האח הגדול רואה הכל - ועכשיו גם מדבר

בעיריית עפולה הוסיפו למערך המצלמות העירוני גם מערכות כריזה שבעת פעילות חריגה יכולים המוקדנים במוקד העירוני להזהיר בזמן אמת מפני אלימות וונדליזם

כתב לוקאל 02/10/2019
המערכת החדשה בעפולה , צילום באדיבות דוברות עיריית עפולה

למעלה מ-50 מצלמות מפוזרות ב-16 מוקדים שונים ברחבי העיר עפולה. לאחרונה הוסיפה הרשות המקומית גם מערכות כריזה חדשות למזעור מקרי אלימות, פשע וונדליזם. עד כה היו אלה המצלמות ששימשו ככלי היחידי שהתריע למוקד העירוני על כל פעילות חריגה ואפשרה למוקדנים להזניק למקום, על פי הצורך, ניידות סיור, פיקוח ואבטחה עירוניים.

לאחרונה, כאמור, הוסיפה עיריית עפולה כלי יעיל נוסף בדמות מערכות כריזה במוקדים שונים ובפארקים מרכזיים. המערכות מאפשרות למוקד לזהות פעילות חריגה באותו מקום המהווה הפרעה לציבור, והמוקדנים יכולים לפנות בזמן אמת לבצע פעילות מניעה באמצעות מערכת שמע איכותית דרכה הם מדברים לשוהים בגן הציבורי להתריע, להעביר הנחיות התנהגות ואף לשלוח למקום ניידת על פי הצורך וכל זאת באמצעות שיח מכבד.

עד כה הוצבו שלוש מערכות שכאלה בשלושה מוקדים שונים כיכר העצמאות ושדרת הדקלים, גן שלי דדון וגן השעשועים בנוף יזרעאל. בימים אלה רכשה העירייה שש מערכות נוספות בעלות של כ-60 אלף שקלים ואלה יוצבו בשישה מוקדים נוספים ובסך הכל יפעלו תשעה מוקדים ברחבי העיר. המצלמות ומערכות הכריזה מהוות חלק עיקרי ממערך האבטחה של עיריית עפולה הכולל גם את השיטור העירוני, אגף הפיקוח, מוקד 106, היחידה לביטחון קהילתי וסיירת ההורים המשתפים כולם פעולה במטרה להגביר את תחושת הביטחון של תושבי העיר.

ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ: "הרשות המקומית משקיעה משאבים ומאמצים רבים בפיתוח ושמירה על מתחמי תרבות, בילוי ופנאי וכדי לשמור על ביטחון התושבים והמבלים הותקנו במוקדים רבים גם מערכות הגנה ואבטחה על מנת להגביר את תחושת הביטחון ולמזער את תופעות הוונדליזם".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אנו רק מחכים להתחיל לעבוד"
חשד: פצע בירי אדם אחר
נבחרות הבנות והבנים של תיכון קריית שרת בחולון
אלופות ואלופים באליפות הארץ באתלטיקה
צעיר במצב קריטי לאחר שטבע באילת
האם ראש עיריית רעננה לשעבר, איתן גינזבורג, יכהן בכנסת ישראל?
בוקר בסימן נשי בקניון עופר רחובות
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
ראש העירייה– רפי סער