בדרך להסלמה או לרגיעה?

מאת הרב ד"ר מיכאל לייטמן

כתב לוקאל 17/11/2019
הרב ד"ר מיכאל לייטמן, צילום: טים נוקס

האם אנחנו בדרך להסלמה שתעצים למבצע ישראלי גדול או שמדובר באירוע שידעך תוך מספר ימים? כך או אחרת, את שורש הבעיה לא פתרנו ולא נפתור. גם לא נראה שיש פתרון באופק.

החיים בישראל דומים לחיים במצודה, כמו במבצר המוקף חומה נגד התקפות האויב. מלחמה לא תעזור לנו. כשבני העולם קמים נגד בני ישראל, ברמת איום כזו או אחרת, הפתרון הוא לגשת אל הארסנל המשותף שלנו: כוח האחדות. בו טמון כוח עליון יותר, חזק על כל הכוחות הפרטיים שלנו, הוא המגן האמיתי. כמו שכתבו חכמים: "עיקר המגן בפני הפורענות הוא האהבה והאחדות, וכאשר יש בישראל אהבה ואחדות ורעות בין זה לזה אין מקום לשום פורענות לחול עליהם" (ספר "מאור ושמש").

הגישה אל הטוב תלויה בנו. המפתח בידינו. אם נהיה מאוחדים בלב אחד, נהיה כמו צינור מהכוח העליון אל אומות העולם. דרכנו יעבור הטוב והשפע והאהבה לכולם, בלי יוצא מן הכלל, ונהיה אור לגויים. ככה, בלי הרבה מילים. בלי רעש וצלצולים. זה התפקיד שלנו, עם ישראל. זו ההגדרה של עם סגולה. כמו שכתב המקובל "בעל הסולם" במאמרו "הערבות": "האומה הישראלית נתקנה כמין מעבר, שעל ידה יזרמו ניצוצי ההזדככות לכל המין האנושי שבעולם כולו, עד שיתפתחו ויוכלו להבין את הנועם ואת השלווה השרויים בגרעין של אהבת הזולת".

אנחנו לא זקוקים לעוד יום של ירי, לעוד זעקות מטלטלות של ילדים במקלטים, אלא עלינו כבר עכשיו לעשות חשבון נוקב מראש, "סוף מעשה במחשבה תחילה". והמעשה הסופי הוא להתחבר בינינו; לטפח את אחדות העם כדי לתת דוגמה חיובית לכל העמים – כולל העם הערבי.

תיקון העולם על כל רבדיו מתחיל בחיבור בינינו, ישראל. ראש–לי. ורק אם נקבע בינינו את האחדות בתור מגמה שלאורה אנחנו צועדים, היינו משנים סדרי עולם. כפי שחכמת הקבלה מלמדת, התגובה למצב שלנו – שלילית או חיובית, לוחמנית או ידידותית – תלויה בנו. בלב שלנו. ברצון שלנו להתחבר או לא להתחבר.

מכוח החיבור בינינו היינו מעוררים כוחות גדולים, חיוביים, שישפיעו לכל אומות העולם, והכול היה נרגע. נשקט. הכוחות המנוגדים היו מתהפכים בעדנו. האויבים היו ששים לקראתנו באהבה, וכולם היו אומרים שלום.

 

הרב ד"ר מיכאל לייטמן מעביר שיעורי קבלה בערוץ 96 (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il -  "

למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופנוע נפצע אנוש בתאונה בתל אביב
רוכב אופנוע נפצע אנוש בתאונה בתל אביב
שלל הגניבות: מוצרי מזון בשווי אלפי שקלים
שלל הגניבות: מוצרי מזון באלפי שקלים
עיריית י-ם בין 3 הערים הכי דיגיטליות
דר מנחם ביתן
רופא מחוזי חדש לקופת חולים מאוחדת במחוז ירושלים
ממשיכים להציל את העולם
תנו לקרוא בשקט
עיריית רחובות תומכת במאבק הנשים
סניף חדש של נגיסה בגבעת שמואל
סניף חדש של "נגיסה" יפתח בגבעת שמואל