מתי שווה לוותר על ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מכסה נזקים לרכב שלכם. מדובר בביטוח אשר מפצה את ציבור הנהגים על נזקי הרכוש הנגרמים לרכבם כתוצאה מתאונה, שריפה או גניבה. פוליסת ביטוח מקיף נועדה לכיסוי העלויות בשל תיקון הנזקים או במקרה של נזק משמעותי לרכב (טוטאל-לוס)

כתב לוקאל 12/09/2019
צילום: Photo by Nicole Geri on Unsplash

בואו נתחיל מהשאלה המתבקשת מהו ביטוח מקיף

ביטוח  מקיף מטרתו לכסות עבור נזקים הנגרמים לכלי הרכב שלכם ובין השאר נזק אשר עשוי לגרום לאובדן הרכב בשל תאונת דרכים או בשל גניבה. כדאי להבין האם משתלם לרכוש ביטוח מקיף באמצעות חישוב פיננסי של עלות הרכב מול עלות הביטוח וההפרש בין השניים.

אילו כיסויים מרכיבים את פוליסת הביטוח

ישנם מספר כיסויים המרכיבים את פוליסת הביטוח המקיף לרכב. ביטוח שמשות מכסה נזקים לשמשות אך אינו כולל גג שמש.

למרות העובדה כי חוזה ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקי שמשות, הכיסוי נמכר בנפרד במטרה לחסוך מהנהג להפעיל את הפוליסה במקרה של שבירת שמשות. פנייה אל חברת הביטוח כוללת השתתפות עצמית ועשויה להעלות את הפרמיה.

כדאי לבחון את פריסת התשלומים

החישובים המשפיעים על ביטוח הרכב מכונים בשם אקטואריה והם בעלי השפעה ניכרת על התקציב שלכם ברמה החודשית והשנתית

 על מנת להוזיל את העלויות ולבחון האם ניתן לוותר על ביטוח מקיף, יש לבדוק מי רשאי לנהוג בהתאם לפוליסה וכן מה כוללת עלות הרחבה לנהג צעיר או חדש. יתרה מכך, שווה לבחון מהו סכום ההשתתפות העצמית.

כלי רכב ישנים

המבטחים לא מעוניינים לבטח רכבים אשר יוצרו למעלה מעשור בשל ערכם הנמוך וכן בשל עלות התיקונים הגבוהה.

כאשר מדובר על כלי רכב ישנים קיים סיכוי גבוהה יותר להכלל בהגדרה ככלי רכב מסוכנים-רכבים ישנים נוטים להתקלקל במהירות רבה יותר או להיקלע למצב של תאונה כאשר מערכות הרכב אינן מספקות הגנה כוללת על הנוסעים. במקרים בהם מדובר על רכבים ישנים, ייתכן ולא כדאי לרכוש ביטוח מקיף.

חברות הביטוח מציעות פרמיות אשר הורידו מהן את כל ההנחות על מנת להפוך אותה ללא משתלמת עבור הלקוחות והיא יכולה להגיע לשיעור של שליש או מחצית מערכה של המכונית.  לפי הסטטסטיקה, מכונית מעורבת בתאונת דרכים אחת לשלוש שנים ומכאן החסכון על אי תשלום הפרמיה עשוי להיות שווה את ערכה של המכונית.

 רכב המועד לגניבה יחויב בפוליסה גבוהה יותר

תעריפי ביטוח מקיף נקבעים בהתאם לרמת הסיכון שנוטלת חברת הביטוח. כאשר מדובר על רכב הנחשב מועד לגניבה, הוא יחויב בפוליסה גבוהה יותר וכך גם רכב אשר החלפים שלו יקרים יותר.

 האם במקרה של דו גלגלי כדאי לוותר על הביטוח

 בעלי דו גלגלי שואלים האם לוותר על ביטוח מקיף. מדובר בתשובה אשר כוללת מספר היבטים- כאשר רכב דו גלגלי זול , עלות הביטוח אינה מצדיקה תשלום על הפוליסה. במידה ומדובר ברכב דו גלגלי אשר עלותו יקרה, הרי האפשרות הכלכלית היחידה בעת מקרה ביטוח היא להיחלץ באמצעות הביטוח.

 יש לבחון את האזור בו מצוי הרכב

בחינת האזור בו מצוי הרכב רוב הזמן תחשוף האם הרכב אכן חשוף לגניבות. חנייה בחניון סגור הכולל אבטחה מפחיתה את הסיכון לפריצה.

  לסיכום - האם אפשר להסתדר ללא ביטוח מקיף

התשובה לשאלה תלויה ברשת הבטחון אשר עומדת לרשותו של הנהג. ככל שערכו של הרכב גבוהה יותר כך הסיכון הכלכלי כרוך הנזק שיגרם מהווה אפשרות להוזיל את הפרמיה החודשית תוך התחייבות להשתתפות עצמית גבוהה.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
השבוס הראשון בכפר סבא
תחבורה ציבורית בשבת בכ"ס
בני משפחת יבור בביקור המרגש במרכז יבור
הקשר האוסטרי
בלוניאדת ענק בשדרות
בתשובה לטרור הבלונים: בלוניאדת ענק בשדרות
בשורה להורי ילדי הגנים בעיר:
חלוקת ערכות דפיברילטורים לבתי הכנסת
האוטובוס שלא נעשה בו שימוש
אוטובוס באמצע הרחוב
מאיה רז. חולמת לשחק בחול
שחקנית עולה
הילה גבר , פעילה מצטיינת
אות הפעילה המצטיינת של משרד החינוך