ישובים ומושבים

"שר האוצר זורה חול בעיני הציבור"

כך אמר יהושע שפונדר, יו"ר ארגון הקבלנים במחוז השרון והשומרון, בכנס שקיים הארגון

תמי מאור 16/07/2018
בריק בכנס (צילום: יח"צ)

"שר האוצר זורה חול בעיני הציבור, הוא רוצה למשוך זמן עד הבחירות ומנסה להסתיר את כישלונותיו באמצעות הכפשת הקבלנים, האמת תטפח על פניו, השבוע הבטיח לציבור שיביא עוד חברות זרות לבנות את הארץ, החברות הזרות לא יבנו בישראל, זה נועד לכישלון, הוא מתאמץ לפגוע בנו הקבלנים אבל אין לו ברירה כי רק אנחנו בונים את הארץ. צר לי על הדרך שלו ועל חוסר שיתוף הפעולה", דברים אלו אמר יהושע שפונדר יו"ר ארגון הקבלנים במחוז השרון והשומרון בכנס הארגון שנערך בסוף השבוע בכפר הנופש רמות.

רוני בריק נשיא התאחדות בוני הארץ ציין בכנס כי "שר האוצר איבד את הדרך, הוא אובססיבי לתוכנית שלו, וכאשר מתפרסמים נתונים לא מחמיאים כמו ירידה בהתחלות הבנייה הוא הופך אותנו, הקבלנים לשעירים לעזאזל לכישלון שלו ומגביר את ההתקפה כנגדנו. הוא מציג את הקבלנים כאויבי העם ומנהל מערכת הסתה חסרת תקדים נגד בוני הארץ תוך שימוש בתעמולה בוטה. ההסתה שלו נגד הענף היא ביזיון ובושה לשר מכהן בישראל. העובדה היא שהמדינה שולטת על הענף, הקרקעות, העובדים, המסים, ההיטלים, ומי שהרוויח בשנים האחרונות מעליית מחירי הדירות זה בעיקר המדינה, והיא ממשיכה להרוויח גם בשנתיים האחרונות. אפילו על כל עובד זר שעובד כאן הם מרוויחים מהקבלן  15% מעל שכר הברוטו שלו. עכשיו הוא מאיים שיביא עוד חברות זרות ואני אומר זה קשקוש אחד גדול. ישבתי עם החברות הזרות ברץ ובסין, למה שיבואו לבנות כאן ויתמודדו עם כל הבירוקרטיה והרגולציה שהם יכולים לעבוד בכל העולם?".

בריק הוסיף: "תוכנית 'מחיר למשתכן' כבר לא עובדת. זה מורגש בעיקר בפריפריה. הקבלנים לא ניגשים למכרזים והזכאים לא ניגשים להגרלות. שר האוצר מבין שיש קושי אז הוא מחלק פתקי הגרלה לפרויקטים שלא יוצאים לדרך".

מדוברות משרד האוצר נמסר בתגובה: "תוכנית מחיר למשתכן היא התוכנית היחידה בעשרות השנים האחרונות שנותנת מענה אמיתי לזוגות הצעירים וחסרי הדיור. כל התכניות האחרות שהוצעו עד היום על ידי הממשלות הקודמות הסתכמו בעיקר בכותרות ודיבורים. במלאת 3 שנים לתוכנית אפשר לומר בביטחון כי הנתונים הם כמעט בלתי נתפשים. הזוגות הצעירים מוכיחים פעם אחר פעם שהם מביעים אמון מלא בתוכנית של שר האוצר ויעידו על כך 50 אלף הזוכים ועשרות האלפים הנוספים שממתינים לדירה במסגרתה. נמשיך לשווק ולבנות עשרות אלפי דירות מוזלות בכל רחבי הארץ במסגרת התוכנית".

 

 


עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
עובדי עיריית הרצליה בטיול בבאר שבע
עובדי עיריית הרצליה מטיילים בבירת הנגב
תאונת דרכים קשה בכפר סבא
אופנוען נהרג בתאונה בכפר סבא
הולכת רגל כבת 50 נפצעה באורח בינוני מפגיעת משאית בגבעתיים
הולכת רגל נפגעה ממשאית בגבעתיים
מהיר לעיר בכפר סבא
מפגש תושבים בנושא תוכנית "מהיר לעיר"
חשד: התחזה לאישה והונה צעירה
ייפרדו משולחן העירייה
מחמוד יוסף. להצליח בהפועל כפר סבא
יוסף בעל החלומות
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים