מיזם ההזנה של מערכת החינוך יוצא לדרך

למעלה מ-1,600 תלמידים נרשמו לפרויקט ההזנה בבתי הספר בעפולה במסגרתו ייהנו התלמידים מארוחה חמה ומזינה

כתב לוקאל 22/10/2019
ראש מינהל חינוך טינה ולדמן, צילום באדיבות דוברות עיריית עפולה

כ-50% מתלמידי בתי הספר היסודיים בעפולה נרשמו למיזם ההזנה המסובסד שיוצא לדרך בימים אלה. כידוע, במערכת החינוך בעפולה פועלת תכנית יוח"א במסגרתה מתקיימים לימודים עד השעה 14:30 מה שמעניק למערכת החינוך העירונית את הזכאות להשתתף במיזם ההזנה המאפשר לתלמידים ליהנות יחדיו מארוחת צהריים חמה ומזינה.

בנוסף, מציינים במינהל החינוך העירוני, כי ארוחה משותפת מעניקה לצוותים החינוכיים הזדמנות להיחשף לפן נוסף באישיותם של הילדים שכן לארוחה יש ערך מוסף חשוב ביצירת יחסי קרבה ודאגה בין התלמידים למורים ובין התלמידים לבין עצמם ונלווים אליו גם ערכים של דוגמא אישית, ערבות הדדית, התחשבות בזולת, סובלנות ועוד.

להבדיל משנה שעברה בה הושם דגש על הרכב המזון שהוגש לילדים, השנה משרד החינוך שם את הדגש על שילוב בין ההרכב והטעמים של האוכל, במטרה לזמן להם חוויה קולינארית חדשה ומזינה המבקשת לקלוע לטעמם של הילדים כאשר את המיזם תלווה תזונאית שמרכיבה תפריטים חודשיים מגוונים שיפורסמו מדי חודש להורים. עוד הוסיפו במינהל החינוך כי במהלך השנה יקיימו צמתי בקרה ומשוב בנוכחות תלמידים, הורים, מורים, חברת הקייטרינג, מינהל החינוך העירוני ונציגי משרד החינוך במטרה לבחון את השירות, לשמר את מה שטוב ולשפר את מה שנדרש אם וכאשר יידרש שיפור. יש לציין כי עלות ההרשמה המסובסדת למיזם הינה 882 ש"ח עבור 127 ימי הזנה (7 שקלים ליום בלבד) כאשר משפחות מוחלשות יוכלו להגיש בקשה לבחינה של וועדת הנחות כמקובל.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב הרצליה נפצע קשה מאוד בתאונה
סוכל נסיון הפצת סיגריות מזויפות
פתח תקווה , פועלים למען העסקים בעיר
פתח תקווה פועלת למען העסקים
חברת הביטוח דחתה לכם את התביעה ללא כל נימוק? אל תרימו ידיים!
בתמונה (מימין לשמאל) תלמידי חטיבת ביניים עלומים ויור ארגון אלמנות ויתומי צהל תמי שלח
שי ואיגרת לאלמנות ויתומי צה"ל
היום הכי מסוכן בכבישי הרצליה
מהו היום המסוכן ביותר בכבישי הרצליה?
אומרים תודה לאנשי החינוך
הספרייה תוקם בבית הספר בילו
חנוכת ספרייה חדשה בבית הספר "ביל"ו" ברעננה