ישובים ומושבים

ל"ג בעומר בצריף בן-גוריון

יובל מלחי מהפודקאסט "קטעים בהיסטוריה" במפגש מיוחד למבוגרים, ילדים ומי שביניהם עם סיפורים מבר כוכבא ועד בן-גוריון , וסיור מודרך מרתק ברחבי צריף בן-גוריון , ל"ג בעומר, 23 במאי, בצריף בן-גוריון בשדה בוקר

כתב לוקאל 15/05/2019
ל
צילום: צביקה שמעיה ןחגי שלום

בתולדותיו הארוכות של העם היהודי, גיבורים באו בהרבה דרכים וצורות.

חלקם היו לוחמים חסונים כמו בר כוכבא, אחרים היו דווקא קטני קומה כמו בן-גוריון, אבל כולם הפגינו אומץ לב, תושייה וחכמה, ולא לחינם הם חקוקים בספרי ההיסטוריה.

לכבוד ל"ג בעומר, יגיע לצריף בן-גוריון יובל מלחי, יוצר ומגיש הפודקאסטים "קטעים בהיסטוריה", "היסטוריה לילדים" ועוד, למפגש "בעקבות גיבורים - סיפורים מבר כוכבא ועד בן-גוריון". מליחי יספר למבקרים על שלל גיבורים בהיסטוריה של העם היהודי, סיפורים מפתיעים על גיבורים וגיבורות שפעלו בנחישות, לעיתים אף סיכנו את חייהם והשאירו אחריהם סיפורים מרתקים, ומורשת חשובה.

במהלך המפגש עם מלחי ישמעו המבקרים את הסיפור על מרד בר כוכבא, כיצד צבא קטן החזיק מעמד מול הצבא הרומי העצום, על התלאות של בן-גוריון, משנות ילדותו ועד הקמת המדינה, על הפעם שגולדה מאיר התחפשה לערביה על מנת להיפגש בסתר עם עבדאללה מלך ירדן כדי לשכנעו שלא להצטרף למלחמה מול ישראל ועוד סיפורים קטנים וגדולים, על דמויות שכולנו מכירים. המפגש מתאים לכל המשפחה. 

לאחר המפגש יהיה ניתן להמשיך לסיור מודרך בצריף בן-גוריון שבויכירו המבקרים טוב יותר את חייו של בן-גוריון, ואת הפריטים בהם בחר להציג בביתו. מדפי הספרים העמוסים, הדמויות ההיסטוריות אותן העריץ והסיפורים הקטנים מחיי היום יום בקיבוץ של ראש הממשלה ורעייתו – כל אלה ועוד ייחשפו אט אט במהלך הסיור המרתק, שבסופו יכירו את האיש הקטן-גדול הזה קצת יותר לעומק.

ל"ג בעומר  בצריף בן-גוריון, יום חמישי 23 במאי

מחיר לפעילות: 20 ₪ לילד (עד גיל 18) 25 ₪ למבוגר. ההשתתפות בהרשמה מראש דרך האתר, ומותנות במספר משתתפים

המפגש "בעקבות גיבורים - סיפורים מבר כוכבא ועד בן-גוריון" יתקיים בשעה 11:30. הסיור המודרך יתקיים בשעה 13:30.

שעות הפעילות של האתר: 8:30-16:00 יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.

עוד בישובים ומושבים
כתב לוקאל 29/10/2019
כתב לוקאל 06/10/2019
כתב לוקאל 02/10/2019
כתב לוקאל 02/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לי לוי בקמפיין חדש
לי לוי בקמפיין חדש
האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
עליה בביקוש לניתוחים פלסטיים
בעל פעוטון חשוד בגידול סמים
בעל פעוטון חשוד בגידול סמים
עד 120
מנכ"ל העירייה ממשיך בתפקידו
רוכב אופניים נהרג בתאונה
גינת הפרפרים. הצמחים מושכים אליהם את הפרפרים
גינת פרפרים ראשונה בהרצליה
עושים שירה בכרמל