התחדשתם בדירה חדשה? 4 עובדות שחשוב שתכירו

רכישת דירה חדשה מקבלן עוזרת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים להגשים את החלום הכי גדול שלהם. עם זאת, בעסקה מורכבת כזו יש לפחות 4 עובדות שכדאי לקחת בחשבון: הנה כל הפרטים

כתב לוקאל 03/09/2019
צילום: pexels

מחירי הנדל"ן בישראל נמצאים כבר שנים רבות במגמת עלייה. כתוצאה מכך, אחד החלומות הכי גדולים של גברים ונשים בגילאים שונים זה להשיג דירה חדשה מקבלן. הבעיה היא שגם אחרי שמגשימים את החלום וחותמים על העסקה, יש דברים שעלולים לפגוע בחוויה ולהטות את הכף.

הנה למשל 4 עובדות על דירה חדשה שכדאי להכיר כדי למנוע עוגמת נפש:

1. הקבלן מתחייב לעיצוב מטבח בסיסי בלבד

המפרט שאליו מתחייב הקבלן הוא בסיסי בלבד. כמובן שעל הנייר הכל נראה נהדר, אבל סביר להניח שההדמיה שיראו לכם במשרד המכירות לא תהיה זהה לזו שתגלו כאשר תקבלו מפתח. לכן, מבחינתכם מה שצריך לעשות הוא לדאוג מראש לנושאים חשובים כמו עיצוב מטבחים ולתאם מול הקבלן כל שינוי.

היתרון של התחייבות הקבלן לעיצוב מטבח בסיסי בלבד הוא שאפשר לבנות עליו את השינויים הרצויים. מבחינה מעשית, התנאי כאן הוא לשמור על שקיפות בהתנהלות מול קבלן ולדרוש ממנו לעדכן בכל עיכוב בלוח הזמנים.

2. שיפוץ חלקי כרוך בתשלום נפרד

רוצים לשפץ את חדר השינה או להוסיף נישות גבס בסלון? מבחינת הקבלן מדובר על תוספות שעליהן צריך לשלם בנפרד. גם כאן ככל שתקדימו לעדכן את הקבלן כך תוכלו למנוע עיכובים והוצאות, אך חשוב להיות מודעים לזה.

בנוסף, כדאי לדעת שאת השיפוץ החלקי ניתן לעשות עם קבלן חיצוני. אם תראו לקבלן שיש לכם עוד אפשרויות, יכול להיות שהוא יסכים להתגמש ולהוריד במחיר.

3. אישור אכלוס יכול להתקבל גם לפני שמבצעים את הגימור החיצוני

רוכשי דירות חדשות רואים באישור אכלוס תו תקן לכך שהדירה מוכנה. בפועל, עיריות מקומיות נותנות אישור אכלוס עוד לפני שהקבלן מסיימים את עבודות הגמר ורק על בסיס חיבור לתשתיות חיוניות כמו חשמל, מים וגז.

הדרך הנכונה להתייחס לאישור אכלוס היא כאל עוד שלב בתהליך של ההתאקלמות בדירה החדשה. אם קיבלתם אישור כזה, תוכלו להקדיש את האנרגיות והמשאבים לסוגיות ספציפיות של עיצוב, ריהוט וכן הלאה.

4. רהיטים משלימים לחללים ריקים עלולים לגרום לחריגה מהתקציב

הכנת התקציב מאפשרת לכם לדעת כמה באמת יעלה להיכנס לדירה ומה המשמעות הכספית של אובדן ימי עבודה על רקע ההובלה וההתאקלמות. במקביל, כדאי לחשב רכישת רהיטים משלימים לחללים הריקים ולזכור שהם עלולים לגרום לחריגה מהתקציב.

נסו לתכנן תקציב שכולל את רכישת הרהיטים ולהשאיר עוד 10%-15% להוצאות נוספות. אם אתם לא בטוחים מה הסכום המתאים, התייעצו עם חברים ובני משפחה והגיעו לדירה עוד במהלך הבנייה כדי לקבל תמונת מצב.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
מפגש סל-גל עם תלמידים בהוד השרון
מפגש "סל-גל" עם תלמידים בהוד השרון
זה"ב בגן
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
מתיישבים בערבה התיכונה
פרוקיט בית בחורש של קבוצת לוינשטין ביקנעם
בכמה נמכרה וילה ביקנעם?
יאיר זיגדון, יור הנהגת ההורים ביהס דקל
גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים
תושב כפר קאסם מואשם במגע עם סוכן חוץ