מדרסים בהתאמה אישית - מי באמת צריך?

מי באמת צריך מדרסים ומה היתרון הגדול של מדרסים בהתאמה? בכתבה זו תמצאו תשובות שיסייעו לשפוך אור על הסוגייה, ואולי אף להבין אם ואיזה מדרסים אתם צריכים

כתב לוקאל 16/09/2019
מדרסים בהתאמה אישית , צילום: pixabay

ישראל עולה על מדרסים

ענף המדרסים בישראל עשה כברת דרך משמעותית בשנים האחרונות והפך לתחום תחרותי המגלגל מאות מילוני שקלים בשנה. ההתפתחות העצומה של המודעות לבריאות הגוף סוחפת ישראלים רבים המצטרפים לקהילה הרחבה והמגוונת של משתמשי המדרסים בעולם כולו. זאת מתוך הכרה והבנה ששימוש במדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית עשוי להפחית משמעותית את הסיכון להחמרתן של מחלות קיימות וכן לטפל במגוון בעיות רגליים ויציבה. 

קל לדמיין כיום שיחת חולין בין כדורגלן המדבר בשבחם של מדרסים המסייעים לו לשמור על רגליו וגופו במסגרת השגרה העמוסה של אימונים ומשחקים, לבין אדם למוד סבל מכאבים בכף הרגל שהמדרסים שינו את חייו. אלא שהיום התופעה התרחבה לכדי כך שהשוק מציע מדרסים לכולם, כמו למשל לנשים שהולכות על עקבים, או שישנם אנשים שמקדימים תרופה למכה ומחליטים להתאים לכפות רגליהם מדרסים כדי למנוע הופעת כאבים בעתיד. במציאות בה מדרסים הולכים ונתפסים גם כטרנד אופנתי ולא רק כמוצר רפואי, עולה השאלה: מי באמת צריך מדרסים? 

 

מיהם האנשים שזקוקים למדרסים?

ניתן לחלק את האנשים הזקוקים למדרסים לכמה קבוצות עיקריות:

אנשים עם כאבים בכפות הרגליים – מומלץ שכל אישה ואיש שסובלים מכאבים בכפות הרגליים, ייגשו להיבדק אצל איש מקצוע על מנת לוודא אם יש להם צורך במדרסים. ברוב המקרים הללו הצורך ברור, והתאמת מדרסים עשויה להועיל משמעותית, להפחית את הכאבים בכף הרגל ואף להעלימם לחלוטין.

אנשים עם כאבים באזורים אחרים הקשורים לכף הרגל – יש אנשים שסובלים מכאבים באזורים שונים כמו ברכיים, ירכיים, אגן, גב ועוד, כאשר כאבים אלו מקושרים בצורה מובהקת למנח כף הרגל ואופן המדרך שלה. לרוב, כאבים אלו מופיעים לאחר עמידה ממושכת במהלך היום המעמיסה על כף הרגל. שימוש במדרסים, המשנה למעשה את משטח הדריכה ומנח כף הרגל, עשוי להשפיע משמעותית על עוצמת הכאב עד כדי העלמתו.

אנשים עם עיוותים/בעיות פתולוגיות בכפות הרגליים – מדרסים יכולים לסייע באופן משמעותי לאנשים עם בעיות רפואיות בכף הרגל כגון: פלטפוס חמור המאופיין בקריסה של הקשת האורכית, הולפוס – קשת גבוהה, דורבן, הלוקס ולגוס, חוסר שוויון בין גובה הרגליים, דומיננטיות של אחת מכפות הרגליים, חוסר אצבעות ועוד. המדרסים יסייעו הן במקרים בהם מדובר בבעיות מולדות והן במקרים בהם הבעיות נוצרו כתוצאה משינויים עקב התבגרות, תאונה, מחלה כגון סוכרת ועוד.

ספורטאים – במהלך פעילות גופנית הגוף כבד יותר, כך שנוצר עומס רב וחריג על כפות הרגליים. בהתאם לכך אצנים, שחקני כדורסל, כדורגל וכו' משתמשים במדרסי ספורט ייעודיים, המותאמים להם אישית, על מנת לספק תמיכה מיטבית לכפות הרגליים. 

 

מדרסים בהתאמה נותנים את המענה המיטבי

בשוק קיימים סוגים שונים של מדרסים הנעים בטווח רחב ביותר של איכויות ומחירים. לא פעם אנשים מתפתים למחיר נמוך יותר או לשכנוע של איש שיווק מוכשר, ורוכשים מדרסים גנריים – מוצרי מדף שמוכנים מראש ואינם מותאמים להם אישית. מדרסים כאלה אינם יכולים לתת מענה אפקטיבי לכל הבעיות הקשורות בכף הרגל ולכל האנשים הסובלים מהן. מענה כזה יכול להינתן רק באמצעות מדרסים בהתאמה אישית - מדרסים אשר מותאמים פרטנית לכף הרגל ולבעיות מהן סובל האדם. התאמה אישית של מדרסים איכותיים, המתבצעת על ידי איש מקצוע מיומן שמאבחן את הבעיה של האדם שמולו, מזמנת את הסיכויים הגבוהים ביותר לפתרון הבעיה. יש לזכור שבסופו של דבר מדרסים אינם מוצר אופנתי אלא רפואי, וככאלה הם חייבים לספק פתרון מדויק לבעיה ספציפית.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מספר רב של רקטות שודרו לשטח ישראל
עשרות רקטות שוגרו לשטח ישראל
'ההצלחה שלו, ההצלחה שלנו'
אישום: ביצעו עבירות מין באמצעות רשת האינטרנט
פרויקט עיר בונה בטוח
פרויקט "עיר בונה בטוח"
סוכות בשמורות הטבע
משפחה מתרחבת
"בית חולים לדובים"
גבר נורה למוות בקריות