לימודי תעודה במכללת אורנים

מתלבטים בנושא הלימודים? אל תפספסו את הכתבה הבאה

כתב לוקאל 27/10/2019
צילום באדיבות מכללת אורנים

עולם הלימודים האקדמאיים בישראל הוא עולם עשיר ומגוון ביותר, הכולל מספר רב של מוסדות לימוד שונים, ואינספור מסלולים שונים המוצעים לסטודנטים וסטודנטיות. בין התארים האקדמאיים למיניהם ניתן למצוא גם לא מעט מסלולי לימוד מסוגים שונים, כאשר אחת הדוגמאות הבולטות והפופולאריות ביותר היא זו של לימודי תעודה. מהם לימודי תעודה? עבור מי הם מתאימים ואטרקטיביים ומדוע כדאי לבחון את המסלולים ללימודי תעודה שמציעה אחת המכללות המובילות בישראל – מכללת אורנים?

מסלולי לימודים מתומצתים, ספציפיים ופראקטיים – לימודי תעודה

השם "לימודי תעודה" הוא למעשה שם כללי הכולל תחתיו מסלולים רבים ושונים, אך העיקרון הכללי העומד מאחוריהם הוא לרוב דומה – מדובר במסלולי לימודים מתומצתים, קצרים יותר מאשר מסלולים לתארים אקדמאיים (לרוב מסלול לתואר ראשון אורך בין שלוש לארבע שנים מלאות, בעוד מסלול של לימודי תעודה עשוי להסתיים בשנתיים בלבד או פחות, בהן הסטודנטים אינם לומדים ב"משרה מלאה"...) ו"ממוקדי מטרה" – במקרים רבים מדובר במסלול לימודים הבא להכשיר את הסטודנטים באופן ממוקד וספציפי עבור עיסוק במקצוע ספציפי.

בהשוואה לתארים אקדמאיים רבים, לימודי תעודה הם לרוב מסלולים המכילים יותר ידע פרקטי ויישומי, ופחות למידה של ידע תיאורטי רב ומורכב אשר עלול לגבות מהסטודנטים זמן רב ויקר, ואינו בהכרח הכרחי לצורך העיסוק המקצועי בתחום זה.

במקרים רבים נרשמים ללימודי תעודה נשים וגברים המעוניינים בביצוע הסבה מקצועית, בפתיחת קריירה שנייה (רכישת מקצוע ותחום תעסוקה חלופי או נוסף לזה בו הם כבר עוסקים) או סתם ברכישת הידע וההסמכה (התעודה) הנדרשים עבור העיסוק בתחום עיסוק ספציפי.

מגוון המסלולים ללימודי תעודה שמציעה מכללת אורנים

על מנת להבין טוב יותר את הרעיון העומד מאחורי לימודי תעודה מומלץ לבחון את מסלולי לימודי התעודה שמציעות כמה מהמכללות ומוסדות הלימוד המובילים בארץ, ודוגמה טובה לכך היא מכללת אורנים, הנחשבת לאחת המכללות המובילות והטובות ביותר בתחום החינוך.

באורנים ניתן למצוא מחלקה עשירה ומגוון של מסלולים ללימודי תעודה, ועשרות רבות של מסלולים שונים של לימודים אלו. מסלולים דוגמת ייעוץ ארגוני, הנחיית קבוצות בגישות שונות, הכשרת מגשרים, חינוך מסוג ספציפי ומסוים (דוגמת חינוך וולדורף), גינון אקולוגי, מדריכי אומנות קהילתיים ועוד ועוד – זהו רק חלק מזערי ביותר מהרשימה, אשר נמשכת וכוללת עוד מגוון סוגים של מסלולים אשר בסיומם מקבלים התלמידים והתלמידות תעודה רשמית המאפשרת לעסוק בתחום הספציפי אותו למדו. כאשר תעודה זו ניתנת על ידי מכללה בעלת שם חיובי כל כך בעולם הלימודים וספציפית בתחום החינוך באקדמיה בישראל, מדובר בהזדמנות אטרקטיבית ביותר לרכוש מקצוע ותחום עיסוק ותעסוקה נוסף, או עיקרי ומרכזי.

אינספור הנרשמים והנרשמות למסלולים הרבים והשונים של לימודי תעודה במכללת אורנים מדי סמסטר מעיד הן על האיכות והמוניטין של מוסד לימוד זה, אך גם ובעיקר על התפקיד החשוב של לימודי התעודה בעולם הלימודים הישראלי.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חודש הענווה ברעננה
חודש הענווה ברעננה יפתח ביום רביעי
צעיר טבע למוות בכנרת
זיהום אוויר כבד
הזיהום התחבורתי בישראל מגביר את הסיכון לסרטן
מתכון מנצח למנת שניצל קוד
הקרוואן ברחוב רבן גמליאל. התושבים זועמים
הקרוואן ברחוב רבן גמליאל בשכונת נווה עמל עדיין לא פונה
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
כתובות נאצה נכתבו על תמונת רבין, זל
כתובות נאצה נכתבו על תמונת רבין, ז"ל
כביש עוקף עומסי תנועה
כביש עוקף עומסי תנועה