נאציזם: שיק או שוק

מאת הרב ד"ר מיכאל לייטמן

כתב לוקאל 08/09/2019
צילום: טים נוקס

מלחמת העולם השנייה החלה באחד בספטמבר 1939. שמונים שנה חלפו מאותם ימים גורליים, ואם נדמה למישהו שהנאציזם יצא מהאופנה אז טעות מרה בידו. הנאציזם רק צובר תאוצה.

"נאצי שיק" – כך קוראים לקו האופנה החדש שסוחף את העולם ואותו ניתן לרכוש בלחיצת כפתור באחת מחנויות האונליין הרבות ברשת.לפני זמן לא רב, הפצת סחורה שכזו הייתה נחשבת "טאבו" ואילו היום, בעידן העולם הגלובלי והמקושר, סמלי המשטר הנאצי צוברים פופולריות מיום ליום והופכים טרנד של ממש.

המגמה של נרמול הפרק השחור ביותר בהיסטוריה של העם היהודי צריכה להדאיג אותנו מאוד, בפרט כאשר יותר ויותר אנשים מסביב לעולם מנסים למחוק אותו כלא היה.

עוד בשנות החמישים של המאה הקודמת כתב הרב יהודה אשלג ב"כתבי הדור האחרון" כי "העובדה שישראל שנואים מכל האומות: מטעם דת, גזע, קפיטליזם, קומוניזם, קוסמופוליטיות ועוד, היא כי השנאה קודמת לכל הטעמים". מדוע? מפני שלעם היהודי יש תפקיד. כל עוד נתעלם ממנו, ימשיכו לשנוא אותנו, מכל מיני טעמים.

כדי להכיר את תפקידנו בעולם עלינו להעמיק ולפענח את מפת הכוחות שבטבע. על פי חכמת הקבלה, העולם כולו מחובר ברשת קשרים הרמונית השואפת לאיזון מתמיד. ישראל ואומות העולם הם שני חלקים מנוגדים במערכת, וגורלם תלוי וקשור זה בזה. החלק הקרוי "אומות העולם" דורש ללא הפסק מהחלק הקרוי "ישראל" להיות לו "אור לגויים", לספק לו דוגמה טובה לאחדות מעל כל הפלגים.

לעם היהודי יש שיטה. שיטת חיבור. שיטה של התעלות לחיבור וקרבה – מעל האגו שגורם לתחושת דחייה ופירוד מאחרים. שיטה זו ניתנה לאבות אבותינו ושימשה אותם לצורך הפיכת ישראל לעם. הדבק הזה שאיחד אותנו התפורר לפני אלפיים שנה כשנפלנו לשנאת חינם, וכעת עלינו לשוב לאותם שורשים ולחיות שוב כשאנחנו חזקים ומאוחדים ובכך לשמש "אור לגויים".

רק לשם כך מתגלה השנאה כלפי העם היהודי, כוח עזר המחייב אותנו לפנות זה לזה, לסמוך זה על זה ולהרגיש את הרגשת התלות שלנו זה בזה. אם נשכיל לעשות כן היום, השנאה המתגברת תתחיל להתפוגג עד שתהפוך להערכה של ממש, כדברי ישעיהו הנביא, "ולקחום עמים, והביאום אל מקומם, והתנחלום בית ישראל על אדמת ה'" (י"ד, ב'), "והֵביאו בנייך בחוצֶן, ובנותייך על כתף תינשאנה" (מ"ט, כ"ב).

הרב ד"ר מיכאל לייטמן מעביר שיעורי קבלה בערוץ 96 (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il -  "

למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוחה להצלחות
הרוג בתאונת עבודה בכפר סבא
הפינוי בינוי ברחוב גאולה מתעכב
קידום הילד ברעננה
אופנוען נפצע בתאונה ליד כפ"ס
טעם גן עדן
3 תושבי עפולה נעצרו עם מאות גרם סמים
תאונה קשה בשדות מיכה
בת 6 נהרגה לאחר שנפגעה מרכב הסעות בשדות מיכה