עפולה: תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" החלה בגיוס מדריכים

עשרות בני נוער השתתפו בערב ראשון של גיוס מדריכים לתנועת הנוער הארצית "כנפיים של קרמבו" שפעילותה תצא לדרך בקרוב בעפולה

כתב לוקאל 02/12/2019
"כנפיים של קרמבו" בעפולה, צילום באדיבות "כנפיים של קרמבו"

עיריית עפולה קיימה לאחרונה באמצעות מחלקת הנוער העירונית ערב גיוס מדריכים ראשון של תנועת הנוער הארצית "הכנפיים של קרמבו", התנועה הראשונה בעולם המשלבת ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. תנועת הנוער שתפתח בקרוב את פעילותה לראשונה בעיר, חרטה על דגלה להוביל שינוי חברתי עם שילובם של חניכים עם ובלי צרכים מיוחדים. בערב המיוחד, שמטרתו הראשית הייתה גיוס מדריכים להובלת הפעילות השוטפת, לקחו חלק עשרות בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים מרחבי העיר וקיבלו חשיפה לתוכן התוכנית השנתית שנפתחת ממש בימים אלו. בנוסף, עברו סדנאות חווייתיות ופעילויות המשקפות את ערכי התנועה. בימים אלו, מתכוננים ראשי התנועה לפתיחה הרשמית עם קריאה לבני הנוער עם ובלי צרכים מיוחדים בעיר לקחת חלק פעיל בתנועה ולהגיע למפגשים שיתקיימו בבית ספר התיכון "אורט יהודה" בעיר. הפעילות החברתית- חינוכית, תתקיים פעם בשבוע במודל של חונכות אישית במסגרת קבוצתית ותפעל להעלאת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית.

במפגש השתתפו חבר מועצת העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים (רווחה) איתי כהן שפעל מטעם ראש העיר אבי אלקבץ להבאת התנועה לעפולה, יותם וייסמן חבר ועדת צעירים, חנן בן דוד מנהל מחלקת הנוער, רכזי תנועות נוער ועשרות בני נוער.
המשנה למנכ"ל עיריית עפולה ואחראי על תחום הצעירים והרווחה ברשות, אבי אלבאז, אמר:
"במסגרת שימת הדגש על פעילות בני הנוער לשנים הקרובות, היה זה אך טבעי לקדם הכנסתה של תנועת נוער 'כנפיים של קרמבו' ולראיה באירוע החשיפה שקיימנו הייתה היענות נרחבת ומשמעותית של ילדים ובני נוער עם וללא צרכים מיוחדים להרשמה".

חבר המועצה איתי כהן אמר: "זהו יום מרגש. נושא הצרכים המיוחדים הוא חשוב מאין כמותו ולכן שראש העיר נתן לי את ברכת הדרך והטיל עליי להביא את  תנועת הנוער המשלבת בני נוער בעלי צרכים מיוחדים לקחתי את זה כאתגר אישי ואני שמח שעמדתי בו".  

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחר (שלישי): גינזבורג מסיים את תפקידו
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
אקדמיית הקיץ של SCE
"אקדמיית הקיץ של SCE"
סהר חדד ואוהד כהן. חוסר ודאות
מדוע מתעכבת הבנייה ב"נאות שדה"?
AMOR השיק את קולקציית החורף
ניצן לוין
גאווה "לחווה הירוקה" בכפר הירוק
פסטיבל 'סליחות בסמטאות צפת'
נחתם היתר להרחבת שגרירות ארה"ב