הדרך הפשוטה והמומלצת לטיפול באקנה בפנים ובגב

סובלים מאקנה? הכתבה הבאה עבורכם

כתב לוקאל 27/10/2019
טיפול באקנה, צילום : pixabay

כמות עצומה של אנשים סובלת מאקנה מסוגים שונים, כאשר הסוג הנפוץ והמוכר ביותר הוא כמובן אקנה בפנים, אל לא מעט אנשים סובלים גם מאקנה בגב – האזור בגוף הנפוץ ביותר עבור אקנה אחרי אזור הפנים או החזה. בניגוד לדעה הרווחת, מצב רפואי זה אינו מאפיין אך ורק נערים ונערות בגילאי ההתבגרות, אלא גם הרבה מאוד מבוגרים ומבוגרות בטווח גילאים רחב יחסית. מצבים אלו עשויים לנבוע מסיבות מעט שונות מאשר אלו של בני הנוער בגילאי ההתבגרות, אך האקנה הוא בדיוק אותו אקנה – פצעונים קטנים ובעלי ראש מוגלתי לבן, אזורים שלמים המתאפיינים באדמומיות ופצעונים המופיעים ונעלמים וכו'. מהי הדרך הפשוטה והמומלצת ביותר על ידי אנשי המקצוע הרלבנטיים, לטיפול האפקטיבי ביותר במצבים של אקנה בגב או בפנים?

תכשירים מתאימים לניקוי ולטיפול באקנה בתוספת שינויים באורח החיים

הטיפול האפקטיבי והמומלץ ביותר במצבים של אקנה (הן אקנה בפנים והן אקנה בגב או בחזה) מורכב מכמה חלקים שונים, כל אחד מהם פשוט ליישום וחשוב ביותר להצלחת הטיפול הכולל כולו.

חלק ראשון והכרחי עבור טיפול באקנה הוא מציאת התכשירים המתאימים והנכונים לניקוי עור הגוף, בהתאמה לסוג העור של כל אחת ואחד מהמטופלים. לאנשים שונים סוגי עור שונים (עור שמנוני במיוחד, עור יבש, עור רגיש במיוחד הנוטה לתגובות חזקות לחומרים שונים המיושמים עליו וכו'), וחשוב ביותר להתאים את תכשירי הניקוי בהם נעשה שימוש לסוג העור הספציפי. בכל קטגוריה של תכשירי ניקוי קוסמטיים ניתן למצוא תכשירים המתאימים לסוגי העור הנפוצים השונים, וחשוב להקפיד על נקודה זו על מנת שלא להשתמש בתכשיר אשר אינו מתאים לעור שלכם, ועלול לגרום יותר רגישות ותגובות לווי.

לאחר שמוצאים את תכשירי הניקוי המתאימים לעור שלנו, יש להקפיד ולהשתמש בהם על בסיס קבוע ויומיומי, לשמור על עור הפנים והגוף בכלל נקי ככל הניתן ובמיוחד להקפיד לנקותו בטרם משתמשים בתכשירי הטיפול השונים, אליהם נגיע כעת.

השלב השני, כאמור, לאחר התאמת תכשירי הניקוי הקוסמטיים המתאימים, הוא התאמת תכשירי טיפול ספציפיים עבור כל מטופלת ומטופל. את סוג התכשיר יש לקבוע על פי סוג ורמת חומרת האקנה ממנו סובלים, על פי המיקום בגוף וכד'. כאן המקום לציין כי הן בנוגע לתכשירי ניקוי ובטח שבנוגע לתכשירי הטיפול עצמם, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת להיות שטוחים שאנחנו משתמשים בתכשירים הנכונים והמתאימים ביותר עבורנו. אנשי מקצוע אלו יכולים להיות רופאי עור, כמו גם קוסמטיקאיות מקצועיות המתמחות גם בטיפול באקנה.

מלבד לשימוש יומיומי בתכשירי ניקוי וטיפול באקנה מקצועיים המותאמים לנו אישית, מומלץ ביותר גם להכניס כמה שינויים כלליים באורח החיים השוטף. לדוגמה – שינוי בתזונה היומיומית שלנו אשר יוריד מהתפריט מזונות מסוימים (דוגמת מזונות עתירי שומן טראנס או מזונות מעובדים רבים) ויוסיף מזונות אחרים (דוגמת מזונות העשירים באנטי אוקסידנטים...).

גם שינויים ברמות הלחץ הנפשי שאנחנו חווים על בסיס יומיומי יסייעו משמעותית לטיפול באקנה להצליח, וכך עוד אינספור שינויים קטנים אחרים באורחות החיים, אשר פשוט יקשו על הגורמים המטפחים ומעוררים את האקנה, ויסייעו לטיפול להצליח ביתר קלות.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה הלחץ?
תנו לקרוא בשקט
זוכרים את דולב
חשד: פצע בירי אדם אחר
לא כל כך נעים לראות גן סגור
"אין סיבה שגני הילדים לא יפתחו בשנת הלימודים הקרובה"
חגיגות במסעדת קיוטו בהרצליה
היכן חגגו ציפי רפאלי , ישראל אוגלבו, רומי נסט, רון שובל ועוד ?
עדכון הנחה בארנונה למשרתי מילואים
פצוע ירי בקריות