ישובים ומושבים

תלמידי "מצוינגב" באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לפתח את המצוינות במדעים.

כתב לוקאל 04/02/2019
באופקים מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח
צילום: גיא בדש

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, המעודדים מצוינות בתחום המדעים, ערכו בשבוע שעבר באופקים יום שיא במסגרת תכנית "מצוינגב" לציון 50 שנה לנחיתת האדם הראשון על הירח. הפעילות החווייתית התקיימה במרכז למדע רובוטיקה וחלל - תפוח פיס באופקים ובה השתתפו כ-250 ילדי כיתות א'-ג' מבתי הספר השונים בעיר.

במסגרת תכנית "מצוינגב", המקדמת מצוינות בקרב צעירים ונוער בנגב במגוון תחומים, ביניהם בתחום המדעים, יצאו תלמידי התכנית מאופקים למסע בחלל דרך תחנות של פלנטריום, חדר בריחה בנושא כוכבים, מסע דרך הולוגרמות של הירח, שמעו הרצאה מרתקת על התמודדות האדם בחלל, צפו בירח דרך טלסקופ והכינו יצירות שונות בנושא מערכת השמש. 

אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב ציינה: "תכנית 'מצוינגב' מוכיחה שוב שאכן אין גבול לידע וליצירתיות. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ימשיכו לתמוך ולעודד מצוינות בתחום המדע בקרב התלמידים בנגב ולפעול לצמצום פערים בחינוך גם באמצעות פעילויות העשרה מגוונות". 

רות נעמני, מנהלת מרכז מדעים תפוח פיס באופקים סיפרה על הפעילות: "הילדים חוו חוויה נפלאה ויצאו מיום זה עם ידע רב ודגמים אסטרונומים שבנו. אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי לצאת למסע עם כלל ילדי היישוב בו השמיים הם כבר לא הגבול".


עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית
סוכלה הברחת סיגריות
פביאן. לדחות את הדיון
לדחות את הדיון בנושא הפקדת תכנית הבניה "קרית מסלול"
עוד הסכם קואליציוני
אות החיים המשותפים לביהס זיו
'אות החיים המשותפים' לביה"ס זיו
חברי להקת כלים שלובים. להרגיש שווים
'כלים שלובים'
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר
הילה נקסון. שלא יתערבו בחיי
לא נחה לרגע