הלוואה ברגע

כל מה שרציתם לדעת על התנהלות דינמית יעילה של עסק

כתב לוקאל 12/11/2019
הלוואה ברגע, צילום אילוסטרציה fotolia

רובם המכריע של בתי העסק בארץ ובעולם מתנהלים באמצעות נטילת הלוואות מבנקים ומגופי מימון שונים. כמובן שבתחילת הדרך, זהו ערוץ המימון העיקרי העומד לרשותם של יזמים רבים, המעוניינים להקים עסק ואינם מחזיקים בהון הדרוש לשם כך. אך גם בהמשך הדרך ניתן למצוא לא מעט עסקים המתנהלים באמצעות נטילת הלוואות מסוגים שונים, במקרים מסוימים מדובר בהלוואות גישור קטנות או קצרות מועד ובמקרים אחרים בהלוואות נרחבות המספקות לעסק בסיס פיננסי להתרחבות. אחד מסוגי ההלוואות שמציעים בנקים מסוימים בישראל ללקוחותיהם העסקיים הוא מה שנקרא – הלוואה ברגע לעסקים. במה מדובר ואיזה שירות ייחודי מציעה הלוואה מסוג זה לעסקים שונים?

הלוואה מיידית ובתנאים נוחים – הלוואה ברגע

למעשה, המונח "הלוואה ברגע" מתאר סוג מסוים של הלוואות המוצע בבנקים מסוימים לכלל לקוחותיהם, ולא רק ללקוחות עסקיים. הכוונה היא להלוואה הניתנת באופן כמעט מיידי (במקרים רבים ניתן לקבל אישור להלוואה ואת ההלוואה עצמה באותו היום בו מגישים את הבקשה, או לכל היותר בתוך כמה ימי עסקים), ובתנאי החזר נוחים יחסית. זה מאפשר לאנשים רבים "לסגור פינות" פיננסיות במהירות ובקלות ולהתנהל כלכלית בצורה נוחה וחלקה יותר.

הלוואה ברגע לעסקים היא אותה אופציה המורחבת ומוצעת כעת גם לבתי עסק, לרוב בסכומים אפשריים גבוהים יותר (שכן בית עסק זקוק לרוב לסכומים גבוהים הרבה יותר מאשר לקוח פרטי ממוצע...) ובתנאים נוחים גם כן, המותאמים לצרכיו של העסק. תנאים נוחים אלו עשויים לכלול, למשל, פריסת תשלומים נוחה וארוכה, אפשרות של דחיית תחילת החזר ההלוואה עצמה (מה שפעמים רבות מסייע משמעותית לעסקים אשר אינם נדרשים להתחיל ולממן את החזר הקרן באופן מיידי) ועוד.

הלוואה ברגע לעסקים – מדוע מדובר באפשרות אטרקטיבית כל כך?

מדוע עוטים בתי עסק רבים על האפשרות האטרקטיבית כל כך מבחינתם של נטילת הלוואה ברגע? מה בתנאים ובמאפיינים של הלוואה מסוג זה נוח כל כך לעסקים רבים?

ובכן, במקרים רבים בית עסק זקוק לאשראי זמין ובאופן מיידי. זה יכול להיות על מנת לקפוץ על הזדמנות פז מנקודת מבטו של העסק, המצריכה אשראי זמין ונגיש, כמו גם עבור מגוון מטרות אחרות דוגמת גישור עד למועד בו יתקבלו תקבולים צפויים מסוימים.

בכל אופן, הלוואה ברגע, כזו הניתנת באופן כמעט מיידי ובתנאים נוחים יחסית, מתאימה במיוחד לבתי עסק רבים מפני שהיא מאפרת התנהלות דינמית ויעילה של העסק. כפי שבעלי עסקים קטנים ובינוניים רבים בישראל למדו על בשרם, לעיתים רבות הבעיה של העסק לפרוץ קדימה, לשגשג ולצמוח אינה בעיה של מצבת לקוחות או היעדר הזמנות וביקוש למוצרים/שירותים שהעסק מציע, אלא מגבלות פיננסיות גרידא. הלוואה ברגע לעסקים יכולה להסיר רבות ממגבלות אלו, ולהפוך את ההתנהלות הפיננסית של אותו עסק ליעילה וחלקה הרבה יותר.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
יעל אהרונוב. הקפטנית שפותחת עונה עשירית בקבוצה
מחשבת מסלול מחדש
החל שלב ההוכחות במשפטו של יהודה בן חמו
אירועי חודש נובמבר לגיל השלישי
רכב משטרה , לא יעניקו דוחות במקומות המיועדים
איפה מותר להחנות בחופש הגדול?
יופי של התמדה
צעיר שרכב על אופניים חשמליים נפצע באורח בינוני בתאונה בירושלים
צעיר נפצע בתאונת דרכים בירושלים
שקוף שזה ונדליזם
לינוי על הגל