רכבים מסחריים מומלצים לשנת 2020

רכבים מסחריים ב-2020 – היתרונות וההבטחות

כתב לוקאל 27/11/2019
פיאט דוקאטו, צילום: שאטרסטוק

עבור רבים מאיתנו הרכב הוא אמצעי להגיע מנקודה אחת לשנייה ברחבי הארץ. עם זאת, עסקים רבים עושים שימוש מסחרי ברכב לאורך היום כולו. רכב מסחרי משמש לשינוע של סחורות, להסעות של נוסעים ולשינוע של כלי עבודה בפרויקטים הדורשים ציוד רב. כיום, קטגוריית המסחריות מגוונת מאד וכוללת כמה רכבים שצברו מוניטין ארוך שנים בשירותם של חברות בינוניות וגדולות ובעלי מקצוע פרטיים. נסקור בקצרה את הרכבים המסחריים שיתמודדו זה לצד זה על כיסם של הצרכנים בשנת 2020.

רנו קנגו

רנו קנגו מגיע אלינו החל משנת 2017 בשתי גרסאות מבוקשות – הגרסה הקצרה והגרסה הארוכה יותר בעלת ששת המושבים. לאחרונה, נוספה לרנו אפשרות מפתה במיוחד לנסיעות ארוכות – כפתור ה "ECO" המאפשר לרכב לנסוע בניצול יעיל במיוחד של הבנזין. הרכב מוצע עם מגוון מערכות שנועדו להפוך את הנסיעה בו עם סחורה לבטוחה אף יותר: מערכת בקרת יציבות, מערכת סיוע בבלימות חירום ואף מערכת HSAלסיוע לעולים מעלה במדרון. היתרונות הללו הופכים את הרכב לאידיאלי לנוסעים ברחבי הארץ ובמיוחד בדרכים העקלקלות של חיפה וירושלים.

בנוסף, את המושבים האחוריים ניתן לקפל בעת הצורך או להסיר לחלוטין על מנת להשתמש ברכב כמסחרית לכל דבר ולהחזיר את המושבים להסעת כמות גדולה יותר של נוסעים.

פיאט דובלו

פיאט דובלו מציעה כיום רכבים ידניים קלילים וזריזים להפליא, המסוגלים לשמור על יציבות גם כאשר בחלק האחורי יש כמות גדולה של סחורה כבדה. הרכב, המגיע בגרסה ידנית עם מנוע 1.3 החל את דרכו בהשקה הראשונה בשנת 2010 ומאז עבר מספר שדרוגים. כיום, עם צריכת דלק אידיאלית של 20.4 ק"מ לליטר הוא מהווה אלטרנטיבה נוחה וזולה יחסית בקטגוריית המסחריות הקטנות.

פיאט דוקאטו

מסחרית נוספת מבית פיאט היא מודל "דוקאטו" המצליח. הרכב, שיצא בגרסה מחודשת ומשודרגת תחת המותג פיאט דוקאטו יורו D6 הפך להיות המותג המוביל בשתיים עשרה מדינות באירופה. הוא כולל מנוע D6Eחסכוני במיוחד ומשווק בגרסה של 2.3 ליטרים עם מומנט גבוה. למי שמעוניין במסחרית עם היגוי אוטומטי זו בוודאי אחת האפשרויות המועדפות. בנוסף הרכב ישווק עם מגוון מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט לרבות: מערכת המתריעה על סטייה מנתיב, בלימה אוטומטית, זיהוי תמרורי תנועה והתרעה על סכנת התנגשות. הדגמים הסגורים יכללו עוד שני מאפייני בטיחות כמו: זיהוי שטחים מתים במראה וחיישני זיהוי תנועה חוצה אחורית.

כיצד לבחור רכב מסחרי?

כאשר בוחרים רכב מסחרי חשוב לבחון מספר פרמטרים חשובים. המאפיין הראשון הוא התאמת גודל הרכב לצרכיו. אם אתם משנעים סחורה, מומלץ לבחור ברכב בעל נפח גדול המתאים לאחסון של המוצרים. פעמים רבות חברות מגלות כי ניתן לשנע מוצרים ללקוח בשתיים או שלוש נסיעות של רכב מסחרי ולוותר על שימוש במשאית כבדה יותר. עלות השינוע ברכב תהיה זולה יותר הן מבחינת עלות הנהג וזמן הנסיעה, הן מבחינת עלויות הדלק והן מבחינת רכישת משאית או השכרת רכב מסחרי לחיסכון בעלויות.

אבזור הבטיחות ברכב

המאפיין השני שכדאי לבדוק הוא אבזור הבטיחות ברכב. בעת שינוע סחורה אנו מעוניינים לדאוג הן לשלומו של הנהג המסיע את מוצרי החברה והן למוצרים עצמם. ברכבי 2020 אנו עדים לשדרוג משמעותי של מאפייני הבטיחות באמצעות תוספות כמו: בקרת סטייה מנתיב, חיישנים שונים המעידים על נוכחות רכבים נוספות וכלי רכב דו גלגליים לצדי הרכב ומאחוריו ובלימת חירום אוטומטית. 

חיסכון בדלק – חשיבה לשנים קדימה

רכב מסחרי ניתן ליסוע בו לאורך זמן ולא לשנה או שנתיים בלבד. לכן, מומלץ לבחור ברכבים המצטיינים בצריכת דלק חסכונית. כאשר אתם בוחנים מספר רכבים זה מול זה כדאי לבדוק כמה קילומטרים הם מסוגלים לנסוע בכל ליטר? (בתנאי שטח ובנסיעה עירונית) וכן כיצד ישפיע משקל הסחורה ברכב על צריכה זו? חברות המשנעות ציוד כבד יעדיפו רכבים חסכוניים במיוחד על מנת שלא לשלם עלויות דלק גבוהות מדי חודש.

רכבים מסחריים או משאיות

חלק מהחברות צריכות צי רכבים מגוון המתאים לצרכים שונים. לכן, חשוב לבדוק האם אתם יכולים להסתפק ברכב מסחרי של החברה או לשלב גם רכישה של משאיות קטנות, בינוניות וגדולות? כך, באמצעות תכנון נכון של הלוגיסטיקה בחברה, תוכלו לשנע כל מוצר ביעילות מרבית, במהירות ועם מינימום נזק למוצר.

הסעת נוסעים

שיקול אחרון שכדאי לקחת בחשבון הוא כמות הנוסעים הצפויה ברכב. אם אתם קונים רכב מסחרי יד 2 או רכב מסחרי חדש, כדאי לבדוק כמה מושבים נמצאים מאחורי מושב הנהג? והאם ניתן לקפלם או להסירם בקלות?

לסיכום, ההיצע בתחום המסחריות בישראל גבוה, כאשר הרכבים האירופאיים מבית פיאט ורנו מובילים אותו ביד רמה כבר יותר מעשור. מה הרכב המתאים לכם ביותר? בדקו את צרכי החברה והצרכים שלכם מהמכוניות המסחריות ורכשו את הרכב המתאים לכם ביותר.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
קסדה בראש טוב?
"זאת סכנת נפשות של ממש"
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
תלמידות רעות במפגש בהייטק
ההייטק מגיע לחטיבת הביניים בהרצליה
ברוידא , יגיע למצעד הגאווה בעיר
ברוידא יגיע למצעד הגאווה
נערות לדוגמה
נערות לדוגמה
מציאות מדומה במוזיאון המוסיקה העברי בירושלים
יום העצמאות במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים
פינת ישיבה לגינה לבריאות?