גבר התמוטט ואיבד את הכרתו בתחנת הרכבת בנתב"ג

חובש חירום ממד"א הציל את חייו של הגבר, כבן 60 והוא פונה במצב יציב לביה"ח

כתב לוקאל 03/10/2019
התמוטט בנתב"ג, צילום אילוסטרציה freepic

 מדוברות מד"א נמסר כי בשעה 08:09 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על גבר בן 63 שהתמוטט ואיבד את הכרתו במפלס העליון בתחנת הרכבת בנמל התעופה בן גוריון.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן מספר מכות חשמל וכאשר ליבו של הגבר שב לפעום הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא מונשם.

נדב חובש רפואת חירום ממד"א ישראל ויסבלום סיפר: "חזרתי הבוקר מטיסה מאומן ומיהרתי לתחנת הרכבת על מנת לנסוע לביתי שבחיפה. מיד כשנכנסתי לתחנה ראיתי גבר שוכב מחוסר הכרה ואדם שהיה בסמוך אליו ביצע בו פעולות החייאה בסיסיות. ביצעתי תשאול ראשוני כדי להבין מה קרה ונאמר לי שהוא התמוטט ממש שניות בודדות לפני שהגעתי. תוך כדי שאני מבצע עיסויי חזה הנחתי את האנשים במקום להביא מכשיר דפיברילטור. חיברתי את המכשיר שהמליץ על מתן מכת חשמל, המשכתי את הטיפול הרפואי יחד עם צוות רפואי שהגיע למקום ונתנו עוד מספר מכות חשמל עד שליבו של המטופל שב לפעום והוא חזר לנשום.

הפראמדיק בניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום המשיך את הטיפול הרפואי המתקדם שכלל הרדמה והנשמה והמטופל פונה במצב יציב לבית החולים. את הרכבת הביתה שאליה מיהרתי פספתי אבל ההרגשה המופלאה שהצלתי החיים בהחלט שווה את העיכוב."

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב רמת השרון נהרג בתאונה
מהי פנסיה מבטיחה של כלל?
תערוכת ''אגם''
מגנים על השטחים החקלאיים
הולך רגל כבן 80 נהרג מפגיעת אוטובוס
הולך רגל נהרג מפגיעת אוטובוס בירושלים
הסוד לעוגת שמרים מושלמת
חשד: צעיר נרצח בבת ים
מומחה כבד עולמי בבילינסון
מומחה כבד עולמי ב"בילינסון"