיילים היוצאים לחופשות קצרות

הידעתם כי ניתן להגביל את מספר הימים בהם הרכב מבוטח לנהג צעיר? אם יש לכם ילד חייל, למשל, תוכלו להתקשר לחברת הביטוח ולבטח אותו בפוליסה אשר אורכה הוא עד 4 ימים - חמישי עד ראשון. אפשרות זו תהיה בדרך כלל זולה יותר מלרכוש פוליסת "נהג צעיר" לכל השנה לימים בהם הוא נמצא בכל מקרה בבסיס. אפשרות זו מתאימה גם לסטודנטים שאינם מתגוררים בבית ומגיעים אליכם לחופשות קצרות ורוצים להשתמש ברכב.

נוסעים נסיעות ארוכות? שכרו רכב

מאפיין נוסף שמשפיע על ביטוח הרכב הוא כמות הקילומטרים הממוצעת שאתם נוהגים בכל שנה. אם אתם נוסעים פעם בחודש מתל אביב לאילת או מהצפון לדרום וצוברים קילומטרים רבים, יתכן וישתלם לכם לשכור רכב לתקופת הנסיעה. כך, הקילומטרים העודפים (כמו גם הבלאי על הרכב) יתווספו לרכב השכור והרכב שלכם יישאר עם קילומטראז' נמוך. להשכרת רכב במקרה הזה יש יתרון נוסף.

 אם יש לכם רכב חדש שעדיין יש לו אחריות יבואן היא תהיה מוגבלת בדרך כלל למספר שנים או למספר קילומטרים מסוים. אם עדיין לא הגעתם לתאריך בו אחריות היצרן פגה מומלץ לנסות ולהימנע מלהגיע למספר הקילומטרים המבוקש.

רכב ישן מאד? יתכן ומשתלם לבטחו רק בביטוח חובה וצד ג'

רכבים ישנים מאד שעברו כבר חמש עשרה שנים על הכביש עשויים לגרום לפוליסת הביטוח המקיף שלכם להיות גבוהה במיוחד ולא משתלמת. השוו תמיד את שווי הרכב שלכם כיום (לא ביום שבו רכשתם אותו) וחלקו לעלות הפוליסה השנתית. אם גיליתם כי בתוך שלוש או ארבע שנים תשלומי הפוליסה המצטברים על הביטוח המקיף מגיעים לשווי הרכב, מומלץ להסתפק רק בביטוח חובה וביטוח צד ג'.

הוסיפו מאפייני בטיחות לרכב לחיסכון בעלויות הביטוח

יש לכם אביזרי בטיחות לרכב וחיישנים של חברת מובילאיי המאפשרים לכם להימנע מתאונות? יש לכם מצלמת נסיעה לאחור ברכב? המאפיינים הללו מסוגלים לחסוך לכם סכום ניכר הן בביטוח הרכב והן בעלות אגרת הרכב השנתית. ניתן גם להתקין את האביזרים הללו ברכבים שלא הגיעו מאובזרים מסוכנות הרכב. בדקו באחת מנקודות ההתקנה וגלו אם משתלם לכם להוסיף את אמצעי הבטיחות שיכולים גם לחסוך לכם כסף וגם להציל את חייכם וחיי האהובים עליכם.

לסיכום, כאשר אתם משווים ביטוחי רכב כדאי לבדוק את המאפיינים השונים של הביטוח המתאימים למשפחה שלכם ולבחור האם לבצע פוליסת נהג נקוב או לא. בנוסף, כדאי לראות כיצד מחלקים את הרכבים השונים במשפחה בין הנהגים הוותיקים לחדשים? על מנת שלא תצטרכו לרכוש פוליסת ביטוח לנהג חדש לכל הרכבים. התייעצו עם הנציגים הטלפוניים של חברת הביטוח או בדקו אפשרות לקבלת הצעות מחיר משתלמות באינטרנט ובנו את תוכנית ביטוח הרכב המתאימה ביותר עבורכם.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופניים שיתופיים בהרצליה
אופניים שיתופיים בהרצליה
חינוך – עניין של זוויות במגדל העמק
חשד: הותקפה לאחר שסירבה למין
הדמיה - קריית שחקים הרצליה
הרצליה מגיעה לשחקים
אושר תקציב עיריית הרצליה
ארוחת ניצחון
שמוליק גריידי. פנה ליועץ המשפטי של העירייה
לעצור את אוטובוס השבת
כנס מקהלות עירוני בראש העין
כנס מקהלות עירוני תשע''ט