מהי פנסיה מבטיחה של כלל?

כל מה שאתם צריכים לדעת על קרן הפנסיה של כלל

כתב לוקאל 11/09/2019
צילום: fotolia

הרפורמה העמוקה שנערכה (ועדיין נמצאת בעיצומה) במשק העבודה בישראל בכל הנוגע לקרנות פנסיה וחסכונות ארוכי טווח הביאה את כולנו לחסוך באופן אקטיבי מדי חודש לפנסיה, בין אם אנחנו שכירים ומפרישים יחד עם מעסיקנו לקרן הפנסיה שלנו, ובין אם אנו עצמאיים או פרילנסרים אשר מחויבים כיום על פי חוק לדאוג לעצמם גם בהקשר זה, ולהפריש מדי שנה סכום מסוים לקרן פנסיה או חיסכון ארוך טווח מסוג אחר. השינוי הנרחב במודעות בקרב הציבור הישראלי לנושא הפנסיה מביא רבים לעסוק בנושא זה הרבה יותר ממה שעסקו והתעניינו בו בעבר, ואז לרוב מגלים כי מדובר בנושא סבוך ביותר, שלא כל כך קל להחליט ולהכריע בו. לכן, נציע כאן סקירה מהירה של תכנית "פנסיה מבטיחה" מבית כלל ביטוח, ובאמצעותה ננסה להבין טוב יותר את הנקודות החשובות והמרכזיות שחשוב לדעת ולקחת בחשבון בעת בחירת קרן הפנסיה והחברה שתנהל אותה עבורנו –

מודל הבא לתת מענה לתלונות ובעיות נפוצות בתחום – פנסיה מבטיחה של כלל ביטוח

חברת "כלל ביטוח" היא שם מחוכר בעולם הכלכלה והפיננסים בכלל, ובעולם הביטוח והפנסיה בפרט. מדובר באחת מחברות הביטוח הגדולות והמצליחות במשק, ולכן גם בגורם אשר יכול להציע הצעות אטרקטיביות ביותר לציבור הרחב, ובכך לשנות חלק מכללי המשחק בתחום.

לאחרונה השיקה כלל ביטוח את תכנית "פנסיה מבטיחה", אשר במובנים רבים נועדה לתת מענה לכמה מן הנקודות הבעייתיות ביותר בעיניהם של מרבית החוסכות והחוסכים לפנסיה, המרגישים בישראל פעמים רבות כחלשים אל מול כוחן העצום של החברות הגדולות ושל השוק כולו, ומתלוננים כי חברות הביטוח והפנסיה עושקות אותם.

סוגיית דמי הניהול

אחת הנקודות הבעייתיות ביותר בהקשר זה היא דמי הניהול אותם משלם בעל הקרן (החוסך/ת עצמם) לחברה המנהלת עבורו את הקרן. דמי ניהול אלו לרוב אינם בולטים בטפסי הפוליסה הרבים עליהם אנו חותמים, ומכיוון שמדובר באחוזים בודדים אשר על פניו נשמעים לנו כזניחים, רובנו איננו מבינים בשלב ראשון כי אחוזים בודדים אלו מצטברים לכדי סכומים של עשרות אלפי שקלים (!!!) אותם אנו משלמים במצטבר לאורך שנות החיסכון הרבות. תכנית "פנסיה מבטיחה" של כלל מציעה עסקה אטרקטיבית ביותר בכל הנוגע לדמי הניהול:

דמי הניהול בתכנית זו הם ידועים וקבועים מראש, עד למועד בו העמית פורש מחיי העבודה (ומתחיל לקבל את הפנסיה). זאת בניגוד למצב השורר במרבית קרנות הפנסיה בהן דמי הניהול אינם קבועים כלל, ומדי פעם "קופצים" בעוד כמה עשרות אחוזים למעלה, לרוב בלי שאנחנו בכלל שמים לב.

נקודה שנייה היא כי לא רק שדמי הניהול עליהם מסכמים בהתחלה אינם עולים לאורך השנים, אלא הם אף עשויים לרדת בתכנית זו, ככל שהיתרה המצטברת בקרן הולכת וגדלה. בנוסף לכל זה, זכאי בעל הקרן להעביר יתרה לקרן (כספים ממקור זה או אחר, דוגמת איחוד קרנות פנסיה שונות או הפקדה נוספת מעבר לנדרש) אשר תוריד גם היא את דמי הניהול עוד ועוד.

כל זה הופך את תכנית "פנסיה מבטיחה" לאחת התכניות האטרקטיביות ביותר בשוק כיום עבור חיסכון פנסיוני, ומסייע לנו להבין מהן הנקודות הבעייתיות לרוב בקרנות פנסיה, אליהן כדאי שנשים לב.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בתקיפה על רקע גזעני
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
נעצרו חשודים בניסיון רצח באשקלון
סמי הכבאי מגיע לאושילנד
שבוע של פעילויות באושילנד
להדליק לכל ילד חלום
קבוצת הכחול לבן
דילים חדשים ביריד האוכל של דיזנגוף סנטר
דוז פואה קולינרי
חשבון נפש (טור דעה)