איך לבחור חיתולים למבוגרים?

סוגים שונים של מוצרי ספיגה יכולים לעזור לגברים ונשים שמתמודדים עם התופעה המטרידה של בריחת שתן. אבל איך בוחרים אותם? הנה כל הפרמטרים שצריך לשים לב אליהם

כתב לוקאל 18/09/2019
צילום אילוסטרציה pexels

בחירה נכונה של מוצרי ספיגה יכולה לשפר את איכות החיים של גברים ונשים שסובלים מבריחת שתן. למרות שהיא שכיחה יותר מעל גיל 55, אובדן שליטה על שלפוחית השתן היא תופעה שמתרחשת גם אצל צעירים - ולכן קיימים מוצרים שונים שמיועדים לעזור בהתמודדות איתה.

מבולבלים בגלל כל האפשרויות? הנה למשל כמה פרמטרים שאליהם כדאי להתייחס כאשר מחפשים תחתונים סופגים שמיועדים למבוגרים בגילאים שונים:

1. רמת ספיגה

הפקטור העיקרי שמשפיע על היעילות של מוצרי ספיגה למבוגרים הוא כמובן רמת הספיגה. אם מדובר על תופעה של בריחת שתן במאמץ, אפשר להסתפק בתחתונים דקים שמיועדים לרמת ספיגה מינימאלית. לעומת זאת, בריחת שתן על רקע תפקודי וגם תופעות של בריחת שתן מעורבת או בריחת שתן ממילוי יתר ידרשו בחירה של רמת הספיגה הגבוהה ביותר.

2. רכות

רכות היא עניין סובייקטיבי שמשפיע על הנוחות. אפשר להרגיש את הרכות של מוצרי ספיגה שונים באמצעות היד, אך אין תחליף לתקופת התנסות קצרה ולחוויה אישית של כל משתמש. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל המבוגרים מעדיפים מוצרי ספיגה רכים ויש כאלה שמרגישים בטוחים יותר עם מוצרים יחסית קשיחים.

3. חומר

החומר שממנו מייצרים מוצרי ספיגה משפיע גם על התחושה על הגוף וגם על היעילות. את סוג החומר בודקים לפי הפרטים שמופיעים על גבי האריזה, באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע ועל רקע המלצות של הרופא המטפל.

מעבר לכך, יש לקחת בחשבון אלרגיה לחומרים מסוימים ולהתייחס אליה אם מתלבטים בין מוצרי ספיגה ספציפיים. בנוסף, המוצרים זמינים בצבעים שונים ונראים כמו פריטי לבוש לכל דבר ועניין.

4. משך זמן

ההבדל בין רמת ספיגה לבין משך זמן בא לידי ביטוי ביכולת להמשיך להשתמש במוצרי הספיגה גם אחרי אירוע של בריחת שתן. אם למשל כבר יוצאים מהבית עם תחתונים סופגים וחווים אירוע כזה, מה שצריך לשאוף אליו הוא ספיגה כמה שיותר ממושכת ועד להחלפה של התחתונים במוצרי ספיגה אחרים.

לפיכך, משך הזמן שבו אפשר להשתמש בתחתונים מנבא את היכולת שלהם להתאים לסגנון החיים של המשתמש ולתדירות הביקורים שלו בשירותים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמשך הזמן הוא פונקציה של התאמת מוצרי הספיגה למבנה גופם של גברים ונשים.

5. מחיר

מוצרי ספיגה בוחרים גם לפי המחיר. השאיפה היא לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על הבריאות ועל התחושה, מה גם שיש מבצעים שעשויים להטות את הכף לטובת יצרנים מסוימים לעומת אחרים. את המחיר ניתן לבדוק באמצעות ביקור ברשתות הפארם ועל סמך המלצות של חברים, קרובים ובני משפחה.

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיפור אהבה ישראלי לבנוני
כתב אישום בגין אירוע דקירה בנתניה
גיל איצקוביץ
פרש מתחום ההייטק לטובת עולם הנדל"ן
ועדת הקהילות בישיבתה הראשונה
קידום העשייה הקהילתית בהרצליה
רוכב אופניים חשמליים נפצע בתאונה
רוכב אופניים חשמליים נפצע בתאונה
אישום: גנבו דלק במאות שקלים
אישום: גנבו דלק במאות שקלים
חצי שנה לטרור העפיפונים
חצי שנה לטרור העפיפונים
עולה פורץ דרך
עולה פורץ דרך