מהם הגורמים המשפיעים על אין אונות וחוסר חשק מיני?

מאמר מאת פרמה גורי

כתב לוקאל 23/10/2019
צילום אילוסטרציה freepic

גברים רבים מתמודדים עם בעיה המביכה אותם ועליה הם ממעטים לדבר בפומבי – אין אונות. חוסר יכולת זמנית לתפקד במהלך אקט מיני, דבר היכול לגרום לקשיים במערכת היחסים הזוגית וכן למנוע מהסובלים מהתופעה ליצור מלכתחילה קשרים אינטימיים.
הסברה הרווחת היא שרק גברים מגיל 50 ואילך סובלים מבעיות של
אין אונות וחוסר חשק מיני, אבל נתונים מדווחים גם על גברים צעירים שמתמודדים עם הבעיה וחוששים לספר עליה.
הגורמים לבעיה משתנים מגבר לגבר כאשר יש השפעה למצב בריאותי ולמצב המנטאלי בתפקוד בחדר המיטות.

מעוניינים לדעת מאין יכולה לנבוע אין אונות וכיצד ניתן לשפר את המצב וליהנות מחיי מין טובים יותר?

מה הקשר בין סטרס, תזונה ואון מיני ?
נתחיל בגורמים שעשויים להוביל למצב של אין אונות וחסר חשק מיני . לרוב מדובר בבעיות רפואיות מאובחנות או לא מאובחנות. כלומר, אם אתם חווים קושי בתפקוד המיני, יתכן מאוד שהסיבה לכך נעוצה במחלה או בעיה רפואית שאינכם מודעים לקיומה. לרוב מדובר בסימפטום שנלווה לבעיות דוגמת מחלות לב, סוכרת, טרשת עורקים, בעיות במערכת העיכול. לעיתים זוהי תופעת לוואי גם של נטילת תרופות על בסיס קבוע, במיוחד תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה, נוגדי דיכאון למיניהם ואנטי-היסטמינים כשכולם ידועים משפיעים על זיקפת הגבר. מצב נפשי אף הוא מהווה זרז לבעיות ביצועים במיוחד דיכאון, חרדה וסטרס. כאשר גם לחצים שאינם קשורים ישירות באקט המיני יכולים לפגוע בביצועים, בין אם מדובר בלחץ בעבודה או בלימודים.
הרגלי תזונה לא נכונים אף הם משחקים תפקיד באון המיני וכך גם הרגלים לא מטיבים כמו עישון, צריכה גבוהה של אלכוהול וסמים. כמובן שהדחקה והשתקת המצב יכולה להחריף את הבעיה ולכן, חשוב להציף אותה על פני השטח ולהתמודד אתה באופן ישיר.

כיצד אפשר להעצים את האון?
בשלב הראשון, כדאי לסגל הרגלי חיים בריאים יותר – להימנע מעישון ואלכוהול ולהקפיד על כושר גופני הממריץ את זרימת הדם החיונית לאון. בשלב הבא, כדאי לגבש תפריט תזונתי הכולל רכיבים שנחשבים כמשפרי און כמו למשל, דגים, שוקולד מריר, שום ואבוקדו, ירוקים למיניהם כמו תרד וסרדינים המכילים כמות גבוהה של אבץ, מינרל החיוני לייצור הטסטוסטרון.
כדאי לשלב בהמרצת האון מיני גם אבחון ובדיקות רפואיות על מנת לגלות מה מקור הבעיה – לחץ נפשי או בעיה רפואית ממשית. הבדיקות מבוססות על בדיקת שתן ובדיקות אולטרה סאונד.

לאחר מכן, הרופא יוכל להמליץ כיצד לטפל בבעיה כאשר חשוב להכיר שיש מגוון דרכים לעשות זאת. הדרך הקונבנציונאלית מבוססת על תרופות, אך יש לקחת בחשבון שנטילתן עשויה להיות מלווה בתופעות לוואי שלפעמים לא סימפטיות כמו דימום מהאף וכאבי ראש. הדרכים החלופיות הן לחולל שינוי משמעותי באורח החיים משינה טובה ועד טכניקות הרפיה, טיפול זוגי שמטרתו לשפר את היחסים תוך התמודדות עם הקושי. אפשר להעשיר התזונה גם באמצעות צמחי מרפא שנחקרו בספרות המקצועית בהעלאת החשק המיני דוגמת הג'ינסנג הקוריאני, ג'ינקו בילובה, מיצוי אפימדיום, כינידיום מוניארי, דקל ננסי, אנג'ליקה פובסנטיס ועוד.
אל תוותרו על ההנאה המינית – תנו לעצמכם הזדמנות לשפר את התפקוד במיטה וליהנות יותר.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
כתב אישום נגד תושב הוד השרון שכלבו תקף ילד
בקרוב יהיה קל יותר למחזר פסולת אלקטרונית
פרסום ראשון: ראש העירייה הורה על דחיית הדיון בנושא תוכנית פינוי בינוי בשכונת תקומה
חלוקת ערכות לאיסוף צואת כלבים בחולון
אכיפה מוגברת על אי איסוף צואת כלבים בחולון
בית הכנסת הגדול
התכנית העירונית לשימור אתרים
היכן ההסעות למטרו ווסט?
פרס גליקמן למצוינות בטיפול בזקן לעיריית חולון
פועלים נגד עבירות תנועה