ישובים ומושבים

קידום תחום המדעים בחברה הבדואית

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב קיימו יום שיא מדעי לתלמידי "מצוינגב" בשגב שלום

כתב לוקאל 30/04/2019
קידום תחום המדעים בחברה הבדואית
צילום באדיבות מחלקת השכלה שגב שלום

לאחרונה התקיים יום שיא מדעי ראשון מסוגו לכ – 250 תלמידי תכנית "מצוינגב" המשתתפים בפרויקט הרחפנים ותוכנת הארדואינו (תוכנת בקרה אלקטרונית) בשגב שלום. יום השיא התקיים באולם הספורט של תיכון מקיף שגב שלום, לאחר שנה בה למדו התלמידים טכניקות מתקדמות של למידה, פיתוח ובניית תכנה במסגרת הפעילות של תכנית "מצוינגב", שמובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב בשיתוף עם מחלקת הנוער במרכז הקהילתי.

את הפעילות הובילו ויזמו כ – 30 נערים ונערות מכיתות י'-יב' המשתתפים בתכנית "מצוינגב" בתחום המדעים, שלמדו לאורך השנה כיצד לבנות ולפתח בעצמם רחפנים ואת תכנת הבקרה הטכנולוגית - ארדואינו. המשתתפים הדגימו והסבירו לכל תלמידי בית הספר על התוצרים שהם בנו, הטיסו את הרחפנים שפיתחו וחשפו בפני תלמידי בית הספר מכל שכבות הגיל את תחום המדע והטכנולוגיה בצורה אינטראקטיבית של חידות ומשימות מדעיות.

אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב סיפרה: "יום השיא שהתקיים בשגב שלום היה מוצלח ומרגש ביותר, לאור לעובדה שהיה זה יום השיא הראשון בנושא מדעים ורחפנים בישובי המגזר הבדואי. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לקדם את תחום המדע בקרב כל תלמידי הנגב ואנחנו שמחים לראות את התוצרים של העשייה המרשימה של התלמידים. שמחנו לארח ביום השיא את מנהלי בית הספר, מפקח הנוער לחינוך הבלתי פורמאלי- גבר אבו אלקיעאן , וכמובן את צוות המרכז הקהילתי שגב שלום ונאחל לכולם המשך עשייה משמעותית."

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשבוניות מס פיקטיביות בעשרות מיליונים
חשבוניות מס פיקטיביות בעשרות מיליונים
ירידה בחשיפה לחומרי הדברה רעילים
חומרי הדברה בפירות וירקות?
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
פסטיבל good food מרינה הרצליה
פסטיבל Good Food
סניף הדואר במגדיאל. מחכים למפעיל חדש
סניף הדואר במגדיאל נסגר באופן זמני
עלי באבא וארבעים השודדים
פצוע אנוש מירי ברמת גן
גבר בן 20 נהרג לאחר שנורה ברמת גן
עידן אלבר. אני מקווה שיום אחד אחזור למכבי בדלת הראשית
"הרגשתי כמו בתוך חלום"