עשרות טונות של חומרי תעמולה ימוחזרו לנייר טואלט

מחר(17.9.19) מיליוני תושבים יצאו להצביע ולהשפיע על עתיד מדינת ישראל. פעם שאלתם את עצמכם מה קורה עם כל טונות חומרי התעמולה שהודפסו במיוחד עבור מערכת הבחירות?

כתב לוקאל 16/09/2019
נגב אקולוגיה, מפעל מחזור נייר באופקים, צילום: דני ששון

פליירים, כרזות ופתקים זה רק חלק מחומרי התעמולה שמחלקות המפלגות לפני ובמהלך כל יום הבחירות. חומרי התעמולה מייצרים טונות של פסולת - חברת המחזור נגב אקולוגיה אוספת וממיינת את חומרי התעמולה ומעבירה אותם בהתאם לסוג למתקני המחזור של החברה.

חומרי הנייר יועברו למפעל 'תעשיות מחזור' באופקים שם דוחסים אותו לקוביות עד שמתקבלות באלות של נייר דחוס. את הבאלות מעבירה החברה למפעל שניב תעשיות נייר, שגם נמצא באופקים, שם מייצרים מהם גלילי נייר טואלט שאחר כך נארזים ונמכרים ברשתות השיווק.

חומרי הפלסטיק, חומרי תעמולה ופרסום המודפסים  על יריעות שעשויות מפוליתילן כמו שמשוניות יועברו למפעל 'נגב מיחזור' שנמצא בקיבוץ סופה בעוטף עזה.  החומרים ימוחזרו לחומר גלם של פתיתי פלסטיק שניתן לעשות ממנו שימוש חוזר כמו טפטפות, כסאות פלסטיק ועוד.

מנכ"ל נגב אקולוגיה, ערן שמרלק מספר שיש ירידה בכמות הפסולת מחומרי התעמולה בהשוואה לבחירות הקודמות "בסבב הבחירות הנוכחי יש פחות מפלגות וזה בא לידי ביטוי גם מבחינת כמויות הפסולות. בנוסף, אני מזהה מגמה חיובית של מודעות הציבור והפחתה של שימוש במוצרי נייר. למרות זאת ישנם עוד עשרות טונות של פסולות שיכולים לגרום לפגיעה חמורה בסביבה אם לא יועברו למחזור. אנחנו בחברה עושים הכל על מנת לצמצם את כמויות הפסולת המועברות להטמנה על ידי מחזור והפיכת הפסולת לחומר גלם שניתן לעשות בו שימוש חוזר"

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נפצע מדקירות מראשון לציון
צבי קניג הלך לעולמו
תאונת דרכים קשה בכביש 2
גבר נהרג לאחר פגיעת רכב בכביש 2
כאן משפצים
שבתרבות בכפר סבא
מאות תושבים לקחו חלק במפגש הפתיחה של שבתרבות בכפר סבא
איך בוחרים אופניים?
מבת ים למיס פרוגרס
מקדמים תוכנית למלונות חדשים באילת