אישום: פרצו לביתה של קשישה וגנבו תכשיטים

שני צעירים, בני 18 ו – 19, מהרצליה ורמת השרון הואשמו כי פרצו באישון לילה לביתה של קשישה ובעודה ישנה גנבו תשיטים בשווי רב

מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
צילום אילוסטרציה freepic

שני עבריינים צעירים הואשמו לפני ימים אחדים כי פרצו באישון לילה לביתה של קשישה, בת 86, וגנבו תכשיטי זהב וכסף.

על פי כתב האישום, ב – 1 בספטמבר, סמוך לשעה שלוש בלילה, נכנסו הנאשמים לבית פרטי ברחוב הגפן ברמת השרון, דרך חלון המטבח, כאשר הנאשם מהרצליה חובש כובע מצחייה לראשו והנאשם מרמת השרון בפנים חשופות, והם אוחזים טלפונים ניידים בידיהם ומאירים באמצעותם את מסלולם.

בשלב מסוים, נכנסו לאחד החדרים ויצאו ממנו כשבידיו של אחד מהם קופסת תכשיטים גדולה. לאחר מכן, נכנסו הנאשמים לחדר השינה, שבו ישנה באותה העת הקשישה, והסתובבו בחדר במשך דקות ארוכות, כשהם מאירים את החדר באמצעות הטלפונים הניידים ופותחים מגירות שליד המיטה.

זמן קצר לאחר מכן יצאו הנאשמים מהבית כשברשותם ארבעה צמידים משולבים זהב וכסף, חמש טבעות משולבות זהב וכסף, שעון עם רצועה שחורה, עגילי זהב וכסף וקופסת תכשיטים.

תוך יומיים מרגע הפריצה, השניים נעצרו על ידי שוטרי תחנת גלילות. התשתית הראייתית נגדם  מתבססת בין היתר על עדויות של הקשישה והמטפלת שלה, צילומים המתעדים את הנאשמים נכנסים לבית ומסתובבים בתוכו. באמצעות הצילומים זיהו החוקרים סימנים מזהים של הנאשמים, כמו קעקועים ופרטי לבוש. בנוסף, בחיפוש בביתו של אחד הנאשמים אותרו תכשיטים שנגנבו מהקשישה.  חרף ראיות אלו ואחרות, שני הנאשמים הכחישו את המיוחס להם.

"המתלוננת, אישה מבוגרת מאוד, המסתייעת המטפלת צמודה", ציינה התביעה. "ניתן לשער את גודל האסון שיכול היה להתרחש לו הייתה מתעוררת לפתע ומגלה את הנאשמים בחדרה, כשהיא חסרת אונים ולא יכולה לעשות כלום".

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי באמתחתם של השניים הרשעות במגוון עבירות רכוש ואלימות, כשאחד מהם השתחרר ממאסרו האחרון רק בחודש אפריל השנה.

יש לציין כי במסגרת החקירה נבדק חשד כי השניים היו מעורבים בפריצות נוספות לדירות ברמת השרון, אך לא נמצאה תשתית ראייתית לקשור אותם לכך.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
"ככה גלעד היה רוצה שיזכרו אותו"
לא יכולים להצביע
אירוע ט"ו בשבט משותף
עשרות טונות של חומרי תעמולה ימוחזרו לנייר טואלט
נוהגים בלי רשיון
נוהגים בלי רשיון
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יחד
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יח"ד
משפרים את האנגלית בחופש הגדול
משפרים את האנגלית בחופש הגדול
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב