איך תכינו דירתכם לחורף הקרוב?

ע"פ המכון המטאורולוגי האירופי סתיו 2019 צפוי להיות גשום מהרגיל לכן כדאי להתכונן מראש ולבצע מספר פעולות

כתב לוקאל 07/10/2019
ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים בישראל, צילום: סיון פרג'

המרכז המטאורולוגי האירופי חוזה כי הסתיו ותחילת החורף 2019-2020 יהיו גשומים מהממוצע , והגשמים צפויים להתחיל כבר בחודש אוקטובר. ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים בישראל, מסביר כיצד ניתן להכין את הבית לחורף. "החורף והגשמים, מביאים בדרך כלל למבול של פניות למשרדי התאחדות כיוון שכמויות הגשם שיורדות בזמן קצר מהוות אתגר אמיתי לתשתית הביתית. בהשקעה של עשר דקות ניתן למנוע נזקים של אלפי שקלים. הכי חשוב להקפיד להיעזר בבעל מקצוע, קבלן שיפוצים רשום ברשם הקבלנים". סיב מונה את העולות שיש לבצע עוד היום לפני בוא החורף:

גגות משותפים בבנייני מגורים – גגות אלה בדרך כלל אינם מרוצפים, לכן, הנזילות השכיחות הינן מתשתית הבטון. במקומות שלא זופתו כראוי או לחילופין קיימים סדקים בבטון, עשויה להיווצר נזילה אל הדירה שמתחת לגג המשותף.

חלונות וויטרינות - אחת התקלות המוכרות שניתן למנוע בקלות היא דליפת מים מתוך מסגרת של חלון. יש לבדוק כי פתחי היציאה של המים בחלונות הפנימיים אכן פתוחים ולא יביאו לנזילת מים לתוך הבית.

חיזוק דודי שמש, אנטנות וקולטים המוצבים על גגות – רוחות חזקות עלולות לגרום לניתוק ונפילה של גופים גדולים המוצבים על הגג במידה ואחד המתקנים מתנדנד או יש בורג רופף יש לחזק אותו.

צנרת- חשוב לבדוק את הצנרת כדי להימנע מנזילות ופיצוצי צנרת. במקרים רבים שווה להחליף את הצנרת במספר חדרים או בכל הבית לגמרי.

מערכות חשמל דוד שמש - שלא היה בשימוש במהלך הקיץ יש להדליק לפני החורף לוודא שהן תקינות ושהדוד איננו מקצר.

מבדיקה שנערכה מול מספר קבלני שיפוצים בנוגע לעלות הכספית של הכנת הבית לחורף עולה כי, איטום של גג מרוצף שלא דורש פירוק של הריצוף, עולה בין 100-200 ₪ למטר ואילו איטום גג לא מרוצף עולה בין 100-400 ₪ למטר. איטום חלונות תלוי בצורך לפרק את החלון והעלות נעה בטווח בין 500-1000 ₪. בדיקה של תריסים שבורים תעלה בן 250-300 ₪ ומחיר התיקון יקבע לפי סוג התריסים וסוג התקלה. גם מבחינת תיקוני צנרת לא תקינה דרושה בראש ובראשונה בדיקה שתעלה כ 350 ₪ שתקבע את סוג התיקון הדרוש אשר תלוי בין היתר בגודל הבית או הדירה.

יגאל גוברין, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות: "אף כי תהליך של שיפוץ הבית הוא מורכב ולא זול בלשון המעטה, מאחר שמדובר לא רק בנכס שלכם אלא גם במקום בו אתם ויקיריכם מבלים את מרבית זמנכם, חשוב שהעבודה תיעשה באופן המקצועי ביותר, במיוחד אם מדובר בשיפוץ המכין את הבית לקראת החורף.  אחת הדרכים להבטיח שאיש המקצוע שאתם לוקחים יעשה עבודה טובה, מלבד לדרוש לראות את הרישיון של קבלן השיפוצים, הוא להיעזר במהנדס בעל רישיון שילווה אתכם משלב התכנון ועד שלב הפיקוח על הביצוע. מהנדס ידע לבחון את תהליך הבנייה לכל אורכו, ולוודא שהביצוע נעשה בבטיחות המרבית שיבטיח גם תוצאה בטוחה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
קרוב למחצית מתושבי השרון הודו כי ניקרו השנה במהלך נהיגה
"מנקרים" בזמן הנסיעה? אתם לא לבד
פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית
ישיבת מועצת עיריית כפר סבא
מועצת עיריית כ"ס אישרה את דו"ח הביקורת
מרוץ המכשולים הגדול בישראל חוזר ובגדול
תתכוננו להתפלש בבוץ: Tel Aviv Reebok Mud Run חוזר ובגדול
טקס הענקת איש השנה ליונס לב ארי
אנשי השנה של ליונס הוד השרון
החייל שנהרג ברצועת עזה סמל ראשון אביב לוי מפת
החייל שנהרג ברצועת עזה: סמל ראשון אביב לוי מפ"ת