סוגי סחורות חקלאיות במסחר עצמאי

טיפים בנושא מסחר אונליין

כתב לוקאל 22/09/2019
צילום: pixabay

הטכנולוגיה הדיגיטלית המתקדמת מאפשרת לבסס מסחר בשוק ההון אשר מתבצע בפלטפורמות מסחר אונליין. המשקיע פותח חשבון עצמאי, מפקיד סכום של כסף ויכול באופן מידי להתחיל לסחור.חשוב להבין שמסחר בשוק ההון טומן בחובו גם סיכונים.

בנוסף לגיבוש אסטרטגיית השקעה וביצוע פעולת ההשקעה, המשקיע חייב לבצע מעקב ובקרה, להבין ולנתח את הנתונים של האפיק בו הוא מבקש להשקיע לפני הביצוע הסופי של הקנייה והרכישה.

מסחר ממונף

במסגרת המסחר העצמאי אונליין, קיימת האפשרות למשקיע לרכוש נכס באחת מאפשרויות ההשקעה הרבות, גם אם אין לו את מלוא הסכום הדרוש לרכישתו. בעזרת עסקה ממונפת יפקיד המשקיע בטחונות בשיעור נמוך מסכום העסקה להבטחת קיומה.

השימוש במינוף מגדיל עבור המשקיע את הסיכוי לרווח, אך אם השינוי בנכס הבסיס מנוגד לעסקה, עלול להיגרם למשקיע הפסד גדול. הדרכים לבצע מסחר ממונף הן באמצעות חוזים עתידיים, חוזי הפרשים ואופציות למיניהן.

אפשרויות השקעה במסחר עצמאי

·        מדדים. משקע אשר מחליט שלהשקיע במדדים בוחר לעקוב אחר אחד או יותר מתוך המדדים הקיימים בבורסות בעולם.

·        מניות. השקעה במניות של חברות ספציפיות. רכישה של כמות מניות חושפת את המשקיע לתנודות של עליות וירידות בשערי המניה ומכאן נוצר הרווח או ההפסד.

·        מוצרי אנרגיה. השקעה במוצרי אנרגיה כוללים גז טבעי, בנזין, נפט גולמי ונפט ברנט, בהן ניתן להשקיע באמצעות קרנות נאמנות, תעודות סל או מסחר באמצעות חוזים עתידיים במינוף (המגדיל את הרווח לצד הגדלה של רמת הסיכון. )

·        מט"ח. ביצוע עסקאות חליפין של מכירת מטבע אחד ורכישתו של אחר במקומו. במט"ח ניתן לבצע עסקאות במט"ח של חוזים עתידיים מסוג  Forwardבתנאים קבועים מראש המיועדים בעיקר לגידור סיכונים. 

·        מתכות. מסחר במתכות יקרות בעלות יציבות בשוק ההון כמו כסף, זהב, פלדיום ופלטינום.

·        סחורות חקלאיות. יחד עם מוצרי אנרגיה ומתכות, הסחורות החקלאיות מהוות שוק אחד של סחורות. המסחר בשוק הסחורות אינו מתבצע באופן פיזי. אין העברה של סחורות מצד אחד לשני אלא פעולות הרכישה והמכירה של הסחורות מתבצעות באמצעות חוזים עתידיים. בחוזה העתידי נקבעים התנאים של העסקה מבחינת הכמות, המחיר והמועד. רווח והפסד נוצרים בהתאם לתנודתיות של מחירי הסחורות לפי כוחות השוק.

מהם סוגי הסחורות החקלאיות?

·        תירס. בשימוש למאכל, להאבסת בהמות, ולייצור אתנול כתחליף לדלק. המסחר העיקרי בתירס מתבצע בבורסת הסחורות בשיקגו.

·        קקאו. חומר גלם בתעשיית השוקולד. מיוצר באזור מערב אפריקה שאינו יציב מבחינה פוליטית מה שמשפיע על מחירי הקקאו.

·        קפה. השני בגודלו בשוק הסחורות לאחר הנפט. פולי הקפה מיוצרים במדינות בעלות אקלים טרופי כמו ברזיל וקולומביה. קיימים שני זנים עיקריים, ערביקה האיכותי אשר נסחר בעיקר בבורסה בניו יורק והשני, רובוסטה, נסחר בבורסה בלונדון.

·        חיטה. זהו שם כולל למספר גדול של זנים השונים זה מזה בגודל הגרעין וברמת איכותו.מחירי החיטה משתנים בהתאם לטיב החיטה בשלבי הגידול השונים והעונתיות המאפיינת גידולים אלה

·        סוכר. קנה הסוכר הוא הבסיס לייצור סוכר. אזורי הגידול של קני סוכר לחים וחמים. הסוכר נסחר בבורסת הסחורות בניו יורק.

לסיכום, אפשרויות ההשקעה במסחר עצמאי אונליין הן רבות ומגוונות. אחת מהן היא לבצע פעולות מסחר בסחורות חקלאיות תוך התחשבות בהשפעות של גורמים שונים, כלכליים, גיאופוליטיים, אקלימיים, חילופי עונות ועוד.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
טעם גן עדן
תופסים גלים
 רעננה - ריקודי עם בפארק
חדש ברעננה - ריקודי עם בפארק
פרויקט הדרים בגליל ים הרצליה
קבלת היתר בניה בפרויקט מחיר למשתכן בהרצליה
תזונה נכונה
5 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ בנושא תזונה נכונה וחיטוב הגוף
האם עבודות הניקוז הורסות את חזות הרחוב?
בגלל 5 קולות: סיבוב שני ברמת השרון
חדש בהוד"ש: גישור בהליכי תכנון ובנייה