חורף חם בשכונת בקריית גת

תכנית "אמץ קשיש" ביוזמת עמידר, עיריית קריית גת וגרעין בת עמי, יצאה השבוע לפועל עם יום פעילות במסגרתו מתנדבים הכינו יחדיו תבשילים וחילקו בבתיהם של קשישים בודדים דיירי הדיור הציבורי

כתב לוקאל 01/12/2019
מבצע חורף חם בקריית גת, צילום באדיבות עמידר

חברת עמידר, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון ועיריית גת, קיימו השבוע את הפעילות הראשונה של תכנית "אמץ קשיש" בשם מבצע "חורף חם", בשכונת בני ישראל בעיר. במסגרת הפעילות ילדים, בני נוער, מתנדבים, בנות שירות ופעילים הכינו יחדיו תבשילים חמים וחילקו בבתיהם של כ 110 קשישים בודדים דיירי הדיור הציבורי. תכנית זו מקודמת בשיתוף אגף הרווחה והתנדבות ביחידה לעבודה קהילתית בעיריית קריית גת, בנות השירות הלאומי גרעין בת עמי הקרן לידידות, מועדון שבטי ישראל, המחלקה לאזרחים וותיקים באגף הרווחה ופעילים שכונתיים.

מטרת התכנית "אמץ קשיש" היא ליצור קשר קבוע ומתמשך בין בני הנוער לקשישים  בשכונה, כל זאת בעזרת תמיכה של פעילים ומתנדבים נוספים. במסגרת התכנית בני הנוער והמתנדבים מבקרים את הקשישים על מנת לשמח אותם ולהעניק להם יחס אישי ואוזן קשבת, התכנית יוצרת תחושה של קהילה מלוכדת וחברתית. 

פאני שמשי, מנהלת קשרי קהילה בעמידר מחוז דרום: "מדובר בעוד תכנית מבורכת השמה את הדאגה לבני הגיל השלישי במרכז העשייה הקהילתית וזאת באמצעות חיזוק הקשר הבין דורי. הצלחת תכנית "אמץ קשיש" וההירתמות הרבה של כלל המתנדבים, שנעשתה מכל הלב והנשמה, מראים כי יש כאן קהילה חזקה, מגובשת וערכית. תודתי והערכתי לכלל השותפים שלנו לדרך, יחד נמשיך לפעול למענם ולרווחתם של דיירי הדיור הציבורי."

אביטל שלום, מנהלת היחידה לעבודה קהילתית בקריית גת: "התרגשנו השבוע להוציא לפועל את תכנית "אמץ קשיש". התגובות שקיבלנו היו חמות מאוד הן מצד בני הנוער שהביעו סיפוק גדול מעצם הנתינה והן מצדם של האזרחים הוותיקים התושבים שקיבלו את המנות החמות עד פתח הבית. אני מודה לכל השותפים על ארגון המבצע הייחודי ובחג חנוכה הקרוב יגיעו שוב המתנדבים לבתי הקשישים להדלקת נרות החג."

לצד ההשקעה בתחזוקת הדיור הציבורי ובהגדלת מלאי הדירות ובהתאם למדיניות משרד הבינוי והשיכון, מפעילה עמידר החדשה באמצעות אגף קשרי קהילה את תכניות "עמידר בקהילה" בשיתוף הרשויות המקומיות לטובת הרחבת השירותים החברתיים לדיירי הדיור הציבורי ולרווחתם, בין היתר על ידי קיום תכניות לכלל קהלי היעד.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוגשה תביעת רשלנות נגד בי"ח מאיר
הורי גן רותם השביתו את הלימודים
כל העירייה במספר אחד
כל העירייה במספר אחד
ממשיכים לחגוג   אחרי ראש השנה
ממשיכים לחגוג אחרי ראש השנה
תערוכה אחרת
מחאת הארנונה עולה מדרגה
מחאת הארנונה ברעננה עולה מדרגה
'תעשו חיל בלימודיכם'
ראש העיר רפי סער, נחמה אזולאי ואיתי צחר
עובדת מצטיינת בתחרות הארצית